Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Největší rizika ETF

Může být opravdu snadné uvíznout v humbuku, jak skvělé jsou fondy obchodované na burze (ETF). Přesto stále přicházejí s mnoha stejnými riziky jako akcie a podílové fondy, in addition některá jedinečná rizika pro ETF. Zde je pohled na „jemný tisk“ professional ETF.

Shrnutí

  • ETF se považují za nízkorizikové investice, protože jsou levné a drží koš akcií nebo jiných cenných papírů, což zvyšuje diverzifikaci.
  • Z držení ETF mohou přesto vyvstávat jedinečná rizika, včetně zvláštních úvah placených zdanění v závislosti na typu ETF.
  • U aktivních obchodníků s ETF může nastat další tržní riziko a specifické riziko, jako je likvidita ETF nebo jeho složek.

Daňové riziko

Daňová účinnost je jednou z nejpropagovanějších výhod ETF. Zatímco některé ETF, jako je ETF s americkým akciovým indexem, přicházejí s vysokou daňovou efektivitou, mnoho jiných typů nikoli. Ve skutečnosti to, že nerozumíte daňovým dopadům ETF, do kterého jste investovali, může přispět k nepříjemnému překvapení v podobě většího daňového zákona, než se očekávalo.

ETF vytvářejí daňovou účinnost pomocí věcných výměn s autorizovanými účastníky (AP). Místo toho, aby správce fondu musel prodávat akcie, aby kryl odkupy, jako to dělají ve vzájemném fondu, používá správce ETF výměnu jednotky ETF za skutečné akcie ve fondu. Vytváří se tak scénář, kdy kapitálové zisky z akcií ve skutečnosti platí AP, nikoli fond. Na konci roku tedy nebudete dostávat rozdělení kapitálových výnosů.

Jakmile se však vzdálíte od indexových ETF, může se potenciálně stát více daňových problémů. Například aktivně spravované ETF nemusí provádět veškerý svůj prodej prostřednictvím věcné burzy. Ve skutečnosti mohou získat kapitálové zisky, které by pak musely být rozděleny mezi držitele fondů.

Daňové expozice vůči různým typům ETF

Pokud je ETF mezinárodní odrůdy, nemusí mít schopnost provádět věcné výměny. Některé země neumožňují věcné splacení, což vytváří problémy s kapitálovým ziskem.

Pokud ETF použije k dosažení svého cíle deriváty, dojde k rozdělení kapitálových výnosů. Pro tyto typy nástrojů nemůžete provádět věcné burzy, takže je nutné je kupovat a prodávat na běžném trhu. Fondy, které obvykle používají deriváty, jsou pákové fondy a inverzní fondy.

A konečně, komoditní ETF mají velmi odlišné daňové dopady v závislosti na struktuře fondu. Existují tři typy struktur fondů, které zahrnují: trusty poskytovatele, komanditní společnosti (LP) a směnky obchodované na burze (ETN). Každá z těchto struktur má jiná daňová pravidla. Například pokud jste v důvěře poskytovatele drahých kovů, budete zdaněni, jako by to byl sběratelský předmět.

Takové je, že investoři ETF musí věnovat pozornost tomu, do čeho ETF investuje, kde se tyto investice nacházejí a jak je strukturován skutečný fond. Máte-li pochybnosti o daňových dopadech, obraťte se na svého daňového poradce.

Obchodní rizika

Jedním z nejvýhodnějších aspektů investování do ETF je skutečnost, že si jej můžete koupit jako akcie. To však také vytváří mnoho rizik, která mohou poškodit návratnost vaší investice.

Nejprve to může změnit vaše myšlení z investora na aktivního obchodníka. Jakmile se začnete pokoušet načasovat trh nebo vybrat další horký sektor, je snadné se chytit pravidelného obchodování. Pravidelné obchodování zvyšuje náklady na vaše portfolio, čímž eliminuje jednu z výhod ETF, nízké poplatky.

Pravidelné obchodování s cílem vyzkoušet a načasovat trh je navíc opravdu těžké úspěšně provést. Dokonce i správci placených fondů se o to snaží každý rok, přičemž většina nepřekoná indexy. I když můžete vydělávat peníze, měli byste být dále, držet se indexu ETF a neobchodovat s ním.

Nakonec přidáním těchto přebytečných obchodních negativů vystavujete větší riziko likvidity. Ne všechny ETF mají velkou základnu aktiv nebo vysoký objem obchodování. Pokud se ocitnete ve fondu, který má velké rozpětí poptávky a poptávky a malý objem, můžete narazit na problémy s uzavřením své pozice. Tato cenová neefektivnost by vás mohla stát ještě více peněz a dokonce způsobit větší ztráty, pokud se nemůžete včas dostat z fondu.

Portfoliová rizika

ETF se často používají k diverzifikaci pasivních portfoliových strategií, ale není tomu tak vždy. S jakýmkoli portfoliem existuje mnoho typů rizik, od tržního rizika přes politické riziko až po obchodní riziko. Díky široké dostupnosti speciálních ETF je snadné zvýšit riziko ve všech oblastech a zvýšit tak celkovou rizikovost vašeho portfolia.

Pokaždé, když přidáte fond jedné země, přidáte politické a likvidní riziko. Pokud nakoupíte do ETF s pákovým efektem, zesilujete, kolik ztratíte, pokud investice klesne. Můžete také rychle pokazit alokaci aktiv s každým dalším obchodem, který provedete, čímž se zvýší vaše celkové tržní riziko.

Díky možnosti obchodovat a odcházet z ETF s mnoha specializovanými nabídkami může být snadné zapomenout na čas, který zajistí, že vaše portfolio nebude příliš riskantní. K tomuto zjištění by došlo, když trh klesá a není toho mnoho, co byste mohli udělat, abyste to napravili.

Chyba sledování

Přestože průměrný investor zřídka zvažuje, chyby ve sledování mohou mít neočekávaný podstatný vliv na výnosy investora. Před investováním je důležité prozkoumat tento aspekt jakéhokoli indexového fondu ETF.

Cílem indexového fondu ETF je sledovat konkrétní tržní index, který se často označuje jako cílový index fondu. Rozdíl mezi výnosy indexového fondu a cílového indexu se označuje jako chyba sledování fondu.

Chyba sledování indexového fondu je většinou malá, možná jen několik desetin jednoho procenta. Někdy se však může spiknout řada faktorů, které vytvoří mezeru několika procentních bodů mezi indexovým fondem a jeho cílovým indexem. Aby se investoři indexu vyhnuli nevítanému překvapení, měli by pochopit, jak se mohou tyto mezery vyvíjet.

Nedostatek zjištění ceny

Jedno riziko, které se někteří analytici obávají, může být na obzoru, je situace, kdy se velká většina investic změní na pasivní indexované investice využívající ETF. Pokud převaha investorů drží ETF a neobchodují s jednotlivými akciemi, které jsou uvnitř nich, může být zjišťování cen jednotlivých cenných papírů, které tvoří a indexují, méně efektivní. V nejhorším případě, pokud všichni vlastní jen ETF, pak nikdo nezůstane na ceně akcií komponent, a tak se trh zlomí.

Závěr

ETF se staly tak populární díky mnoha výhodám, které nabízejí. Investoři si přesto musí pamatovat, že nejsou bez rizik. Poznejte rizika a plánujte je, abyste mohli plně využívat výhod ETF.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: