Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co znamená “offshore”?

Co je to offshore?

Termín na moři označuje místo mimo státní hranice, ať už je toto místo pozemní nebo vodní. Termín lze použít k popisu zahraničních financial institution, korporací, investic a vkladů.

Společnost se může oprávněně pohybovat v zahraničí za účelem vyhýbání se daňovým povinnostem nebo pro uvolnění předpisů. Offshore finanční instituce lze také použít k nezákonným účelům, jako je praní peněz a daňové úniky.

Offshoring není obvykle nelegální – skrývání je.

Porozumění offshore

Offshore může odkazovat na řadu zahraničních subjektů nebo účtů. Aby mohly být účty nebo subjekty kvalifikovány jako zahraniční, musí mít sídlo v jakékoli jiné zemi, než je domovská země zákazníka nebo investora. Mnoho zemí, teritorií a jurisdikcí má offshore finanční centra (OFC). Patří mezi ně známá centra, jako je Švýcarsko, Bermudy nebo Kajmanské ostrovy, a méně známá centra, jako je Mauricius, Dublin a Belize. Úroveň regulačních standardů a transparentnost se mezi OFC značně liší.

Zastánci OFC tvrdí, že zlepšují tok kapitálu a usnadňují mezinárodní obchodní transakce. Kritici tvrdí, že offshoring je způsob, jak skrýt daňové závazky nebo špatně získané zisky od úřadů.

Shrnutí

  • Termín lze použít k popisu zahraničních bank, korporací, investic a vkladů.
  • Společnost se může oprávněně pohybovat v zahraničí za účelem vyhýbání se daňovým povinnostem nebo professional uvolnění předpisů.
  • Offshore finanční instituce lze také použít k nezákonným účelům, jako je praní peněz a daňové úniky.

Offshoring podnikání

Pokud jde o obchodní aktivity, offshoring se často označuje jako outsourcing – akt zavádění určitých obchodních funkcí, jako je výroba nebo simply call centra, v jiné zemi, než ve které podniká nejčastěji. Tím je často využít výhod příznivějších podmínek v cizí zemi, jako jsou nižší mzdové požadavky nebo volnější předpisy, a může to professional podnik vést k významným úsporám nákladů.

Podniky s významným prodejem v zahraničí, jako jsou Apple Inc. a Microsoft Corp., mohou využít příležitosti k udržení souvisejících zisků na zahraničních účtech v zemích s nižším daňovým zatížením. V roce 2018 se odhadovalo, že ve více než 300 amerických korporacích byly v zámoří drženy zisky ve výši více než 3 biliony dolarů.

Offshore investování

Offshore investování může zahrnovat jakoukoli situaci, ve které offshore investoři sídlí mimo zemi, ve které investují. Tuto praxi většinou používají investoři s vysokým čistým jměním, protože náklady na provozování offshore účtů mohou být pozoruhodné. Offshore investování může vyžadovat vytvoření účtů v zemi, do které chce trader investovat. Mezi výhody patří daňové výhody, ochrana majetku a soukromí.

Hlavními nevýhodami offshore investování jsou vysoké náklady a zvýšené celosvětové regulační kontroly, kterým čelí offshore jurisdikce a účty, a proto je offshore investování nad možnosti většiny investorů. Offshore investoři mohou být také zkoumány regulačními orgány a daňovými úřady, aby se ujistil, že jsou placeny daně.

Offshore jurisdikce, jako jsou Bahamy, Bermudy, Kajmanské ostrovy a ostrov Person, jsou populární a je známo, že nabízejí poměrně bezpečné investiční příležitosti.

Zvláštní úvahy

Offshore bankovnictví zahrnuje zajištění aktiv ve finančních institucích v zahraničí, které mohou být omezeny zákony domovské země zákazníka, a lze je použít k zamezení určitých nepříznivých okolností, pokud by finanční prostředky byly drženy ve finanční instituci v domovské zemi. To může zahrnovat vyhýbání se daňovým povinnostem a ztěžování zabavení těchto aktiv osobou nebo subjektem v domovském státě. Pravděpodobně jste už slyšeli o slavném „švýcarském bankovním účtu“, o kterém se říká účet Jamese Bonda, který dává peníze bohatých lidí mimo dosah vlády jejich vlastní země – například IRS.

Je pravda, že Švýcaři mají přísné zákony na ochranu soukromí a v minulosti švýcarské banky neměly k účtům připojeny ani jména. Švýcarsko však souhlasilo s předáním informací zahraničním vládám o jejich majitelích účtů, čímž účinně ukončilo veškeré daňové úniky, ke kterým by mohlo dojít, kdybych měl účet, pokud by ho majitel účtu neohlásil.

Professional ty, kteří pracují v mezinárodním měřítku, může být výhodou ukládání a používání finančních prostředků v cizí měně professional mezinárodní obchodování výhodou, která může poskytnout jednodušší způsob přístupu k finančním prostředkům v potřebné měně, aniž by bylo nutné zohledňovat rychle se měnící směnné kurzy. Vzhledem k tomu, že se bankovní regulace v jednotlivých zemích liší, je možné, že země, ve kterých se zahraniční bankovnictví provádí, nenabízí stejnou ochranu jako jiné národy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: