Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Měli by si investoři dávat pozor na moderní ETF?

Pro investory všeho druhu není žádným tajemstvím, že fondy obchodované na burze (ETF) se v posledních letech staly velmi populárními. ETF patří mezi nejoblíbenější investiční nástroje především proto, že nabízejí investorům vysokou návratnost za velmi nízký relativní poplatek. Kromě toho je snadné je koupit a strukturovat takovým způsobem, aby se odstranila velká část podrobné práce se správou aktiv, aby se investoři o tyto věci nemuseli starat.

I když není překvapením, že ETF jsou některými z nejoblíbenějších vozidel, tato skutečnost by měla povzbudit opatrnost mezi dychtivými investory. S větším zájmem ze strany každodenních investorů přichází větší skupina ETF a se stále více přeplněným polem je přirozené, že některé fondy vzrostou nad ostatní, pokud jde o popularitu. Výsledkem může být, že investoři noví v prostoru a ohromení velikostí sféry ETF mohou být v pokušení zaměřit se na nejtrendovější jména. Nedávná zpráva společnosti Forbes však naznačuje, že v tomto přístupu může existovat nebezpečí. (Viz také: Pohled na růst průmyslu ETF.)

Skákání bez všech informací

Jedním z rizik módního ETF je, že je pravděpodobné, že přiláká investory, kteří jsou ve světě ETF noví. Vzhledem k tomu, že nejsou obeznámeni s ETF, nemusí tito investoři rozpoznat některá inherentní rizika a další úvahy nezbytné k rozumnému investování do tohoto prostoru. ETF sledují index, který již existuje, obchodují jako akcie a poskytují svým investorům snadný přístup ke koši samostatných jmen. Jsou proti vzájemným fondům, které mají tendenci být otevřenější ETF se spíše zaměřují na investiční témata nebo konkrétní odvětví. ETF může být dobrou volbou, řekněme, pro investora, který chce investovat zhruba do odvětví videoher nebo do legalizovaného konopí.

Co však ETF obecně neposkytují, je široká expozice. Snadnost, s jakou může trader nakupovat módní ETF, může být klamná, uvádí zpráva Forbes bývalá analytička portfolia Royal Financial institution of Canada Janelle Nelson naznačuje, že důležitější je likvidita podkladových cenných papírů. „Někdy jedna podkladová akcie tvoří 30% nebo 40% ETF. Může mít větší smysl akcie koupit přímo,“ vysvětluje. (Další informace: Vzestup sociálně odpovědného ETF.)

Nebezpečí triků

Snaha o specializaci a tematickou strukturu v prostoru ETF podpořila vytváření jak legitimních, tak méně legitimních fondů. Sledování trendů může investorům bránit v tom, aby si našli čas na úplné prošetření svých investic. Nelson navrhuje koupit pouze „kvalitní ETF se silným sponzorem“. Koneckonců, ETF, který lze snadno koupit, ale v rozhodující době je obtížné jej prodat, může professional investora znamenat velký rozdíl. (Viz také: Nejlepší 3 ETF pro investice do vody.)

Zpráva naznačuje, že když se investoři zaměří na malé ETF, které v tomto odvětví vstupují na trh, měli by hledat fondy s minimálně 50 miliony spravovaných aktiv (AUM) menší ETF se pravděpodobně skládají, pokud nemají podporu významného sponzora. To není problém, protože malé ETF se pravidelně vypínají kvůli nedostatečné úrovni aktiv, aby pokryly náklady.

Spolu s obecným znepokojením nad stylish ETF přichází varovná poznámka od Forbes o načasování. „Pokud již byl ETF vytvořen, obvykle nejste na začátku křivky,“ varuje Nelson a dodává, že „jste často uprostřed křivky.“ Dále popisuje vztah mezi sponzory a investory: „Sponzoři ETF musí předvídat dostatečnou poptávku [attract] investoři a poskytují výnosy … pokud je ETF postaveno na aktuálním tématu, je toto téma obvykle již široce propagováno. “

Jinými slovy, investoři hromadící se v trendovém ETF již možná zmeškali největší příležitosti, jak těžit z úspěchu tohoto ETF. (Další čtení najdete na: Největší rizika ETF.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: