Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Nalezení správných akcií a odvětví

Investiční strategie shora dolů je založena na určování zdraví ekonomiky, síle různých sektorů a následném výběru nejsilnějších akcií v těchto sektorech, aby se maximalizovaly výnosy. Pokud si ekonomika vede dobře, mohou si investoři vybrat sektory i akcie v těch sektorech, které jsou na vzestupu. I když se ekonomice nedaří dobře, mohou existovat odvětví a společnosti, které tento trend vzdorují.

Investoři mohou vydělávat lépe než na trhu určením nejžhavějších sektorů, které vedou trh výše, a určením nejlepších akcií v těchto sektorech.

Shrnutí

  • V uptrendu určete nejžhavější odvětví vedoucí na trhu výše a určete nejlepší akcie v těchto odvětvích.
  • Před výběrem sektoru nebo akcií by investoři měli určit pattern pomocí více časových rámců v grafech.
  • Určete odvětví, která překonávají celkový trh.
  • Identifikujte a nakupujte akcie s nejlepším výkonem v odvětvích s lepšími výsledky.

Porozumění tomu, jak najít správné akcie a odvětví

Pokud vaše analýza ukazuje, že trh je na vzestupném trendu, který se nazývá býčí trh, a je pravděpodobné, že bude nějakou dobu pokračovat, budete chtít koupit akcie, které vykazují nejlepší potenciál být velkými vítězi. Jen proto, že se trh pohybuje výše, ještě neznamená, že si všechny akcie budou dobře vést a některé výrazně předčí ostatní.

Pokud se nacházíme na trhu s medvědy – nebo pokles cen -, mohl by se trader zapojit do krátkého prodeje. Krátký prodej je pokročilá strategie, která spekuluje nad poklesem cen akcií a měla by o ní uvažovat pouze zkušení investoři. Prodejci krátkých cen identifikují a prodávají akcie, u nichž je pravděpodobné, že budou mít nejhorší výsledky, a získávají zisk při poklesu cen. Tento článek se však zaměří na uptrendy, ale stejné principy platí i professional klesající trendy.

Více časových rámců

Před výběrem sektoru nebo akcií by investoři měli určit trend pomocí více časových rámců v grafech. Investoři mohou pomocí grafů definovat trend pro sektor nebo akcie. Je důležité znát časový rámec nebo dobu, po kterou existuje pattern. Stylish lze seskupit jako primární, střednědobé a krátkodobé.

Je však třeba vzít v úvahu několik časových rámců. Například týdenní nebo měsíční graf může ukazovat vzestupný craze, zatímco kratší časový rámec – například denní – může ukazovat korekci. Výsledkem je, že při analýze více časových rámců dávejte pozor na konfliktní stylish v rámci sektoru nebo akcií. Určete primární trend a zda se zdá, že je silný nebo mu dochází pára. Je užitečné použít dlouhodobý graf k identifikaci trendu a použít střednědobé a krátkodobé grafy, které vám pomohou rozbalit přesné vstupní a výstupní úrovně.

Vyberte správná odvětví

Některá odvětví si vedou lépe než ostatní, takže pokud trh směřuje výše, chceme nakupovat akcie v sektorech, které si vedou nejlépe. Jinými slovy, chceme investovat do odvětví, která překonávají celkový trh. Například technologický sektor může vzrůst o 10% oproti 3% růstu celkového trhu, měřeno srovnávacím indexem, jako je index S&P 500.

Analýzou několika časových rámců můžeme vybrat nejžhavější sektory, které právě teď nejen dobře fungují, ale dlouhodobě vykazují sílu. Časové rámce, které si investoři zvolí, budou záviset na jejich investičním časovém horizontu. Dále vybereme sektor, který je jedním z nejvýkonnějších sektorů. Investoři si mohou vybrat několik špičkových sektorů, aby vytvořili diverzifikaci.

Můžeme také zobrazit graf fondu obchodovaného na burze (ETF) pro konkrétní sektor. ETF by obsahoval koš cenných papírů, které sledují akcie v sektoru. Development by měl být definován trendovou čarou, přičemž ETF ukazuje sílu, jak stoupá od linie. Trendová čára pouze spojuje všechna vyšší minima v uptrendu (nebo nejnižší physique v korekcích). V uptrendu by se každá nízká korekce měla dotýkat vzestupné trendové linie. Pokud development pokračuje, mělo by dojít k odrazu od trendové linie a ve směru trendu.

Vyberte si správné akcie

Jakmile zjistíme vzestupný development v sektoru, který překonává trh, musíme identifikovat akcie v tomto sektoru, abychom mohli nakupovat. Mohli bychom jednoduše koupit koš akcií odrážející celý sektor, který by mohl fungovat přiměřeně dobře. Můžeme však dosáhnout lepších výsledků výběrem nejlepších akcií v tomto odvětví. Jen proto, že se sektor pohybuje výš, neznamená, že všechny akcie v tomto sektoru budou mít vynikající výkon. Je však pravděpodobné, že některé z těchto akcií překonají a to jsou ty, které chceme v našem portfoliu.

Proces identifikace jednotlivých akcií je stejný jako proces professional sektorovou analýzu. V rámci každého sektoru identifikujte akcie, které mají největší zhodnocení ceny, pomocí několika časových rámců, abyste se ujistili, že si akcie v průběhu času vedou dobře. Akcie, které si ve dvou nebo třech časových rámcích vedly nejlépe, jsou akcie, které chceme. Prohlédněte si grafy nejvýkonnějších a umístěte trendové čáry do grafu, čímž by měl být jasně definován cenový trend. Měly by být stanoveny cíle zisku založené na vzorcích grafů, aby bylo možné identifikovat potenciální cenové zisky a zároveň zohlednit riziko ztrát.

Zvláštní úvahy

Je důležité si uvědomit, že při nákupu akcií je třeba vzít v úvahu i další faktory. Mezi další kritéria, která je třeba se podívat, patří:

Likvidita

Likvidita označuje počet obchodovaných akcií, takže akcie lze bez prodlení koupit nebo prodat. Pokud existuje likvidita, existuje spousta kupujících a prodávajících. Nákup akcií s malým objemem ztěžuje prodej za spravedlivou cenu, pokud je nutná rychlá likvidace. Pokud nejste ostříleným investorem, investujte do akcií, které mají obchodní objemy více než pár stovek tisíc akcií denně.

Cena

Mnoho investorů se vyhýbá akciím s vysokou cenou a tíhne k akciím s nízkou cenou. Nejlepší je obchodovat s akciemi, které jsou nad 5 $, nebo lépe vyšší. Tím nechci říci, že neexistují „dobré“ levné akcie nebo „špatné“ drahé akcie, ale nevyhýbejte se akciím jen proto, že jsou drahé, nebo kupujte akcie jen proto, že jsou levné v dolarovém vyjádření.

ETF

Obchodování ETF prošlo v průběhu allow dlouhou cestou. Pokud nechcete držet více jednotlivých akcií, můžete najít ETF, které vám poskytne přiměřeně blízké výsledky. Není problém koupit konkrétní ETF, je-li to upřednostňováno, což může přiměřeně odrážet, jaké jednotlivé akcie by byly vybrány.

Opuštění a otáčení

Samozřejmě neexistuje žádná záruka, že dosáhnete mimořádných výnosů, ale tato strategie nabízí šanci získat výnosy lepší než tržní. Je nutné určité sledování pozic, aby se zajistilo, že sektory a akcie jsou stále ve prospěch trhu. Uvědomte si také nadměrné obchodování, které může mít za následek nadměrné provize proto používáme více časových rámců.

Pokud vaše akcie nebo sektory začnou upadat v nemilost napříč několika časovými rámci, je čas se otočit do sektorů, které fungují dobře – proces zvaný rotace sektorů. Vaše analýza trhu by vás měla vést, kdy opustit pozice. Když dojde k přerušení hlavních trendových linií v držených akciích nebo sledovaných sektorech, je čas odejít a hledat nové obchodní kandidáty.

Sečteno a podtrženo

Tato strategie vyžaduje určitý obrat obchodů, protože sektory a hlavní akcie v těchto sektorech se budou časem měnit. Cílem je být v akcích, které vedou na trhu výše na býčích trzích, a pokud nejste na rozdíl od krátkého prodeje, být krátký v nejslabších akcích, které vedou na trhu nižší během medvědího trhu. Děláme to tak, že najdeme nejžhavější sektory (professional býčí trh) po určitou dobu a identifikujeme nejvýkonnější akcie v tomto sektoru. Neustálým převodem aktiv do nejvýkonnějších akcií máme dobrou šanci dosahovat nadprůměrných výnosů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: