Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké jsou nejstarší podílové fondy?

Podílové fondy, které jsou dnes rozhodující součástí důchodové a investiční strategie tolika lidí a institucí, byly ve Spojených státech poprvé představeny v roce 1924 společností MFS Investment decision Management....Ačkoli není veřejně dostupný až do roku 1928, vůbec první fond, Investiční fond MFS Massachusetts, poskytla vybraným investorům způsob, jak spojit své peníze a potenciálně dosáhnout vyšších výnosů využitím úspor z rozsahu a profesionální správy portfolia.

Myšlenkou vytvoření tohoto typu sdružených investic bylo umožnit skupině malých investorů přístup k řadě akcií a skupině správců fondů, které by se jinak nacházely mimo jejich cenové rozpětí.

Shrnutí

  • Podílové fondy jsou základním kamenem investujícího světa, přičemž celosvětové podílové fondy spravují biliony dolarů.
  • Úplně první podílový fond, investiční fond MFS Massachusetts, zahájen v roce 1924 a začal přijímat peníze od externích investorů v roce 1928.
  • Několik vzájemných fondů z té doby stále existuje, což z nich dělá nejstarší vzájemné fondy, které ještě existují.
  • Trader fondu může tuto dlouhověkost vnímat jako signál trvalého úspěchu a legitimity.
  • Datum vzniku fondu by mělo být vždy klíčovým údajem, který je brán v úvahu před zakoupením fondu, ačkoli mnoho nových fondů také vidí úspěch.

Nejstarší vzájemné fondy podle details zahájení (stále aktivní)

Hodnost název Datum vytvoření
1 Investiční fond MFS Massachusetts (MITTX) 1924
2 Fond Putnam Buyers Fund (PINVX) 1925
3 Pioneer Fund (PIODX) 1928
4 Akciový fond století (CENSX) 1928
5 Fond Vanguard Wellington (VWELX) 1929
7 Podílový fond CGM (LOMMX) 1929
8 Fidelity Fund (FFIDX) 1930
9 Bilanční fond Dodge & Cox (DODBX) 1931

Proč je důležité datum zahájení?

Když se podíváte na výkonnost podílového fondu, máte několik možností. Můžete se podívat na roční výkon, tříletý výkon, pětiletý výkon nebo 10letý výkon. Najdete také údaj, který udává výkonnost fondu od jeho založení.

Ale údaj o výkonu od počátku může být klamný. Možná si myslíte, že jste našli fond s vysokou návratností. Pokud ale nevíte, jak dlouho fond funguje, můžete se podívat na 10, který může být starý jen rok nebo dva. Výkonu v krátkodobém horizontu je snazší dosáhnout než v dlouhodobém horizontu. U fondů uvedených výše je datum vzniku tak daleko zpět, že máte dobrou představu o tom, jak dobře si vede po celá desetiletí. Silný výkon po tak dlouhou dobu naznačuje správu na úrovni a rozumné volby.

Měli byste se vyhnout novým vzájemným fondům?

Zatímco starší fondy na našem seznamu jsou působivé svou životností, to nutně neznamená, že novější fondy jsou rizikovější investice.

Hledání podílových fondů podle knowledge zahájení je pouze jedním ze způsobů, jak třídit tisíce dostupných podílových fondů. Mezi další možnosti třídění patří riziko, třída aktiv nebo investiční styl. Mezi dobré zdroje pro výzkum podílových fondů patří Morningstar, Zacks Financial investment Study a Yahoo! Finance. Vyhledejte screeningový nástroj v sekci podílových fondů a vyberte požadované vlastnosti. Možná budete potřebovat předplatné, abyste získali přístup k pokročilejším screeningovým nástrojům.

Závěr

Moudrý investor používá k výběru investic několik kritérií. To znamená, že podílový fond s dlouhou životností očividně uspokojil mnoho investorů. Ale starší podílový fond může uvíznout také ve svých cestách. Podívejte se na současné řízení a investiční filozofii fondu. Čas jde dál a fond s dlouhou historií se musí přizpůsobit současným podmínkám, nové technologii a nejnovějším investičním nástrojům.

Mějte na paměti svůj vlastní investiční horizont. Není pravděpodobné, že budete držet podílový fond po celá desetiletí, a výkonnost po dlouhou dobu může vyrovnat ztráty, ke kterým došlo během několika krátkých období. Pokud je váš horizont krátký, neočekávejte, že by starší fond odpovídal jeho výkonnosti od počátku. Krátkodobé výkyvy jsou skutečností na akciovém trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: