Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaký je rozdíl mezi podílovými fondy Vanguard a ETF Vanguard?

Vanguard Mutual Cash vs. Vanguard ETFs: An Overview

Vanguard, jedna z největších světových správcovských společností s více než 5,6 biliony dolarů spravovaných aktiv,.se stala oblíbenou volbou professional investory díky dlouhému seznamu levných investičních fondů. Skupina Vanguard také do své řady přidala kompletní nabídku fondů obchodovaných na burze (ETF), čímž se společnost stala jedním z předních poskytovatelů obou investičních produktů.

Většina podílových fondů indexu Vanguard má odpovídající ETF. Oba produkty jsou si podobné ve stylu řízení a návratnosti, ale existují rozdíly, díky nimž je každý produkt vhodnější pro různé investory. Produkty společnosti Vanguard mají také rozdíly v poměru nákladů mezi páry podílových fondů / ETF, které je nutné prozkoumat, aby bylo možné provést nejlepší volbu.

Shrnutí

  • Podílové fondy a ETF nabízené společností Vanguard mají podobný styl řízení a výnosy, ale existují rozdíly, díky nimž je každý produkt vhodnější professional různé investory.
  • ETF nesou větší flexibilitu obchodují jako akcie a lze je nakupovat a prodávat po celý den.
  • Cena akcií v podílovém fondu je pouze jednou denně, na konci obchodního dne, ale mohou těžit z úspor z rozsahu.
  • Zatímco poplatky Vanguard jsou u mnoha jejích produktů nízké, ETF mají tendenci být daňově efektivnější.

Vanguard vzájemné fondy

Debata o podílových fondech compared to ETF professional produkty Vanguard částečně závisí na tom, kolik se investuje. Vanguard navíc pro mnoho svých podílových fondů nabízí až tři třídy akcií, investiční akcie, admirálské akcie a institucionální akcie, přičemž každá třída nabízí postupně nižší poměry nákladů, a tedy lepší výkon, výměnou za vyšší minimální investice...

Investiční akcie ve většině podílových fondů Vanguard vyžadují minimální počáteční investici 3 000 $, ale některé umožňují počáteční investici 1 000 $. U admirálských akcií s nižšími náklady jsou typická minima 3 000 $ professional indexové fondy, 50 000 $ pro aktivně spravované fondy a 100 000 $ pro určité indexové fondy specifické pro daný sektor..Institucionální akcie jsou určeny pro institucionální investory a obvykle mají minimálně 5 milionů dolarů...

Některé fondy s vysokými transakčními náklady mohou mít poplatky za odkup v rozmezí od ,25% do 1,00% z částky transakce, aby odradily od krátkodobého spekulativního obchodování. Kromě této výjimky společnost Vanguard neúčtuje poplatky za front-conclusion ani back-close prodeje ani provize...

Vanguard ETF

ETF nesou větší flexibilitu obchodují jako akcie a lze je nakupovat a prodávat po celý den v transakčních částkách pouhých jedné akcie. Od 7. února 2020 Vanguard nabídl 74 ETF, přičemž tržní ceny za akcii se pohybovaly přibližně od 43 do 307 USD..V mnoha případech mají ETF nižší poměry výdajů než jejich protějšky v podílových fondech, ale musí být obchodovány na makléřském účtu. Obchodování ETF by mohlo být zpoplatněno provizí za zprostředkování.

Při výběru mezi podílovým fondem a ETF musí investoři vzít v úvahu řadu faktorů. Jedním z nich je, zda chce investor sledovat strategii nákupu a držení nebo obchodní strategii, aby pomohl určit, který produkt může být výhodnější. Obecně platí, že ETF mohou být vhodnější než podílové fondy professional investory, kteří hledají nižší minimální investiční částky a chtějí větší kontrolu nad cenami transakcí. Investoři, kteří chtějí provádět pravidelně naplánované automatické investice nebo výběry, tak však mohou učinit s podílovými fondy, ale ne s ETF...

Klíčové rozdíly

Nejvýznamnějším rozdílem mezi podílovými fondy a ETF je obchodovatelnost akcií. Cena akcií podílového fondu je pouze jednou denně, na konci obchodního dne. Investoři mohou zadávat obchodní příkazy po celý den, ale transakce je dokončena až na konci obchodního dne.

Populární indexový fond Vanguard 500 a Vanguard S&P 500 ETF poskytují dobré příklady nákladových a obchodních rozdílů, které přicházejí s podílovými fondy a ETF. Většina podílových fondů a ETF v sestavě Vanguard se řídí podobným vzorem.

S ETF i se podílovými fondy zachází IRS stejně, protože investoři platí daně z kapitálových výnosů a daně z dividendových výnosů. S obecně méně zdanitelnými událostmi v ETF však bude daňová povinnost obvykle nižší. Poměr výdajů ETF je také obvykle nižší než poplatky podílových fondů. Ačkoli pro investiční fondy existují některé možnosti, které nevyžadují, abyste investovali spoustu peněz najednou, mnoho podílových fondů má vyšší počáteční investiční požadavky než ETF.

Rozhodnutí mezi podílovým fondem Vanguard nebo Vanguard ETF závisí na flexibilitě obchodování a částce, která má být investována.

Portfolio investičních možností Vanguard jako celek je obecně považováno za jedno z nejnižších nákladů a nejlépe hodnocené na investičním trhu a tyto produkty mohou být ideální volbou pro dlouhodobé i krátkodobé investory.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: