Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Mohou 2 ETF poskytnout veškerou diverzifikaci, kterou potřebujete?

Pro mnoho investorů je zásadním aspektem fondu obchodovaného na burze (ETF) jeho uživatelsky přívětivá povaha. Koneckonců, proč zvolit komplexní investiční nástroj, který vyžaduje pečlivou a aktivní správu, když můžete svěřit svá aktiva správci ETF, který professional vás staví na rebalancování a další údržbě? Tento způsob myšlení, stejně jako nízké náklady a stabilní výnosy obecně spojené s ETF jako skupinou investičních příležitostí, vyvolaly masivní růst v tomto odvětví. Za pouhých několik allow se ETF nafoukly na trh za několik bilionů dolarů. Pod záštitou ETF jsou k dispozici stovky různých fondů, včetně velmi širokých a neuvěřitelně konkrétních.

V procesu neuvěřitelného růstu odvětví ETF se paradoxně stalo mnohem komplikovanější odvětví, které bylo kdysi z velké části navrženo tak, aby bylo investování jednoduché. I když ETF nabízejí jednodušší způsob řízení investic než některé z jejich alternativ, nyní je k dispozici tolik různých možností ETF, že by investor mohl pravděpodobně strávit stejně mnoho času pokusem o rozhodnutí, na které fondy se zaměřit. Naštěstí stále existuje možnost zachovat to jednoduché, pokud jde o ETF. Nedávná zpráva společnosti Motley Fool naznačuje, že zejména dvě ETF mohou poskytnout širokou diverzifikaci. Se zaměřením na budování důchodového bohatství tyto dva fondy dokazují, že je stále možné využít malý počet ETF k přístupu k silně diverzifikovanému koši akcií. (Viz také: 7 nejlepších ETF obchodních strategií professional začátečníky.)

Prvním fondem podrobně popsaným ve zprávě je Vanguard Total Stock Marketplace ETF. Možná není překvapením, že VTI je modelován po nízkonákladových, diverzifikovaných indexových fondech S&P 500. Tyto fondy běžně poskytují investorům přístup ke stovkám největších veřejně obchodovaných společností v Usa. Je jasné, proč jsou tyto fondy stále velmi populární – mají tendenci překonávat téměř čtyři z pěti aktivně spravovaných fondů.

VTI však jde o krok za základní indexovou strategii. Zahrnuje také akcie se střední a malou kapitalizací kromě jmen s velkou kapitalizací. To zase poskytuje ještě bohatší diverzifikaci fondu, což dále snižuje riziko pro investora. Zahrnuje také důležitý růstový prvek, který by mohl dlouhodobě vést k ještě větším ziskům. Důvodem je to, že menší společnosti mají v průběhu času tendenci překonávat své větší konkurenty. S více než 3 600 akciemi zastupujícími společnosti mnoha různých velikostí a sektorů by mohl Vanguard Overall Inventory Sector ETF dokonce poskytnout samotnému investorovi podstatnou diverzifikaci. (Další informace: Vanguard ETF se připojuje ke klubu 100 $.)

Druhým fondem uvedeným ve zprávě je Vanguard Complete Worldwide Stock ETF. Ačkoli VTI poskytuje vynikající diverzifikaci, činí tak pouze v kontextu amerických společností. To, co VXUS přidává do mixu, je podobně široká základna mezinárodních společností. VXUS ve svém košíku skutečně nabízí ještě více společností: ve VXUS je zastoupeno přibližně 6 000 neamerických akcií. Z těchto akcií je 80% z rozvinutých trhů, jako je Spojené království a Japonsko, zatímco 20% z nich pochází z rozvíjejících se trhů, jako je Indie a Čína.

To, co VXUS nenabízí, je přístup do hlavních neamerických ekonomik po celém světě. Některé z těchto ekonomik rostou rychleji než ekonomika United states of america a poskytují investorům snadný přístup k výjimečné výkonnosti. Kromě toho bude mít portfolio zahrnující americké i mezinárodní společnosti obvykle nižší celkový rizikový profil, protože je více diverzifikované.

Jedním z vynikajících aspektů obou těchto ETF je jejich nízký poměr nákladů. Ve skutečnosti má VXUS poplatky pouze přibližně ,11%, což je méně než přibližně 90% podobných mezinárodních fondů.

Zaručená investice neexistuje, ale VTI a VXUS nabízejí investorům přístup k téměř 10 000 různým jménům za pouhé dvě ETF. Tato úroveň diverzifikace je výjimečná. (Další čtení najdete na: Vytváření portfolia All-ETF.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: