Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kritérium Kelly pro přidělování aktiv a správu peněz

Investoři často slyší o důležitosti diverzifikace a o tom, kolik peněz by měli dát do každé akcie nebo sektoru. To jsou všechny otázky, které lze aplikovat na systém správy peněz, jako je Kelly Criterion, jedna z mnoha alokačních technik, které lze použít k efektivní správě peněz. Tento systém se také nazývá Kellyova strategie, Kellyho vzorec nebo Kelly bet.

Tento článek popisuje, jak tento systém funguje a jak investoři pomocí vzorce pomáhají při alokaci aktiv a správě peněz.

Shrnutí

  • Kritérium Kellyho je matematický vzorec, který pomáhá investorům a hráčům vypočítat, jaké procento svých peněz by měli přidělit každé investici nebo sázce.
  • Kelly Criterion vytvořil John Kelly, výzkumný pracovník společnosti Bell Labs, který původně vyvinul vzorec pro analýzu šumu telefonního signálu na velké vzdálenosti.
  • Procento, které Kellyho rovnice produkuje, představuje velikost pozice, kterou by měl investor zaujmout, což pomáhá při diverzifikaci portfolia a správě peněz.

Historie Kellyho kritéria

John Kelly, který pracoval pro Bell Laboratory společnosti AT & T, původně vyvinul Kelly Criterion, aby pomohl AT&T s problémy s hlukem telefonního signálu na dlouhé vzdálenosti. Brzy poté byla metoda v roce 1956 publikována jako „Nová interpretace rychlosti informací“.

Gamberská komunita to však pochopila a uvědomila si svůj potenciál optimálního systému sázení v koňských dostizích. Umožnilo hráčům dlouhodobě maximalizovat velikost jejich bankrollu. Dnes ji mnoho lidí používá jako obecný systém správy peněz pro hazardní hry i pro investice.

Je známo, že strategie Kelly Criterion je oblíbená mezi velkými investory, včetně Warren Buffet a Charlie Munger z Berkshire Hathaway, spolu s legendárním obchodníkem s dluhopisy Billem Grossem.

Základy Kellyho kritéria

Kellyho kritérium má dvě základní složky. První je pravděpodobnost výhry nebo pravděpodobnost, že jakýkoli daný obchod vrátí kladnou částku. Druhým je poměr výhra / prohra. Tento poměr je celkový kladný objem obchodu děleno celkovým záporným objemem obchodu.

Tyto dva faktory se pak dají do Kellyho rovnice, která je:

.

K.%=Ž(1Ž)Rkde:K.%=Kellyho procentoŽ=Pravděpodobnost výhryR=Poměr výhra / ztráta begin aligned & K % = W – frac left (1-W right) R \ textbf kde: \ & K % = text procento Kelly & W = text pravděpodobnost výhry \ & R = text poměr výhra / ztráta \ end zarovnáno

kde:.K.%=ŽR(1Ž).K.%=Kellyho procentoŽ=Pravděpodobnost výhryR=Poměr výhra / prohra..

Výstupem rovnice, K%, je Kellyho procento, které má řadu aplikací v reálném světě. Hráči mohou pomocí kritéria Kellyho optimalizovat velikost svých sázek. Investoři ji mohou použít k určení, kolik z jejich portfolia by mělo být přiděleno každé investici.

Uvedení do provozu

Investoři mohou Kellyův systém použít pomocí těchto jednoduchých kroků:

  1. Získejte přístup k vašim posledním 50 až 60 obchodům. Můžete to udělat jednoduše tak, že se zeptáte svého makléře nebo zkontrolujete své nedávné daňové přiznání, pokud jste vyzvedli všechny své obchody. Pokud jste pokročilejší obchodník s rozvinutým obchodním systémem, jednoduše proveďte test systému a proveďte tyto výsledky. Kelly Criterion však předpokládá, že nyní obchodujete stejným způsobem jako v minulosti.
  2. Vypočítejte „W“ – pravděpodobnost výhry. Chcete-li to provést, vydělte počet obchodů, které vrátily kladnou částku, celkovým počtem obchodů (kladných i záporných). Toto číslo je lepší, protože se blíží jednomu. Jakékoli číslo nad 0,50 je dobré.
  3. Vypočítejte „R“ – poměr výhra / prohra. Udělejte to vydělením průměrného zisku pozitivních obchodů průměrnou ztrátou negativních obchodů. Pokud jsou vaše průměrné zisky větší než průměrné ztráty, měli byste mít číslo větší než jedna. Výsledek méně než jednoho je zvládnutelný, pokud počet ztrátových obchodů zůstane malý.
  4. Zadejte tato čísla do Kellyho rovnice výše.
  5. Zaznamenejte Kellyho procento, které rovnice vrací.

Interpretace výsledků

Procento (číslo menší než jedna), které rovnice vytváří, představuje velikost pozic, které byste měli zaujímat. Například pokud je procento Kelly 0,05, měli byste zaujmout pozici 5% v každé z akcií ve vašem portfoliu. Tento systém vám v podstatě dá vědět, kolik byste měli diverzifikovat.

Systém však vyžaduje nějaký zdravý rozum. Jedno pravidlo, které je třeba mít na paměti, bez ohledu na to, co vám může prozradit Kellyho procento, je zavázat ne více než 20% až 25% vašeho kapitálu k jednomu kapitálu. Alokace více než toto přináší mnohem větší investiční riziko, než by většina lidí měla podstupovat.

Je Kellyho kritérium účinné?

Tento systém je založen na čisté matematice. Někteří lidé si však mohou položit otázku, zda je tato matematika, původně vyvinutá pro telefony, účinná na akciovém trhu nebo v herních arénách.

Zobrazením simulovaného růstu daného účtu na základě čisté matematiky může akciový graf demonstrovat účinnost tohoto systému. Jinými slovy, obě proměnné musí být zadány správně a musí se předpokládat, že si investor může takovou výkonnost udržet.

Proč ne každý vydělává peníze?

Žádný systém správy peněz není dokonalý. Tento systém vám pomůže efektivně diverzifikovat vaše portfolio, ale existuje mnoho věcí, které nedokáže. Nemůže pro vás vybírat vítězné akcie ani předvídat náhlé propady trhu (i když to může ulehčit úder). Na trzích vždy existuje určité množství „štěstí“ nebo náhodnosti, které mohou změnit vaše výnosy.

Závěr

Správa peněz nemůže zajistit, že vždy dosáhnete velkolepých výnosů, ale může vám pomoci omezit ztráty a maximalizovat zisky pomocí efektivní diverzifikace. Kelly Criterion je jedním z mnoha modelů, které vám mohou pomoci při diverzifikaci.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: