Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nejlepší ETF pro investice do luxusního zboží

Poptávka po luxusním zboží je stále neporušená. Navzdory nedávným hospodářským otřesům a geopolitickým problémům po celém světě zůstává nadšení bohatých spotřebitelů luxusem nezmenšené. Tento růst výdajů na špičkové zboží zahrnuje luxusní zboží, jako jsou špičkové doplňky (například šperky, hodinky a kabelky), luxusní značková auta, oblečení, kožené zboží, parfémy a kosmetika. Kromě hmatatelných produktů samozřejmě existují i ​​luxusní služby vysoce kvalitních poskytovatelů služeb. Protože prodej luxusního zboží neustále roste, představují pro investory platnou a obzvláště zajímavou cestu k diverzifikaci jejich portfolií. Investoři by měli mít na paměti, že luxusní sektor není izolován od stejných rizik a selhání, jaké se vyskytují v jiných sektorech.

ETF s jasnou expozicí luxusnímu zboží

Globální luxus GLUX – Amundi ETF S&P Worldwide Luxury má spravovaná aktiva kolem 14,07 milionu EUR (od začátku března 2016). Cílem tohoto ETF je sledovat a porovnávat výkonnost indexu S&P Worldwide Luxurious Index. Datum zahájení činnosti ETF je 9. prosince 2008 a správcovskou společností je Amundi Expenditure Answers / Francie. Třída aktiv ETF se zaměřuje na akcie a má poměr výdajů ,25 – její aktuální primární měřítko je S&P Worldwide Luxurious Net TR. Fond má geografické zaměření na evropský area – s hlavním podílem kolem 67% na Německo, následované Španělskem, Belgií, Francií a Nizozemskem. (Databáze Bloomberg)

Alternativou k výše uvedenému ETF vyjádřenou v amerických dolarech je LUXU – Amundi ETF S&P World Luxurious UCITS ETF – B USD, další ETF, který se podobně jako GLUX pokouší replikovat výsledky výkonnosti S&P World wide Luxurious Index. ETF byl založen velmi nedávno stejnou správcovskou společností (Amundi Investment decision Answers / Francie) – datem založení fondu je 23. února 2016.

Podle společnosti S&P Dow Jones Indices LLC (2016) sleduje globální index luxusu S&P 80 největších veřejně obchodovaných podniků v luxusním sektoru, které splňují jejich specifické investiční požadavky.

ETF s určitou expozicí luxusnímu zboží

Podle S. Smitha (2012) má Amundi European MSCI Shopper Discreteary ETF (CD6) téměř 50% expozici vůči špičkovým a luxusním podnikům. Fond drží luxusní značky, jako jsou:

  • LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE (což zahrnuje společnosti jako Louis Vuitton, Tag Heuer a Givenchy)
  • Compagnie Financiere Richemont (Montblanc, Cartier, Alfred Dunhill)
  • PPR SA (Brioni, Gucci, Stella McCartney, Yves Saint Laurent a Stella McCartney)
  • Christian Dior, Burberry, Hugo Boss, BMW, Luxottica, Porsche a další.

Amundi European MSCI Shopper Discreteary ETF (CD6) má spravovaná celková aktiva kolem 18,40 milionu EUR (od začátku března 2016). ETF se pokouší sledovat a srovnávat výkonnost indexu spotřebitelského diskuse MSCI v Evropě. Datum založení ETF je 9. prosince 2008 a správcovskou společností je opět výše zmíněná společnost Amundi Financial commitment Solutions / France. Třída aktiv ETF se zaměřuje na akcie a má poměr nákladů ,25. Fond má jasné geografické zaměření na evropský area.

Kromě investičních produktů ETF společnosti Amundi, jak uvádí S. Smith (2012), sleduje další ETF výše zmíněný index MSCI: SPDR je MSCI European Buyer Discreteary ETF. SPDR ETF má spravovaná celková aktiva kolem 148,50 milionu EUR (od začátku března 2016). Datum zahájení činnosti ETF je 5. prosince 2014 a správcovskou společností je Condition Road World wide Advisors France SA. Třída aktiv ETF se zaměřuje na akcie a má poměr nákladů ,30. Fond má geografické zaměření na evropský region a sídlí v Irsku.

Závěr

Jak bohaté třídy budou i nadále směřovat k výdajům v luxusním sektoru, objeví se stále více zajímavých možností diverzifikace investičních portfolií. Se zavedenými ETF, jako jsou výše uvedené, se investorům stále objevují zajímavé možnosti, jak tyto vzorce utrácení využít.

Poznámka: Všechny výše uvedené údaje jsou odvozeny z databáze Bloomberg.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: