Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaký je rozdíl mezi investicemi do nemovitostií a akciemi?

Nemovitosti vs. akcie: Přehled

V průběhu permit jsme slyšeli argumenty o tom, která je lepší investice: nemovitosti nebo akcie. Oba mají své výhody i nevýhody a každý má několik aspektů, díky nimž jsou svým způsobem jedinečnými investicemi. Chcete-li vydělat peníze investováním, musíte pochopit jejich klady i zápory.

Shrnutí

  • Po mnoho desetiletí vytvářely nemovitosti stálé bohatství a dlouhodobé ocenění pro miliony lidí.
  • U akcií získáte vlastnictví ve společnosti. Když jsou dobré časy, budete mít zisk.
  • Dobrým kompromisem při rozhodování mezi investováním na akciovém trhu a investováním do nemovitostí může být vlastnictví REIT.

Nemovitost

Nemovitosti jsou něco, čeho se můžete fyzicky dotknout a cítit – je to hmatatelné zboží, a proto se pro mnoho investorů cítí reálnější. Po mnoho desetiletí tato investice generovala konzistentní bohatství a dlouhodobé ocenění professional miliony lidí. V závislosti na umístění vaší nemovitosti si můžete užít značné návratnosti vaší investice.

Existují dva hlavní typy nemovitostí: komerční a rezidenční. I když existují další typy (parky mobilních domů, nákupní centra, bytové domy, kancelářské budovy, výklady a rodinné domy), obecně spadají do těchto dvou kategorií. Vydělávání peněz v oblasti nemovitostí však není ořezané. Někteří lidé se vydávají cestou „převrácení domů“, hledají zoufalé nemovitosti, renovují je a prodávají za účelem zisku za vyšší tržní hodnotu. Jiní hledají nemovitosti, které lze pronajmout, aby se dosáhlo stálého příjmu.

Obecně lze provést zálohu až 20 procent z kupní ceny a zbytek lze financovat prostřednictvím hypotéky.

Výhody investování do nemovitostí

Investice do nemovitostí má mnoho pozitivních výhod, včetně odpisů (odpis opotřebení obchodního majetku), daňových odpočtů a nakonec můžete nemovitost prodat prostřednictvím burzy 1031 a nebudete ji mít platit daně z kapitálových výnosů, pokud investujete peníze do podobného typu nemovitosti.

Nevýhody investování do nemovitostí

Stejně jako všechny investice má i nemovitost své nevýhody. Nejdůležitější je, že investice je nelikvidní. Když investujete do nemovitosti, obvykle ji nemůžete hned prodat. V mnoha případech možná budete muset nemovitost držet několik let, abyste využili její skutečný potenciál zisku. Konečné náklady mohou také dosáhnout až tisíců dolarů a zahrnují daně, provize a poplatky.

Ceny nemovitostí dále kolísají. Zatímco dlouhodobé ceny obecně rostou, existují chvíle, kdy by ceny mohly klesnout nebo zůstat na stejné úrovni. Pokud jste si na nemovitost půjčili příliš mnoho, můžete mít potíže s provedením platby za nemovitost, která má nižší cenu, než jakou si na ní půjčíte.

Nakonec je často těžké se diverzifikovat, pokud investujete do nemovitostí. Diverzifikace je však u nemovitostí možná, pokud se nesoustředíte na stejnou komunitu a nebudete mít různé typy nemovitostí. Jak již bylo řečeno, existuje další způsob, jak můžete být schopni diverzifikovat nemovitosti prostřednictvím trustů na investice do nemovitostí (REITs), v rámci kterých si můžete koupit rely on, který je investován do velkého portfolia nemovitostí a nabídne vám dividenda jako akcionář. Akcie však obecně nabízejí větší diverzifikaci, protože v celé ekonomice můžete vlastnit mnoho různých průmyslových odvětví a oblastí.

Dobrým kompromisem při rozhodování mezi investováním na akciovém trhu a investováním do nemovitostí může být vlastnictví společnosti REIT, která kombinuje některé výhody akcií s některými výhodami nemovitostí.

Akcie

Díky použití indexu S&P 500 jako měřítka professional ilustraci výkonnosti akcií měl akciový trh v letech 1970 až 2016 průměrnou roční míru návratnosti 10,31 procenta. Je důležité použít tento údaj pouze jako měřítko pro výkon amerických akcií, protože na celém světě existuje několik dalších hlavních indexů.

U akcií získáte vlastnictví ve společnosti. Když jsou dobré časy, budete mít zisk. V době ekonomických výzev můžete vidět klesající finanční prostředky, jak poklesnou výnosy společnosti. Dlouhodobý přístup a vyváženost v mnoha oblastech vám může pomoci vybudovat vaše čisté jmění mnohem vyšší rychlostí ve srovnání s nemovitostmi.

Stejně jako v případě nemovitostí vám financování akcií umožňuje použít marži jako páku ke zvýšení celkového množství akcií, které vlastníte. Nevýhodou je, že pokud pozice akcií klesne, můžete mít tzv. Connect with margin. To je místo, kde vlastní kapitál ve vztahu k vypůjčené částce klesl pod určitou úroveň a na váš účet je třeba přidat peníze, aby se tato částka vrátila zpět. Pokud tak neučiníte, může makléřská firma akcie prodat a získat zpět zapůjčenou částku.

Výhoda akcie

Akcie jsou velmi likvidní, rychle a snadno se prodávají. Jsou také flexibilní a lze je dokonce přerozdělit na důchodový účet – bez daně – dokud nezačnete vybírat peníze. Mnoho akcií si také může za jeden rok pořídit podstatně lépe než nemovitosti. Vzhledem k volatilitě některých akcií není neobvyklé vidět společnosti, jejichž průměrný růst za jeden rok je 20 procent nebo dokonce 50 procent.

Nevýhody akcií

Akcie mohou být velmi nestabilní, zvláště když ekonomika nebo společnost čelí výzvám. Akcie jsou také často emocionální investice a vaše rozhodnutí na trhu mohou být často iracionální. A konečně, bankrot je vždy v pozadí aktivního investora, jak by měl být, protože vaše investice bude v tomto případě rozpuštěna.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: