Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdy platí podílové fondy dividendy?

Fondy s cílovým datem s kapitálovými investicemi obvykle vyplácejí dividendy pravidelně. V závislosti na distribuční politice cílového info může vyplácet dividendy čtvrtletně nebo pololetně. Některé fondy s cílovým datem umožňují investorům reinvestovat rozdělení dividend do akcií fondů, místo aby skutečně dostávali hotovostní dividendy.

Fondy k cílovému datu

Fondy cílového details pomáhají investorům budovat a udržovat důchodové portfolio založené na věku. Výběr fondů s cílovým datem se liší podle zadaného věku investora, protože fondy upravují alokaci svých aktiv, jak se čas blíží cílovému datu. Čím dále je trader od cílového data, tím agresivnější a riskantnější je alokace fondu s cílovým datem, přičemž mezinárodní a domácí kapitálové investice představují více než 80% celkového portfolia. S blížícím se cílovým datem však fondy přerozdělují stále více svých podílů do cenných papírů s pevným výnosem, což snižuje rizikovost jejich portfolia.

Fondy a dividendy cílového facts

Je běžné, že fondy s cílovým datem investují do mnoha akcií společností, které vyplácejí dividendy. Například Fidelity Liberty 2030 Fund („FFFEX“) je fond fondů, který umožňuje investorům provádět investice s cílovým datem odchodu do důchodu kolem roku 2030. Od září 2020 FFFEX přidělil 70% svých aktiv do různých podílových fondů Fidelity a 30% svých aktiv do dluhopisových podílových fondů Fidelity. Protože podkladové akciové fondy Fidelity investují do akcií společností s dividendami, FFFEX dostává dividendy a přerozděluje je svým akcionářům na pololetní bázi. Poslední dvě výplaty dividend, které FFFEX provedl, byly v prosinci 2019 a květnu 2020. Koncový 12měsíční výnos FFFEXu je 1,63%...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: