Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak funguje pojištění portfolia?

Co je pojištění portfolia?

Portfoliové pojištění je strategií zajištění portfolia akcií proti tržnímu riziku prostřednictvím krátkého prodeje futures na akciové indexy. Tato technika, kterou vyvinuli Mark Rubinstein a Hayne Leland v roce 1976, si klade za cíl omezit ztráty, které by portfolio mohlo zažít, když akcie poklesly v ceně, aniž by manažer tohoto portfolia musel tyto akcie prodat. Alternativně se pojištění portfolia může také odkazovat na pojištění zprostředkování, jako je pojištění dostupné od Securities Investor Safety Corporation (SIPC).

Shrnutí

  • Portfoliové pojištění je zajišťovací strategie používaná k omezení ztrát portfolia, když akcie klesají na hodnotě, aniž by bylo nutné vyprodávat akcie.
  • V těchto případech je riziko často omezeno krátkým prodejem futures na akciové indexy.
  • Portfoliové pojištění může také odkazovat na zprostředkování pojištění.

Porozumění portfoliovému pojištění

Portfoliové pojištění je zajišťovací technika, kterou často používají institucionální investoři, když je směr trhu nejistý nebo volatilní. Futures indexů s krátkým prodejem mohou vyrovnat jakýkoli pokles, ale také brání jakýmkoli ziskům. Tato zajišťovací technika je oblíbená u institucionálních investorů, pokud jsou tržní podmínky nejisté nebo neobvykle volatilní.

Tato investiční strategie využívá finanční nástroje, jako jsou akcie, dluhy a deriváty, kombinované takovým způsobem, který chrání před rizikem poklesu. Jedná se o dynamickou zajišťovací strategii, která klade důraz na pravidelný nákup a prodej cenných papírů, aby se udržel limit hodnoty portfolia. Fungování této strategie pojištění portfolia je poháněno nákupem opcí s indexovým prodejem. Lze to provést také pomocí uvedených možností indexu. Hayne Leland a Mark Rubinstein vynalezli tuto techniku ​​v roce 1976 a jsou často spojováni s krachem akciového trhu z 19. října 1987.

Portfoliové pojištění je také pojistným produktem dostupným od SIPC, který poskytuje zprostředkovatelským zákazníkům krytí hotovosti a cenných papírů držených firmou až do výše 500 000 USD.

SIPC byl vytvořen jako nezisková členská společnost podle zákona o ochraně investorů v oblasti cenných papírů. SIPC dohlíží na likvidaci členských broker-dealerů, kteří se uzavírají, když tržní podmínky způsobí, že broker-vendor bankrotuje nebo se dostává do vážných finančních potíží a chybí aktiva zákazníků. Při likvidaci podle zákona o ochraně investorů do cenných papírů pracuje společnost SIPC a soudem jmenovaný správce co nejrychleji na vrácení cenných papírů a hotovosti zákazníků. V rámci limitů SIPC urychluje návrat chybějícího majetku zákazníka tím, že chrání každého zákazníka až do výše 500 000 USD za cenné papíry a hotovost (včetně limitu 250 000 USD pouze za hotovost). Na rozdíl od Federální korporace professional pojištění vkladů (FDIC) nebyl SIPC objednán Kongresem pro boj proti podvodům. Přestože byl vytvořen na základě federálních zákonů, nejedná se ani o agenturu nebo instituci vlády Spojených států. Nemá oprávnění vyšetřovat nebo regulovat své členské makléřské obchodníky. SIPC není světovým ekvivalentem cenných papírů FDIC.

Výhody portfoliového pojištění

Neočekávaný vývoj – války, nedostatek, pandemie – může překvapit i ty nejodvážnější investory a uvrhnout celý trh nebo konkrétní odvětví do volného pádu. Ať už prostřednictvím pojištění SIPC nebo zapojením se do strategie zajišťování trhu, lze se vyhnout většině nebo všem ztrátám způsobeným špatným výkyvem trhu. Pokud trader zajišťuje trh a bude pokračovat v silném růstu s tím, že podkladové akcie budou nadále získávat na hodnotě, může nechat nechat vypršet platnost nepotřebných prodejních opcí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: