Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Měli byste si koupit byt, dům ve měste nebo mimo město?

Možnosti bydlení jsou bohaté, zejména v městských oblastech, takže mnoho kupujících, kteří kupují první bydlení, přemýšlí, jaký typ bydlení koupit. Každý styl bydlení – kondominium, městský dům a rodinný dům – má své klady a zápory. Kupující by měli při rozhodování, který styl bydlení professional ně funguje nejlépe, vzít v úvahu jejich životní styl a rozpočet, jakož i úroveň jejich požadovaného zapojení do údržby domu.

Shrnutí

  • Městské domy, které jsou obecně víceúrovňovými obyvateli připojenými k jiným rezidencím, jsou definovány vlastnictvím – což zahrnuje pozemek, na kterém je dům umístěn, přední a zadní dvorek a exteriér.
  • Kondominia poskytují přístup k vlastnictví domu nejvíce, a jsou fyzicky k nerozeznání od nájemních bytů.
  • Kondomy jsou často levnější než řadové domy, protože nemají pozemek, kde se exteriér a pozemek považují za společné prostory.
  • Majitelé bytů platí měsíční poplatky sdružení vlastníků domů (HOA), které jsou výrazně vyšší než majitelé městských domů, částečně proto, že pokrývají údržbu exteriéru.
  • Samostatné domy však často poskytují majitelům největší svobodu, pokud jde o zlepšování struktur nebo pozemků, které jsou s nimi spojeny, ale také mají tendenci postrádat mnoho vybavení.

Co je městský dům?

Domácí zákazníci často chtějí vědět, co dělá z bydlení městský dům. Samotný fyzický popis – úzká, víceúrovňová rezidence připojená k ostatním rezidencím na ulici – není vždy jasným dárkem, protože v některých oblastech jsou kondominiové komunity se dvoupodlažními a třípodlažními rezidencemi.

Charakteristickým rysem městského domu je vlastnictví. Majitelé městských domů obvykle vlastní pozemek, na kterém je dům umístěn, včetně jakékoli přední a zadní části zahrady, která je součástí rezidence, bez ohledu na to, jak malý. Patří jim také exteriér domu.

Komunita městských domů má navíc obecně sdružení vlastníků domů (HOA). Majitelé platí měsíční příspěvky na pojištění a údržbu společných prostor komunity, stejně jako odvoz odpadu a odklízení sněhu. Některé HOA vynucují pravidla estetiky komunity, například povolené barvy vnější barvy a typy majitelů oplocení, které mohou instalovat.

Majitelé také nadále nesou finanční odpovědnost za údržbu a opravy exteriérů jejich městských domů. Městský dům je tím pravým pro lidi, kteří se chtějí nějakým způsobem podílet na údržbě svých domovů, ale nechtějí odpovědnost za vlastnictví a údržbu velkého množství.

Co je to byt?

Kondominia poskytují nejvíce praktický přístup k vlastnictví domu. Mnoho z těchto typů rezidencí je fyzicky k nerozeznání od nájemních bytů, ačkoli někteří vývojáři staví byty, které vypadají jako víceúrovňové řadové domy. Condos jsou často levnější než řadové domy, protože přicházejí bez půdy. Exteriér jednotek, moreover pozemky a veškerá vylepšení, je považován za společný prostor a je vlastněn společně všemi vlastníky bytů v komunitě.

Měsíční náklady a údržba jsou určujícími vlastnostmi bytu. Stejně jako majitelé městských domů platí majitelé bytů měsíční poplatky za HOA, i když tyto poplatky jsou výrazně vyšší. Poplatky HOA komunitní komunity pokrývají náklady na údržbu exteriéru jednotky pojištění požadované k pokrytí drahých položek, jako jsou střechy, výtahy a parkovací konstrukce stejně jako smetí a odklízení sněhu. Byt funguje dobře pro lidi se zájmem o vlastnictví nemovitostí za rozumnou cenu a blízko místa, kde pracují nebo hrají.

Úvod do nákupu bytu

Byt nebo městský dům vs. dům

Samostatně stojící domy, umístěné na vlastních pozemcích, často poskytují majitelům největší svobodu, pokud jde o zlepšování struktur nebo pozemků, které s nimi přicházejí. Čtvercové záběry samostatně stojících domů se pohybují od malých až po panské sídlo, ale určujícím rysem tohoto stylu domova je volně stojící struktura neexistují žádní sousedé, s nimiž by sdíleli zdi.

Stejně jako byty a řadové domy mají některé rodinné domy, zejména ty, které se nacházejí v městských a příměstských oblastech, HOA, ale poplatky jsou obvykle minimální a nepokrývají nic jiného než odklízení sněhu a odpadu a společnou údržbu silnic. A mnoho rodinných domů se nachází ve městech, vesnicích a venkovských oblastech bez HOA. Poskytují největší nezávislost a svobodu volby.

Samostatně stojící domy přitahují lidi, kteří chtějí, aby si jejich děti hrály ve venkovních prostorách a aby se svým koníčkům věnovaly venkovní prostory, jako je samostatná garáž nebo dílna. Vlastnictví rodinného domu je také správnou volbou pro lidi, kterým nevadí práce na zahradě nebo touží po velké zahradě.

Na druhou stranu, pokud rodinný dům není součástí komunity, nemusí mít některé vybavení, které přichází s některými byty a městskými domy, jako je bazén, fitness klub nebo tenisové kurty.

Rozhodnutí, zda si koupit městský dům nebo byt – nebo se rozhodnout professional rodinný dům – obvykle stojí za náklady, pohodlí a životním stylem.

Kdo by si měl co koupit

Kupující tisícileté generace s malými zkušenostmi s vlastnictvím domů a bez času na údržbu domu mohou těžit nejvíce z toho, že začínají v bytě nebo městském domě a upgradují se na rodinný dům až poté, co se dozvědí, co je zapotřebí k udržení domova.

Osvědčené kupující, kteří touží po prostoru professional své rostoucí rodiny, a ti, kteří se nechtějí řídit pravidly HOA, budou mít největší prospěch z nákupu rodinných domů.

A na druhém konci věkového spektra mohou Boomers těžit z nižších nákladů a snížené odpovědnosti za život v městském domě nebo bytě místo rodinného domu. Byt má nejméně povinností.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: