Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co jsou tzv. “pink slips” neboli růžové listy?

Co jsou růžové listy?

Růžové listy odkazují na službu výpisu akcií, které se obchodují přes OTC. Seznamy růžových listů jsou společnosti, které nejsou uvedeny na významné burze, jako je New York Inventory Exchange (NYSE) nebo Nasdaq. Většina akcií prodávaných na přepážkách jsou levné penny, což znamená, že se obchodují za méně než pět dolarů za akcii. Existuje však velký počet společností, které nejsou považovány za centové akcie, které se pouze rozhodly prodat své akcie prostřednictvím sítě above-the-counter, aby udržovaly levnou činnost distribuce akcií. Pink Sheets je také soukromá společnost, která spolupracuje s makléři na prodeji akcií OTC akcií, které zastupují.

Obchodování s cennými papíry na růžovém listu je považováno za vysoce spekulativní.

Shrnutí

 • Růžové listy odkazují na službu výpisu akcií, které se obchodují přes OTC.
 • Seznamy růžových listů jsou společnosti, které nejsou uvedeny na významné burze, jako je New York Stock Exchange nebo NYSE.
 • Akcie na růžovém listu jsou obvykle akcie s malým centem, což jsou akcie, které se obchodují za méně než pět dolarů na akcii.
 • Obchodování s akciemi na růžovém listu zahrnuje několik rizik, mezi něž patří menší regulační dohled a nedostatek likvidity.

Porozumění růžovým listům

Historicky dostávají růžové listy svůj název podle barvy papíru, na kterém byly zveřejněny citace cen akcií. Dnes již obchody nejsou papírové, ale elektronické kotace. Název však stále označuje OTC akcie jako výpisy růžových listů.

Ne všechny společnosti se rozhodnou pro velkou burzu. Může to mít různé důvody, ale největším důvodem jsou náklady. Proces a poplatky za zařazení na seznam mohou být professional menší společnosti neúnosné.

More than-the-counter (OTC) označuje proces obchodování cenných papírů nekótovaných společností. Tyto investice se obchodují prostřednictvím sítě broker-dealerů, na rozdíl od centralizované burzy jako Nasdaq a NYSE.

Cenné papíry s růžovým listem se obchodují na vývěsní pultu (OTCBB). OTCBB je elektronický systém, který zobrazuje mimoburzovní cenné papíry s cenovými nabídkami a informacemi o objemu v reálném čase. Akcie uvedené na OTCBB mají příponu „OB“ a musí účetní závěrku podat u Komise pro cenné papíry (SEC)..Tyto akcie obchodující na platformě růžových listů mají příponu „PK“ a žádné požadavky SEC na ukládání finančních informací, a z tohoto důvodu jsou považovány za vysoce rizikové cenné papíry.

OTCBB vs. růžové listy

Existují dvě hlavní platformy pro kótování mimoburzovních cenných papírů. Prvním je OTCBB a druhým platforma růžových listů. Nasdaq provozuje OTCBB, který funguje jako služba cenových nabídek pro prodej přes přepážku. Akcie se dále dělí mezi platformy OTCQX a OTCQB. Pink Sheets je soukromá společnost kótující na burze cenných papírů...

Výpisy OTCBB

Omezení professional vstup na OTC trhy jsou omezená. OTC-Backlink neukládá žádná omezení na cenné papíry, které mohou být kótovány, a OTCBB vyžaduje pouze řádné podávání aktualizovaných finančních zpráv u SEC, bankovních regulačních orgánů nebo regulačních orgánů v pojišťovnictví..Tyto OTC trhy dávají makléřům a obchodníkům mechanismus k vypsání jejich aktuálních nabídkových a požadovaných cen k dokončení transakcí.

OTC akcie jsou často považovány za cenné papíry, které jsou příliš malé na to, aby mohly být uvedeny na větší burze, a ty, které se přesunuly z tradičních burz. Navíc tyto akcie nemusí splňovat požadavky na připojení k burze. Mnoho společností dále shledává náklady na výpis NYSE ve výši 500 000 USD – až 75 000 USD na seznam Nasdaq – jako finanční bariéru... ..

Výsledkem je, že se OTC výpisy mohou skládat ze společností všech velikostí. Některé velké zahraniční společnosti, včetně Nestle SA a Bayer AG, obchodují prostřednictvím OTC platformy. Dluhopisy a deriváty také nacházejí domovský seznam na OTC trzích.

Penny stock označuje akcie malé společnosti, které se obchodují za méně než pět dolarů za akcii. Ačkoli některé penny akcie obchodují na velkých burzách, jako je NYSE, většina penny akcií obchoduje přes OTC nebo přes přepážku prostřednictvím výpisů růžových listů nebo OTC Bulletin Board (OTCBB).

Výpisy z růžového listu

Výpisy na růžovém listu se obvykle skládají z akcií ještě menších společností, které se nazývají penny. Tyto společnosti nepotřebují podávat požadovanou dokumentaci na SEC..Chcete-li uvést seznam na růžových listech, musí společnost podat formulář 211, který obsahuje některé finanční informace, s OTC Compliance Device. Společnosti nejsou povinny zajistit transparentnost svých finančních situací professional investory nebo makléře, kteří obchodují s jejich produkty...

Tyto společnosti jsou ještě menší než společnosti uvedené na OTCBB. Akcie z růžového listu mohou obchodovat jen zřídka, což vede k nedostatku likvidity..Kvůli nízké likviditě mohou mít investoři potíže s nalezením přesné ceny a může být professional ně obtížné nakupovat nebo prodávat, když chtějí vstoupit do obchodu.

Kvůli nedostatku likvidity si makléři účtují široká spready bid-check with nebo cenové kotace mezi prodejní a kupní stranou. Penny akcie jsou obecně považovány za vysoce spekulativní, což znamená, že investoři mohou přijít o značné množství nebo o celou svou investici.

V těchto případech nemusí mít investoři adekvátní informace potřebné k přijímání správných investičních rozhodnutí. Také finanční situace společnosti nemusí být stabilní. Některé penny akcie, včetně akcií na růžovém listu, nemohou být ničím jiným než podvodnými fiktivními společnostmi nebo společnostmi, které jsou téměř v platební neschopnosti.

SEC regulace penny stock

Vzhledem k jejich vysoce spekulativní povaze existuje řada omezení, předpisů a požadavků SEC, kterými se řídí způsob, jakým makléři obchodují s penny. Většina těchto požadavků se zaměřuje na ochranu spotřebitele a vzdělávání..

Penny akcie často nesou větší riziko než běžné akcie. Akcie obvykle končí na růžových listech kvůli nesplnění požadavků SEC pro kotování na větších burzách, jako je nedostatek finančních informací nebo pokles cen akcií pod jeden dolar.

Klady a zápory růžových listů

Výpisy z růžových listů nabízejí mnoha malým společnostem šanci získat kapitál prodejem akcií veřejnosti. Tyto malé firmy prodávají své akcie za relativně nízkou cenu, takže si každý trader může dovolit podíl na akci a možná dosáhnout významných výnosů. Vzhledem k tomu, že neúčtují vysoké poplatky za uvedení na burze u velkých burz, jsou transakční náklady na růžový checklist obvykle nižší.

Růžový record je náchylný k podvodům a manipulaci s cenami kvůli nedostatku finančních informací požadovaných k uvedení na seznam. Mnoho společností by mohlo skončit jako fiktivní společnost bez aktivního podnikání nebo aktiv. Tyto akcie se obchodují řídce a zřídka, což ztěžuje nákup nebo prodej, pokud to trader chce. Méně regulace vede k méně dostupným veřejným informacím, šanci na zastaralé informace a možnosti podvodu.

Klady

 • Výpisy z růžového listu poskytují malým společnostem přístup ke kapitálovému financování prostřednictvím veřejného prodeje akcií.

 • Nízké ceny akcií mohou ponechat prostor professional expanzivní zhodnocení akcií, pokud společnost uspěje.

 • Náklady na obchodní transakce jsou nižší, protože společnosti neplatí drahé poplatky za uvedení na burze.

Nevýhody

 • Méně předpisů a požadavků může vést k zastaralým nebo nesprávným informacím poskytovaným investorovi.

 • Akcie na růžovém listu se slabě obchodují, což investorovi ztěžuje nákup nebo prodej akcií.

 • Seznam růžových listů je náchylný k podvodům a výpisu fiktivních společností.

Skutečné příklady cenných papírů z růžového listu

Skupina OTC Markets provozuje finanční trhy OTCQX prostřednictvím „otcmarkets.com“ a uvádí seznam nejaktivněji obchodovaných společností...

V daný den může celkový objem dolaru překročit 1,2 miliardy dolarů, přičemž více než 6 miliard akcií obchoduje s rukama. Společnosti uvedené na růžových listech zahrnují:

 • Tencent Holdings LTD (TCEHY), čínská multimediální společnost
 • Nestle SA (NSRGY), potravinářský a nápojový gigant
 • Bayer AG (BAYRY), společnost poskytující zdravotní péči..

Velké společnosti, jako je Tencent Holdings, mají výrazně vyšší objem obchodů než menší společnosti, díky nimž jsou větší společnosti likvidnější a snáze obchodovatelné. Například 22. března 2019 společnost Tencent Holdings obchodovala s 4,2 miliony akcií, zatímco malá společnost s růžovým listem s názvem Pacific Computer software (PFSF) obchodovala za stejný den pouze 200 akcií s denním cenovým rozpětím pouze 20 centů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: