Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Měli byste si koupit dům v aukci?

Jaká jsou doporučení pro koupi nemovitosti v aukci?

Hledáte nabytí nemovitosti? Existují alternativní způsoby nákupu než tradiční kanály vyhledávání výpisů nemovitostí a práce s realitními agenty. Můžete si také koupit nemovitost v aukci.

Měli byste si koupit dům v aukci?

Klíčové možnosti:

  • Koupě domu v aukci je riskantnější než nákup prostřednictvím obvyklého procesu. Je důležité mít dobré vzdělání o tom, jak aukce nemovitostí fungují.
  • Domácí aukce najdete prostřednictvím místních samospráv, realitních agentů a online stránek, jako jsou RealtyTrac.com a Auction.com.
  • Aukční vlastnosti často neumožňují domovní prohlídku nebo jakýkoli legální způsob osobního pohledu do interiéru. Pokud si nemůžete dovolit riziko nákupu nemovitosti ve špatném stavu, držte se aukcí, které vám umožní prohlédnout si nemovitost před dražbou.
  • Zkontrolujte a pochopte všechna pravidla aukcí a proveďte náležitou péči u jakékoli nemovitosti, o kterou se zajímáte – například před podáním nabídky zkontrolujte nároky, zádržná práva a obyvatele.

Jak funguje nákup domu v aukci

Mezi výhody nákupu v aukci patří rozšíření vašich možností a případně nákup se slevou. Můžete se setkat s menší konkurencí při koupi aukční síně ve srovnání s nákupem tradičním způsobem, ale také budete mít co do činění s jinou skupinou potenciálních kupců – často se zkušenými investory.

Pravděpodobně největším rizikem nákupu v aukci je to, že budete mít omezené znalosti o nemovitostech k prodeji, takže drahá chyba bude skutečnou možností. Stejně jako při jakémkoli nákupu nemovitosti budete muset přečíst, porozumět a podepsat spoustu papírování (nejlépe pomocí právníka v oblasti nemovitostí).

Realitní tradice je bohatá na příběhy o domech zakoupených v aukci, které jsou výrazně pod tržní hodnotou, a takové dohody existují. Aukce jsou však obvykle riskantnější způsob, jak získat majetek, než nákup prostřednictvím obvyklého procesu. Díky této realitě je životně důležité být dobře vzdělaný v tom, jak aukce nemovitostí fungují, a být obezřetný ohledně nemovitostí, které považujete za dražení.

“Mnoho lidí nesprávně věří, že aukční domy jsou dobrý obchod,” říká John Myers, realitní agent a kvalifikovaný makléř společnosti Myers & Myers Actual Estate v Albuquerque, NM. “Některé aukční domy jsou dobrý obchod a jiné mohou být velké.” chyba.” Abychom vám pomohli vyhnout se velké chybě, zde jsou základy aukcí rezidenčních nemovitostí, takže se můžete rozhodnout, zda by vám tato možnost mohla vyhovovat – ať už chcete v nemovitosti bydlet, nebo ji použít čistě jako investici.

Vlastnosti uzavření

Pokud majitel domu neplatí hypotéku po dobu alespoň několika měsíců, může dojít k jeho selhání a jeho uzavření. Pokud k tomu dojde, podá banka oznámení o nesplnění povinnosti krajskému zapisovači. Pokud majitel domu nezaplatí dlužný zůstatek – nebo znovu sjedná hypotéku s věřitelem – může věřitel dát dům do dražby a donutit majitele domu k neplacení. Tyto exekuční aukce pořádají bankovní správci.

Výchozí daň z nemovitosti

Dalším způsobem, jak dům skončí v aukčním bloku, je situace, kdy vlastník neplatí vyměřené daně z nemovitosti. V těchto případech majetek zabaví neplacený daňový úřad, nikoli banka. Výslednou aukci daňového zástavního práva provádí místní šerif, úředník nebo úřad krajského nebo místního úřadu.

Účast na aukci

Bez ohledu na typ aukce se tyto události mohou konat na fyzických místech, jako jsou soudní budovy místní samosprávy a hotelové konferenční místnosti, a tyto osobní aukce jsou rychle dokončeny. Aukce nemovitostí také stále častěji probíhají on the web, kde mohou trvat dny nebo týdny.

Nákup domů v aukci byl a nadále bude populární, tvrdí Earl White, spoluzakladatel společnosti Residence Heroes LLC, floridské realitní investiční společnosti, která nakupuje domy, byty a obytné volné pozemky. „Obyvatelé vlastníků rozpočtu a realitní profesionálové migrují ke zdrojům, kde je menší konkurence,“ říká. “Přirozeně aukční vlastnosti generují méně nabídek, což má za následek nižší prodejní cenu.” Aukce na uzavření trhu však neposkytují slevy, které existovaly během doby [housing] krize.”

White nadále vysvětluje, že když je k dispozici méně nemovitostí, jsou kupující vysoce motivovaní kvůli zhodnocení domu a výhodným úrokům z hypotéky. Říká, že on line aukce zvýšily konkurenci a zvýšily ceny.

Hledání aukcí nemovitostí

Jedním ze způsobů, jak najít aukce, je kontaktovat přímo místní vládu nebo navštívit jejich webové stránky, kde získáte další informace, a poté telefonicky ověřit podrobnosti. Další je prostřednictvím webů jako RealtyTrac.com a Auction.com. Online informace však nejsou vždy přesné.

Mohou být uvedeny nemovitosti, které jsou v pre-uzavření, protože vlastník je pozadu s platbami. Tyto nemovitosti nemusí nikdy jít do prodeje, protože jejich vlastníci dohání platby nebo se dohodnou se svými věřiteli.

Cennými zdroji mohou být také místní realitní agenti a makléři. Bohužel je možná nebudete chtít pomoci, protože agenti a makléři nezískávají automaticky provize za živé aukce. Tito realitní makléři však mohou získávat provize prostřednictvím on the web aukcí.

Vícenásobné údaje služby výpisu

Zprávy o přímém vícenásobném výpisu (MLS) jsou podle Whitea professional potenciální kupce mnohem cennější než výpisy online, protože obsahují úplná info výpisu, včetně fotografií a nejdůležitějších neveřejných komentářů makléřů. „Neveřejné komentáře jsou důležité, protože specifikují důležité informace ovlivňující prodejní cenu a dny na trhu,“ říká White. “Například, [these MLS reports contain information on] vady majetku, možnosti financování, obsazenost a leasing nájemců. “

Nejlepší způsob, jak posoudit aukční nemovitost, je pracovat s realitními agenty, odhadci a dodavateli. Tito zástupci průmyslu chápou náklady na stavbu a přestavbu a mohou přesně odhadnout hodnotu nemovitosti a náklady na práci, kterou potřebuje.

Zatímco pravidla se liší podle místa, MLS a záznamy krajů jsou často k dispozici pouze držitelům licencí na nemovitosti, podle White. Podle jeho zkušeností obvykle rádi zdarma pomohou, pokud je kontaktujete.

White také konstatuje, že osobní aukce mizí, protože je ještě on the web přesouvají ještě menší okresy. Miami a Palm Beach front jsou dvě místa, kde jsou nyní aukce daní a uzavření trhu plně on the net.

Pamatujte, že exekuční aukce jsou často odloženy nebo zrušeny, a to i na poslední chvíli. Věřitel možná nezískal všechny doklady, které potřebuje, nebo dlužník možná vypracoval řešení, které by zamezilo uzavření trhu.

Co uchazeči potřebují vědět

Před dražbou v aukci nemovitostí byste měli pochopit riziko, které podstupujete. Špatný nákup vás může pronásledovat roky. Než se pokusíte zúčastnit, musíte také pochopit pravidla aukce a být připraveni je dodržovat.

Budete se muset zaregistrovat a předložit subjekt, který koná aukci, vratnou zálohu ve výši 5% až 10% z očekávané prodejní ceny nemovitosti. Pokud je aukce osobně, nezapomeňte se přihlásit alespoň hodinu před plánovaným začátkem a získejte oficiální kartu, kterou zvednete, až budete připraveni dražit.

Výhra nemovitosti v aukci může fungovat dvěma různými způsoby.

Vyvolávací cenou aukce může být zůstatek na hypotéce nebo nižší částka určená k urychlení dražení. V exekuční aukci nesmí věřitel z aukce těžit. Tyto vlastnosti jsou často prodávány se ztrátou pokud existuje zisk, předpokládá se, že po splacení hypotéky a dalších zádržných práv jde k zabavenému majiteli domu. Aukční vlastnosti nejsou vždy skvělé dohody – například dražitel může nastavit skrytou rezervní cenu nemovitosti, což je minimum, které musí být přihlášeno.

„Ať se kupující zúčastní aukce osobně nebo on the web, musí mít na paměti, že pro každou nemovitost existuje prahová cena, kde se moudrý nákup může stát pošetilým nákupem, a nesmí připustit, aby akce, místo konání nebo jejich emoce rozhodnout, “radí Ron Humes, realitní kancelář od roku 2000 a současná viceprezidentka pro operace Submit Modern Advertising and marketing v Lexingtonu v Ky.

Přístup k nemovitosti

Aukční vlastnosti zřídka poskytují potenciálním kupujícím stejnou úroveň přístupu jako tradičně prodávané nemovitosti. S největší pravděpodobností vám nebude povoleno procházet nemovitostí se svým agentem podle vašeho pohodlí, ačkoli některé aukční společnosti nabízejí dny otevřených dveří.

“Osobně bych nikdy nedoporučoval, aby si klient koupil nemovitost na dálku, aniž by nejprve provedl examination oční bulvy,” říká David Roberson, advokát a makléř v San Jose v Kalifornii. Se svou ženou vlastní 22 nájemních nemovitostí ve třech státech a on je vlastníkem a provozovatelem skupiny Silicon Valley House Management Group. Vy nebo váš důvěryhodný investiční tým byste měli důkladně posoudit jak nemovitost, o které uvažujete, tak lidi, se kterými jednáte, než se z právního nebo finančního hlediska zavazujete.

Podobně Humes varuje, že zdroje, které informují o aktuální nebo budoucí hodnotě nemovitosti, mohou být nepřesné, pokud na místě neproběhlo hodnocení od profesionálů, kteří vědí, jak shromáždit a posoudit všechny potřebné podrobnosti. Nejlepší způsob, jak měřit aukční nemovitost, je pracovat s profesionály – realitními agenty, odhadci a dodavateli – kteří rozumějí nákladům na stavbu a přestavbu a kteří dokážou přesně posoudit současnou a budoucí hodnotu nemovitosti a náklady na práci, kterou potřebuje.

Stav majetku a prohlídky

Dům mohl mít nejrůznější problémy – pamatujte, že dříve patřil někomu, kdo si nemohl dovolit hypotéku nebo daně z nemovitosti, takže si majitel pravděpodobně nemohl dovolit žádnou běžnou údržbu nebo opravy. Navíc, jakmile se ztráta domu jeví jako nevyhnutelná, majitel ji mohl úmyslně zanedbat nebo dokonce vážně poškodit. Uvolněný majetek také mohl být zpustošen nebo obsazen squattery.

Předpokládejme, že pokud nemovitost vypadá zvenčí hrozně, pravděpodobně vypadá hrozně zevnitř. Aukční vlastnosti se prodávají tak, jak jsou, a budete si muset být schopni dovolit jakékoli opravy. I když to může být lákavé, neměli byste se přestupovat, abyste získali lepší představu o stavu nemovitosti. Možná jste viděli ploutve v televizi, jak vstupují na dvorek, koukají dovnitř nebo dokonce šplhají okny, ale to je nezákonné a rozhodně nechcete nikoho obtěžovat v domácnosti, nejen kvůli zdvořilosti, ale také kvůli vaší bezpečnosti. Vyhledejte informace o historii vlastnictví nemovitosti v záznamech místní správy, promluvte si s místními realitními agenty a s úctou si vyžádejte informace od sousedů.

Aukční vlastnosti často neumožňují domovní prohlídku nebo jakýkoli legální způsob osobního pohledu do interiéru. Pokud si nemůžete dovolit riziko nákupu nemovitosti ve špatném stavu, držte se aukcí, které vám umožní prohlédnout si nemovitost před dražbou. Bez těchto informací může být těžké vědět, do čeho se chystáte, jaké budou náklady na opravu nemovitosti a její skutečná hodnota, dokud se nestanete jejím vlastníkem.

I když můžete získat domovní prohlídku, stále má své limity. Problémy za zdmi, stropy a podlahami nemusí být patrné, dokud se nevlastníte. Pokud jsou nástroje vypnuté, možná nebudete moci detekovat netěsnosti, elektrické problémy, rozbitá zařízení nebo nefunkční zařízení HVAC.

Možnosti platby: Plánujte dopředu

Nákup nemovitosti v aukci obvykle vyžaduje hodně peněz. Každá aukční společnost a vláda kraje má své vlastní požadavky na platby, ale pravděpodobně budete potřebovat hotovost, abyste si zajistili právo dražit. Výše zálohy a způsoby nákupu často závisí na nemovitosti a aukční síni. Flexibilnější možnosti financování mohou být k dispozici zakoupením nemovitosti ve vlastnictví banky tradičním způsobem. Aukce nejsou jediným způsobem, jak koupit exekuce.

Pokud jde o platbu, dražitelé v aukci by měli přinést hotovost, peněžní poukázku nebo pokladní šek na částku požadovanou držitelem aukce. Obvykle budete muset za nemovitost zaplatit celou částku ihned po vítězství v aukci. Příležitostně můžete platbu dokončit do následujícího dne. Nedokončení platby může mít za následek propadnutí vašeho vkladu a zákaz budoucích aukcí. Buďte připraveni poskytnout doklad o finančních prostředcích, který vám ukáže, že můžete dokončit nákup. Pokud dražíte jako entita, například LLC, svěřenský fond nebo komanditní společnost, nikoli jako jednotlivec, možná budete muset prokázat své dokumenty entity.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: