Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Koupě druhého domu k pronájmu: co dělat a nedělat?

Investice do pronájmu nemovitostí má sice finanční výhody, ale existují i ​​rizika – nájemci, kteří neplatí nájem a bolesti hlavy z pronajímatele -. Budete muset zvážit daně, zhodnocení nemovitostí, hypotéku a náklady na údržbu a vaši touhu být pronajímatelem při rozhodování, zda je vlastnictví pronájmu rozumným finančním tahem.

Shrnutí

  • Nákup druhého domu za pronájem nemovitosti má několik klíčových výhod, zejména daňové výhody, například odpočty úroků, pojištění a další výdaje.
  • Nevýhodou je, že budete muset být pronajímatelem – což zahrnuje čas a energii.
  • Jednou z nejlepších věcí, které potenciální pronajímatelé mohou udělat, je jejich domácí úkol s nemovitostmi a spuštění čísel

Přemýšlejte o daňových výhodách

Můžete odečíst úroky, daně, pojištění a další výdaje z příjmu nemovitosti a obvykle odečíst ztráty z ostatních příjmů. Odpisy můžete také odečíst z daní...

Odpočet je v zásadě příspěvek na opotřebení po 27,5 roku od března 2020..Můžete prodat nemovitost k pronájmu a výtěžek vrátit do jiné nemovitosti k pronájmu bez placení daní z kapitálových výnosů...

Nezapomeňte, že budete majitelem

Vaše pronajatá nemovitost je podnik, který vyžaduje čas a energii. Budete muset udržovat aktuální informace o zákonech o pronájmu a je ze zákona požadováno, abyste udržovali bezpečný a obyvatelný majetek pro své nájemce.

Pamatujte, že nájemce, který platí nejvyšší dolar, má právo očekávat téměř okamžitou reakci na jakýkoli problém, velký i malý. Nájemci, kteří vědí, že na trhu platí málo, budou obvykle o něco méně nároční. Pomůže vám, když si můžete sami udělat drobné opravy. Musíte také vybírat nájemné a jednat s delikventními nájemníky.

Pokud je vyhlídka na správu vašeho vlastního pronájmu skličující, požádejte svého realitního makléře o doporučení správci nemovitosti nebo domovníkovi nebo proveďte on the web vyhledávání. Uvědomte si, že najímání správce nemovitostí vám sníží návratnost.

Dělejte si domácí úkoly v oblasti nemovitostí

Věnujte tolik, ne-li více času průzkumu nájemních nemovitostí, jako byste si kupovali bydlení. Musíte znát specifika trhu, územní zákony a trendy v oblasti pronájmu a prodeje domů v místě, o kterém uvažujete. Podívejte se na školy, dopravu, rekreační zdroje, nakupování a na to, co nájemci v této oblasti očekávají od pronájmu.

Koupě uzavření trhu může být jednou z možností, protože banka, která uzavírá smlouvy, obvykle chce získat zpět zůstatek hypotéky a bude nemovitost prodávat za cenu nižší, než je tržní hodnota.

Budete chtít, aby vaše nemovitost byla atraktivní pro nájemce. Hledejte nemovitost s nábřeží nebo v blízkosti univerzitního kampusu nebo místní školní zóny. Dobrou volbou může být také starší dům ve stabilní komunitě nebo revitalizovaný sousední dům.

Pokud si koupíte investiční nájemní nemovitost na novém golfovém hřišti, dejte si pozor na „syndrom golfového hřiště.“ Pokud je ve stejné obecné oblasti postaveno novější a vkusnější bydlení na golfovém hřišti, mohla by se vaše nemovitost za pár enable objevit datovaná, což by snížilo cenu .

Nezanedbávejte spuštění čísel

Analyzujte své měsíční náklady na bydlení pomocí aplikací pro smartphony nebo on line hypotečních kalkulaček. Kalkulačka by vám měla umožnit zadat kupní cenu, složení zálohy, daně, pojištění a úrokovou sazbu hypotečního úvěru. Sazby hypotéky na pronájem nemovitostí jsou obvykle vyšší než sazby professional primární dům. Faktor také při údržbě a opravách. Dobrým pravidlem je přibližně 1% kupní ceny ročně.

Majetek ve výši 300 000 $ by tedy stál zhruba 3 000 $ ročně. Možná však budete chtít zvýšit procento na 1,5% nebo 2%, pokud je nemovitost starší. Dalším způsobem, jak vypočítat opravy a údržbu, je dodržovat to, co se někdy nazývá „pravidlo čtverečních stop“, což naznačuje, že majitelé domů počítají s rozpočtem 1 $ na čtvereční stopu ročně. Pokud je váš nájemní dům například 1 800 čtverečních quit, díváte se na náklady na opravy a údržbu ve výši 1 800 USD ročně.

Tipy pro potenciálního pronajímatele

Příklad ze skutečného světa

Zde je příklad předpokládaného příjmu: Řekněme, že si pronajímáte dům v hodnotě 300 000 $ za 2 000 $ měsíčně. 20% záloha je 60 000 $ a 30letá pevná úroková sazba na zůstatku 240 000 $ je 4%. Daně, pojištění a rozpočet na údržbu zvýší měsíční náklady na 1 764 USD, což povede k nominálnímu zisku 2 838 USD ročně, neboli 4,73% ze zálohy ročně. Není špatné.

To je mnohem lepší než spořicí účet a lepší než většina akcií s modrým čipem vyplácených v dividendách, i když možná ne tolik, kolik byste mohli vydělat na akciovém trhu v dobrém roce. Ale když spočítáte typické odpisy ve výši 3,64%, nominální zisk ve výši 2 838 USD se stane ztrátou ve výši 6 252 USD, kterou můžete použít na ostatní výnosy..V závislosti na vašem daňovém pásmu by to však mohlo představovat několik stovek dolarů daňových úspor na pozitivní peněžní tok additionally možnost, že dům ocení hodnotu.

Závěr

Investice do nemovitostí professional příjmy není pro každého, ale pokud se svou investicí zacházíte jako s firmou, tolerujete inherentní rizika a máte k dispozici kladivo, mohou být finanční výhody značné.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: