Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Lepší zajištění proti inflaci: zlato nebo státní pokladna?

Správně či nikoli, zlato je obecně považováno za zajištění inflace – spolehlivé měřítko ochrany před rizikem kupní síly. Drahý kov však professional tento účel nemusí být tou nejlepší volbou. Někteří investoři do zlata nezohledňují jeho volatilitu ani náklady příležitosti, zatímco jiní nepředvídají potřeby skladování a další logistické složitosti vlastnictví zlata. Z těchto a dalších důvodů někteří považují americké pokladniční poukázky za vynikající alternativu bezpečného přístavu ke zlatu. Obě třídy aktiv mají své vlastní sady kladů a záporů tady je pohled na ně.

Shrnutí

  • Zlato je často oslavováno jako zajištění proti inflaci – zvyšování hodnoty s poklesem kupní síly dolaru.
  • Vládní dluhopisy jsou však bezpečnější a bylo také prokázáno, že platí vyšší sazby, když inflace stoupá, a Treasury Guidelines poskytuje integrovanou ochranu proti inflaci.
  • Určité ETF, které investují do zlata a také se drží státní pokladny, mohou být pro většinu investorů ideálním řešením.

Pomalá a stabilní vs. zlatá horečka

Jako každá jiná investice, zlato kolísá v ceně. Investoři možná budou muset čekat dlouhé úseky, aby dosáhli zisku, a výzkumy ukazují, že většina investorů vstupuje, když je zlato blízko vrcholu, což znamená, že je omezené a naopak je pravděpodobnější. Pomalé, ale stabilní pokladnice mezitím poskytují méně vzrušení, ale spolehlivý příjem. A čím déle je zlato drženo nad pokladnicemi, tím bolestivější mohou být tyto náklady příležitosti kvůli obětovanému složenému úroku.

Pravděpodobně menší, ale neméně současná obava: někteří investoři do zlata se také musí potýkat s úsilím bezpečně uložit své investice tím, že je ukryjí doma nebo získají bankovní bezpečnostní schránku. Ale v obou případech jsou mince z drahých kovů, které jsou drženy jeden rok nebo déle, klasifikovány jako „sběratelské předměty“ – podobně jako umělecká díla, vzácné známky nebo starožitný nábytek. Ať už je drahý kov ve formě zlaté mince American Eagle, kanadské mince Gold Maple Leaf nebo jihoafrického Krugerrand, jeho prodej automaticky spouští dlouhodobou federální daň z kapitálových výnosů ve výši přibližně 28% – téměř dvojnásobek 15% míra kapitálových zisků professional typické akcie. (Více viz: Zlato je dnes velkým živým plotem.)

Všechno, co bylo řečeno, si zlato vedlo lépe než stříbro, platina, palladium v ​​poslední době, stejně jako většina ostatních drahých kovů. Poté, co loni v prosinci dosáhlo téměř 1 900 USD za unci, se zlato loni v prosinci dostalo na dno kolem 1 188 USD za unci a v březnu se vyšplhalo na více než 1 380 USD za unci, než se dnes ustálilo na zhruba 1 218 USD. Nárůst zlata v letošním roce je alespoň částečně způsoben impozantní obranou zlata a stříbra proti erodující hodnotě papírové měny. Ve světle této trajektorie se však mnozí domnívají, že budoucí výkon zlata je nejistý, a upřednostňují přechod k pokladnám.

(Další informace: Omezování účinků inflace.)

Případ pro státní pokladny

Největším lákadlem při nákupu dluhopisů státní pokladny místo zlata je to, že první blokuje určitou návratnost investic. Předvídaví investoři, kteří považovali za vhodné koupit 10 000 $ za 30leté státní pokladniční poukázky v roce 1982, by si do kapsy 40 000 $, když dluhopisy dosáhly splatnosti s pevnou 10,45% kupónovou sazbou. Dny dvouciferných procentních kupónů mohou být samozřejmě dávno pryč. Například v lednu 2014 vydalo americké ministerstvo financí dražbu dalšího kola 30letých dluhopisů pouze s 3% kupónem. Tyto plechovky s obligacemi nicméně stále představují klíčový prvek každého portfolia s averzí k riziku. (Další informace: Jak bezpečné jsou americké dluhopisy?)

Vláda přesto nabízí cenné papíry chráněné proti inflaci Treasury (Suggestions), což je jednoduchý a efektivní způsob, jak eliminovat inflační riziko a zároveň zajistit skutečnou míru návratnosti zaručenou vládou United states. Jak inflace stoupá, TIPY se upravují v ceně, aby si udržely svou skutečnou hodnotu. Jednou nevýhodou je, že Ideas obvykle platí nižší úrokové sazby než jiné vládní nebo podnikové cenné papíry, takže professional investory s příjmem nemusí být nutně optimální. Jejich výhodou je hlavně ochrana proti inflaci, ale pokud je inflace minimální nebo neexistuje, jejich užitečnost klesá. Dalším rizikem spojeným s Strategies je, že mohou vytvářet zdanitelné události při zaplacení úroku z kupónu na půl roku.

Možnost ETF

V závislosti na úrovni vašeho příjmu jsou investice do státní pokladny z daňového hlediska obvykle příznivější. Investoři do zlata však mohou vyrovnat podmínky daně z kapitálových výnosů investováním do fondů obchodovaných na burze zlata (ETF), které jsou zdaněny přesně jako typické akciové a obligační cenné papíry. V rámci ETF existují tři odlišné způsoby, jakými se mohou investoři účastnit. První, ETF těžby zlata, je srovnávací s těžebními společnostmi a přitahuje investory, kteří nemají zájem o skutečné vlastnictví komodit. Příkladem takového ETF je Market Vectors Gold Miners ETF (GDX).

(Další informace: Nejlepší tipy professional denní obchodování se zlatými ETF a zajišťovací inflace se zlatými ETF.)

Protože tyto fondy obsahují kombinaci kontraktů a hotovosti – obvykle zaparkované v pokladničních poukázkách – jsou schopny generovat úrokové výnosy k vyrovnání nákladů. Příkladem je AdvisorShares Gartman Gold / British Pound ETF (GGBP). Konečně existují ETF čisté hry, které se snaží odrážet výkon zlatých prutů přímou investicí do zlatých trustů. Pruty se nakupují, ukládají v bankovních trezorech a pojištějí. Zatímco ETF s čistou hrou mohou přesněji sledovat drahokamy, mají tu nevýhodu, že jsou zdaněny více než jiné verze. Příkladem je PowerShares DB Gold Brief ETN (DGZ).

(Další informace: The Gold Showdown: ETFs vs. Futures a 5 nejvýkonnějších zlatých ETF.)

Sečteno a podtrženo

Vědět, kdy se sklonit před zlatem, může být těžké volání. Jako zajištění proti inflaci (a geopolitickému riziku) zlato za poslední desetiletí vystoupalo na vysoké maxima díky politice liberálních centrálních bank, jako jsou nedávné programy kvantitativního uvolňování Federálního rezervního systému. Odtud by se zlato mohlo shromáždit nebo dále klesat nikdo nemůže předvídat, kterým směrem to půjde. Na druhou stranu, Treasuries vyváží spekulace (stejně jako určité vzrušení). Zdatní investoři by se měli ve svých portfoliích triezvě podívat na zlato vs . státní pokladny a sestavit alokační mix, který nejlépe vyhovuje jejich temperamentu a časovému horizontu.

(Související čtení viz: Jak se chránit před rostoucí úrokovou sazbou.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: