Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nepředvídané události při prodeji domů pro kupující a prodávající

Pohotovostní prodej z domu je jeden typ klauzule, která je často součástí smlouvy o prodeji nemovitosti nebo smlouvy o prodeji nemovitosti nabídka na koupi nemovitosti. Se zavedenou nepředvídanou událostí prodeje domů je transakce podmíněna prodejem domu kupujícího. Pokud dům kupujícího prodá do stanoveného info, smlouva se posune kupředu. Pokud tomu tak není, smlouva je ukončena.

Zde se podíváme na to, co kupující a prodejci potřebují vědět o nepředvídaných událostech při prodeji domů.

Shrnutí

  • Nepředvídané události prodeje domů jsou klauzule ve smlouvě o prodeji nemovitostí, které chrání kupující, kteří chtějí prodat jeden dům před nákupem jiného.
  • Pokud se dům kupujícího prodá do určitého knowledge, prodej se posune kupředu⁠ – pokud ne, může kupující odejít.
  • Nepředvídané události z prodeje domů mohou být professional prodejce riskantní, protože neexistuje záruka, že se dům prodá.

Co byste měli vědět o příležitostech k prodeji domů

Druhy nepředvídaných událostí prodeje domů

Existují dva typy nepředvídaných událostí prodeje domů:

  • Pohotovostní prodej a vypořádání
  • Pohotovostní vyrovnání

Pohotovostní prodej a vypořádání

Jak název napovídá, pohotovostní služba prodeje a vypořádání závisí na tom, zda kupující prodá svůj dům. Tento typ nepředvídané události se používá, pokud kupující dosud neobdržel a nepřijal nabídku ke koupi ve svém současném domě. Obecně tento typ nepředvídané události umožňuje prodejci pokračovat v prodeji domu dalším potenciálním kupujícím, s podmínkou, že kupující dostane příležitost k odstranění nepředvídané události z prodeje a vypořádání ve stanovené lhůtě (obvykle 24–48 hodin) pokud prodejce obdrží další nabídku. Pokud kupující nemůže nepředvídanou událost odstranit, je smlouva ukončena, prodejce může přijmout další nabídku a kupujícímu je vrácena zasloužená záloha...

Pohotovostní vyrovnání

Pohotovostní vyrovnání se naproti tomu používá, pokud kupující již svůj majetek uvedl na trh, má v ruce smlouvu a datum uzávěrky v kalendáři. Protože nemovitost není skutečně prodána, dokud nedojde k uzavření, chrání kupujícího, pokud prodej z jakéhokoli důvodu propadne. Pokud se dům kupujícího do stanoveného knowledge uzavře, smlouva zůstává v platnosti. Pokud se dům neuzavře, lze smlouvu ukončit...

Pohotovostní událost ve většině případů zakazuje prodejci přijímat po určitou dobu další nabídky.

Úvahy professional kupující

Většina kupujících potřebuje prodat svůj stávající dům, aby si koupila nový, zejména při „obchodování“ s dražším domem. Nouzová situace při prodeji domu dává kupujícím čas, který potřebují k prodeji, a uzavření, než se zaváže k novému domovu. Kupující se mohou vyhnout vlastnictví dvou domů a držení dvou hypoték najednou, zatímco čekají na prodej svého vlastního domu. Pohotovostní prodej domu může také zajistit bezproblémovou transakci: kupující může prodat jeden dům a přesunout se do dalšího, protože nový dům je již „uzamčen“...

I když mimořádná událost z prodeje domů přináší kupujícímu klid, nevyhýbá se dalším nákladům na nákup domu. Kupující musí stále utrácet peníze za domovní inspekce, bankovní poplatky a poplatky za hodnocení. Tyto výdaje se nevracejí, pokud dohoda propadne kvůli tomu, že se nemovitost neprodá včas...

Je možné, že kupující budou muset za nemovitost zaplatit více, než kdyby podali nabídku bez možnosti prodeje domu. V zásadě žádají prodávajícího, aby „hazardoval“ s jejich schopností prodat svůj současný dům, a prodávající bude očekávat, že bude za toto riziko kompenzován.

Úvahy pro prodejce

Pohotovostní prodej domu může být pro prodejce riskantní, protože neexistuje záruka, že se dům bude prodávat. I když smlouva umožňuje prodávajícímu pokračovat v prodeji nemovitosti a přijímat nabídky, dům může být uveden „na základě smlouvy“, což z něj činí méně atraktivní professional další potenciální kupce. Mnoho lidí, kteří hledají domovy, se vyhýbají nemovitosti, která je na základě smlouvy, protože nechtějí ztrácet čas a riskovat zamilování se do nemovitosti, kterou možná nikdy nebudou mít šanci koupit...

Než se dohodnete na nouzové situaci s prodejem domu, měl by prodávající (nebo realitní agent prodávajícího) prozkoumat současný domov potenciálního kupujícího a určit:

  • Pokud je dům již na trhu: Pokud ne, je to obvykle červená vlajka, protože naznačuje, že potenciální kupující v tuto chvíli právě uvažuje o nákupu a prodeji.
  • Pokud je uvedena ve správné ceně: Realitní agent může připravit srovnatelné položky, aby se ujistil, že dům má cenu za prodej.
  • Jak dlouho je na trhu: Pokud je to už dlouho, může být doma cena příliš vysoká, postup předvádění může být obtížný nebo může být trh suchý.
  • Průměrná doba na trhu s domy v sousedství: Pokud je průměrná doba přibližně 30 dní, dalo by se očekávat, že se dům prodá. Pokud je to 90 nebo více dní, prodejce by mohl čekat s malou šancí, že dům kupujícího prodá.

Nouzová situace při prodeji domu by však mohla být dobrá věc, pokud je nemovitost prodávajícího nějakou dobu na trhu. Pokud měl prodávající potíže s hledáním kupujícího, smlouva s nepředvídanými událostmi je stále smlouvou a existuje šance, že se nemovitost prodá. V mnoha případech je vhodné omezit dobu, po kterou musí kupující prodat dům, na jeden až čtyři týdny. To vytváří tlak na kupujícího, aby snížil požadovanou cenu a provedl prodej, a zároveň zabrání tomu, aby prodávající ztratil příliš mnoho času v případě, že se transakce neuzavře...

Prodejce může zahrnout „doložku o vyřazení“, která poskytuje opatření na ochranu před nepředvídanou situací při prodeji domu. Doložka o vyřazení uvádí, že prodávající může pokračovat v uvádění nemovitosti na trh a přijímat nabídky od ostatních kupujících. V takovém případě prodávající poskytne aktuálnímu kupujícímu určitou dobu (například 72 hodin), aby odstranil nepředvídanou událost z prodeje domů a pokračoval ve smlouvě. Pokud kupující pohotovost neodstraní, může prodávající odstoupit od smlouvy a prodat ji novému kupujícímu...

S jakýmikoli dotazy nebo obavami týkajícími se realitních smluv a pohotovostních doložek o prodeji domu by měl být konzultován kvalifikovaný realitní profesionál nebo právník.

Závěr

Nepředvídané události z prodeje domů chrání kupující, kteří chtějí prodat jeden dům před nákupem jiného. Přesné podrobnosti případné události musí být uvedeny ve smlouvě o prodeji nemovitosti. Vzhledem k tomu, že smlouvy jsou právně závazné, je důležité přezkoumat a porozumět podmínkám případu domácího prodeje. Před přihlášením na tečkovanou čáru se poraďte s kvalifikovaným odborníkem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: