Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jakým odvětvím se daří během recesí?

Leading 10 akcií v indexu S&P 500 podle celkové návratnosti během roku 2008
Název společnosti (Ticker) Celková roční návratnost Průmysl
Greenback Tree Inc. (DLTR) 60,8% Diskontní prodejny
Vertex Phamaceuticals Inc. (VRTX) 30,8% Biotechnologie
H&R Block Inc. (HRB) 25,8% Osobní služby
Amgen Inc. (AMGN) 24,3% Generální výrobci léků
Outdated Dominion Freight Lines Inc. (ODFL) 23,2% Autodoprava
Walmart Inc. (WMT) 20,% Diskontní prodejny
Edwards Lifesciences Corp. (EW) 19,5% Lékařské přístroje
Ross Stores Inc. (ROST) 17,6% Maloobchod s oděvy
Alaska Air Team Inc. (ALK) 17,% Letecké společnosti
Hasbro Inc. (HAS) 16,8% Volný čas

Zdroj: YCharts

Sleva Maloobchodníci

Akcie, které v roce 2008 překonaly všechny ostatní akcie S&P 500, byly Greenback Normal a v tomto roce vzrostly o více než 60%, což téměř zdvojnásobilo druhou nejlépe se vracející akci. Jediným průmyslovým odvětvím, které se v top 10 nejlépe fungujících akcích roku 2008 objevilo dvakrát, byly diskontní obchody, přičemž Walmart byl na 6. místě...

To dává intuitivní smysl, protože recese snižují příjem spotřebitelů. Když příjmy spotřebitelů klesnou, mohou buď nahradit levnější zboží, nebo koupit méně položek. Vzhledem k tomu, že existuje minimální množství základního zboží, jako je jídlo a základní potřeby pro domácnost, které si musíte koupit, nemůžete jej jen tak snížit z rozpočtu, jako byste to mohli udělat s novou videohrou. To znamená, že abyste na nich ušetřili peníze, obrátíte se na levnější alternativy. Výsledkem je, že se maloobchodníkům se slevou bude v recesi dařit dobře.

Zdravotní péče

Pokud seskupíte všechny společnosti spojené se zdravotnickým průmyslem, v top rated 10 jsou tři, dokonce více než maloobchodníci se slevou.

Důvody jsou jasné. K životu potřebujete zdravotní péči, a proto je mnohem méně pravděpodobné, že na ní budete šetřit, i když váš příjem klesne. Technickým termínem je cenová nepružnost. Ne všechny společnosti poskytující zdravotní péči jsou stvořeny sobě rovným a recese pravděpodobně uškodí společnostem s větším zadlužením a menšími peněžními toky. Tyto podniky mají menší schopnost absorbovat ztráty a současně obsluhovat svůj dluh. Proto může být rozumné držet se zdravotnických akcií, které mají nízký poměr dluhu k vlastnímu kapitálu, a vyhnout se biotechnologickým startupům, které jsou stále v raných fázích.

Základní průmyslová odvětví

Zdravotnictví, potraviny, základní výrobky professional spotřebitele a základní doprava jsou příklady relativně nepružných průmyslových odvětví, která mohou v recesi dobře fungovat. Mohou také těžit z toho, že budou považováni za zásadní průmyslová odvětví během stavu ohrožení veřejného zdraví.

Jídlo a restaurace

Podobně jako zdravotní péče lidé potřebují jídlo a mohou na ně utrácet jen o tolik. Kromě diskontních obchodů, jako jsou Dollar Tree a Walmart, které jsou hlavními potravinami, se na seznam dostalo i několik dalších společností, které vyrábějí nebo prodávají potraviny. Patří mezi ně balená potravinářská společnost Normal Mills, Inc., řetězec obchodů s potravinami Kroger Co. (KR) a také řetězce restaurací McDonalds Corp. (MCD) a Darden Restaurants, Inc. (DRI) (vlastníci Olivové zahrady a dalších neformálních řetězců). To vše jsou relativně levné možnosti stravování, protože lidé mají tendenci nakupovat levné zboží, jako jsou cereálie, a při objednávání nebo večeři přecházejí do levnějších restaurací.

Nákladní a logistická doprava

Zboží musí být přemístěno, recese nebo č. Zatímco osobní cestování na dovolenou během recesí klesá, stále existuje potřeba přesunout zboží do regálů akcieů. Old Dominion Freight,.Společnosti Westinghouse Air Brake Systems (WAB) a CH Robinson Around the globe (CHRW) měly v roce 2008 pozitivní návratnost. Všechny tyto společnosti v případě společnosti Westinghouse buď přepravují zboží nebo vyrábějí produkty, které pomáhají přepravovat zboží. Nákladní společnosti jsou tedy během recesí často bezpečnými sázkami.

Do-it-yourself a opravy

Když jsou časy omezené, jedním ze způsobů, jak snížit náklady, je opravit, co vlastníte, místo abyste jej vyměnili, a provádět běžnou údržbu sami. To může být důvodem silného výkonu roku 2008 u prodejce autodílů AutoZone Inc. (AZO) a také od prodejců domácích a zahradních doplňků Tractor Provide Co. (TSCO) a Sherwin-Williams Co. (SHW). Během recese je větší pravděpodobnost, že spotřebitelé opraví svá auta, než si koupí nový, stejně jako domácí kutily a práce na zahradě. S probíhajícím ukončováním podnikání souvisejícím s COVID-19 mohou Do it yourself aktivity tentokrát zahrnovat ještě více průmyslových odvětví.

Zvláštní úvahy

Vzhledem k jedinečnému ekonomickému šoku, který pandemie COVID-19 a blokování související s veřejným zdravím přináší, budou společnosti, které si v současném prostředí vedou dobře, poněkud odlišné od typické recese. Například v potravinářském a nápojovém průmyslu již zejména restaurace zaznamenaly masivní uzavření a v blízké budoucnosti budou bojovat,.ale to by také mohlo představovat příležitost professional ně překonat, jakmile budou omezení zrušena.

Na druhé straně společnosti, které se specializují na on the web a vzdálené služby, včetně mnoha technologických společností, nebo společnosti, které vyrábějí domácí alternativy k tradičním zbožím a službám, jako jsou domácí posilovny a cvičební zařízení v kategorii kutilství, zaznamenaly během této doby obchodní growth. a může i nadále těžit. Podniky a spotřebitelé mohou váhat, aby znovu přijali své presociální distanční vzorce práce, nakupování a životního stylu, a někteří mohou zjistit, že prostě dávají přednost novým způsobům, jak tyto věci dělat.

At-Home Industries

Společnosti, které dodávají služby podporující on line nakupování, pracovní ujednání, telekonference a náhrady tradičních služeb doma, mají právě teď obrovské příležitosti.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že vzhledem k nouzové povaze současné situace bude mít volba veřejné politiky obrovský dopad na to, v čem si podniky a průmyslová odvětví vedou lépe nebo horší. Odvětví, která mohou přímo těžit z reakce na epidemii nebo mohou úspěšně uplatnit svůj vliv na to, aby se prohlásila za zásadní, si vedou lépe než ostatní. A konečně existuje také možná hrozba, kterou je třeba zvážit v podobě navrhovaných daní z nadměrného zisku.podniky, které v blízké budoucnosti překonají výkon, mohou také čelit represivním daním ze zisků, které jsou výsledkem současné situace.

Závěr

Výše uvedený seznam není vyčerpávající, protože investice během hospodářského útlumu jsou obrovským tématem. Dalšími oblastmi, které jsou tradičními obrannými investicemi, jsou veřejné služby (lidé vždy potřebují vodu a teplo) a osobní akcieování (místo pro ukládání věcí při zmenšování). To by vám mělo dát dobré místo, abyste mohli začít hledat, jak investovat během recese. Dobré je mít na paměti, jaké zboží a služby mohou lidé a firmy snadno žít a jaké jsou zásadní. Kromě toho mějte na paměti, nad kterými podniky mohou lidé více sponzorovat, pokud se jejich příjem sníží.

Jak již bylo zmíněno, je důležité si uvědomit, že každá recese je odlišná, stejně tak i akcie, kterým se během nich daří. Například mnoho biotechnologických společností v současné době roste kvůli rozšířené krizi COVID-19. Finanční firmy byly v recesi v roce 2008 zpustošeny, protože vyplynuly z finanční krize, ale její energetické společnosti budou v roce 2020 jedny z nejhorších v důsledku současné cenové války...

Poslední připomínkou je, že akcie a průmyslová odvětví, kterým se během recese daří, nemusí vždy, když se ekonomika zotaví, fungovat dobře. Až se dobré časy vrátí, budete muset změnit investiční strategii. Mějte to na paměti při budování svého portfolia.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: