Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak likvidní jsou podílové fondy Vanguard?

Rodina podílových fondů Vanguard je jednou z největších a nejuznávanějších rodin fondů ve finančním odvětví. Jejich fondy jsou považovány za extrémně likvidní, protože Vanguard spravuje desítky fondů s různými investičními cíli, aby se vešly do jakéhokoli profilu investora, od spravovaných fondů po indexové fondy, které sledují konkrétní indexy, jako je S&P 500. umožňuje jim „předat“ tuto likviditu investorovi.

Podílové fondy jsou jedny z nejplodnějších investic na trhu. Jednou z klíčových otázek, které investoři kladou před vložením kapitálu do těchto investic, je jejich likvidita. Jinými slovy, trader chce vědět, jak snadno může prodat své akcie a vyplatit je za hotovost.

Shrnutí

  • Vanguard spravuje a obchoduje s enormním množstvím fondů a akcií a díky tomu jsou jejich fondy považovány za jedny z nejlikvidnějších fondů na trhu.
  • Všechny příkazy k nákupu nebo prodeji se provedou na konci obchodního dne, kdy se fond znovu vyrovná a přepočítá svou čistou hodnotu aktiv nebo NAV.
  • Podílové fondy nikdy nebudou tak likvidní jako akcie nebo ETF. Finanční prostředky společnosti Vanguard jsou však přibližně stejně likvidní, jak přicházejí.

Obchodování, vyvažování a likvidita

Stejně jako všechny podílové fondy, i fondy Vanguard obchodují jednou denně na konci trhu. Čistá hodnota aktiv NAV se přepočítá, a to při nákupu a prodeji akcií. Na rozdíl od akcií, které mohou obchodovat téměř okamžitě, mají podílové fondy mírné zpoždění, ale stále jsou jedním z nejlikvidnějších typů investic. Jakmile jsou akcie v podílovém fondu prodány, trvá obvykle jen několik dní, než investor získá svůj kapitál.

Jedna věc, kterou musí investoři sledovat, jsou poplatky spojené s nákupem a prodejem v podílovém fondu Vanguard. Všechny fondy, dokonce i pasivně spravované indexové fondy, mají s nimi spojené poměry výdajů, ale některé přicházejí také s nákupními poplatky, poplatky za odkup nebo v některých případech obojí..Nákupní poplatek se pohybuje od ,25 do 1% předem u určitých fondů, zatímco jiné vám mohou účtovat na konci s poplatkem za odkup ,25%..Fondy mohou být likvidní, ale může být nákladné, pokud často obchodujete s těmito typy fondů.

Advisor Perception

Rebecca Dawson
Silber Bennett Economic, Los Angeles, CA.

Všechny podílové fondy jsou likvidní v tom smyslu, že je snadné je koupit a prodat. Na konci každého obchodovacího dne jsou všechny pokyny podílových fondů prováděny v čisté hodnotě aktiv fondu. Vanguard nebo jakýkoli jiný podílový fond bude stejně likvidní jako akcie.

Jediný rozdíl spočívá v tom, že akcie se v průběhu obchodního dne prodávají za různé ceny, zatímco příkazy v podílových fondech se zúčtují pouze jednou denně. Existují různé odkupní poplatky podle toho, jakou třídu akcií fondu kupujete, a to bude určovat, co a kolik platíte v prodejních poplatcích.

Kromě toho jsou vzájemné fondy nutné k udržení likvidity a kapacity pro výběr. Fondy si obvykle musí část (přibližně 8%) svého portfolia ponechat jako hotovost.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: