Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Komoditní ETF: smíšená taška

Ačkoli komoditám možná chybí lesk a humbuk na akciových a dluhopisových trzích, po většinu roku 2018 si vedly působivě. ETF.com ve skutečnosti uvádí, že silný výkon v energetických jménech vedl komodity na nejvyšší úroveň od roku 2014, počátkem tohoto podzimu . S rally trvající déle než dva roky komodity tiše stouply na silnou úroveň výkonu. Spolu se zisky u jednotlivých akcií se index S&P GSCI Whole Return Index od začátku roku 2018 do poloviny října vyšplhal o 11,7%. Samozřejmě, že v posledních týdnech, jak se cena ropy propadla, z těchto maxim klesly také obecněji komodity. V tomto bodě však stále existuje dobrý důvod sledovat komoditní prostor. Fondy obchodované na burze (ETF) pečlivě sledovaly výkonnost komodit a mnoho z těchto investičních produktů také rychle roste.

Ropné ETF

Mezi nejúspěšnější komoditní fondy, které se během podzimu dostaly, byly ty, které se zaměřují na konkrétní segmenty sektoru. Například Invesco DB Oil Fund (DBO) se během svého nejvyššího bodu v říjnu v průběhu roku vyšplhal o více než 26%. Od té doby klesl, spolu s dalšími významnými ropnými ETF, jako je 3x ropný fond United states of america (USOU). Ti investoři, kteří na začátku roku nakoupili do DBO, však od tohoto psaní zaznamenali výnosy více než 10%.

Zkratování kovů se vyplácí

Ještě více než ropné ETF, fondy, které uzavřely sázky na kovy, zaznamenaly působivé zisky. Například VelocityShares 3X Inverse Silver ETN (DSLV) se meziročně vyšplhal téměř o 63%. Fond ProShares UltraShort Silver (ZSL) za stejné období a do konce října vrátil zhruba 39%.

Tyto fondy přinesly neuvěřitelné výsledky díky celoročnímu poklesu ceny zlata a stříbra. Tyto a další ETF, které mají růst, když ceny těchto drahých kovů poklesnou, zaznamenaly velké zisky.

Další oblasti zájmu

Zatímco komoditní fondy se často zaměřují na ropu a drahé kovy, existuje řada dalších produktů i jiných specialit. Široké energetické fondy jako Components Rogers Worldwide Commodity Index-Electrical power TR ETN (RJN) přinesly zisky v případě RJN je fond v tomto roce od tohoto psaní vyšší než 10%.

Fondy na zemní plyn si vedly mimořádně dobře, zejména v posledních týdnech. Významným ETF v této oblasti je Fond Spojených států professional zemní plyn LP (UNG), který k dnešnímu dni vrátil více než 24%. Rovněž iPath Series B Bloomberg Normal Fuel Subindex Overall Return ETN (GAZB) je letos také o více než 14% vyšší.

Zatímco nedávný propad cen ropy mohl vymazat mnoho zisků, které populární komoditní ETF získaly během prvních tří čtvrtletí roku, stále existují ETF související s komoditami a podobné produkty, které kapitalizují (nebo by mohly potenciálně kapitalizovat) tato volatilita. Vynikajícím příkladem je ProShares UltraPro 3X Brief Crude Oil ETF (OILD). Přestože fond od 1. ledna do 31. října poklesl o více než 48%, za poslední tři měsíce obrátil směr a zvýšil se o více než 21%. Fond je v tomto roce stále značně dole, ale je v pozici, že bude i nadále získávat, pokud bude cena ropy nadále klesat. Investoři se nicméně mohou obávat, že nejlepší čas hrát komoditní ETF hru v roce 2018 uplynul. Možná bližší pohled na konkrétní ETF a jednotlivé strategie poskytne příležitosti pro investiční zisky, bez ohledu na to, jak se bude cena komodit, jako jsou kovy a ropa, chovat do budoucna.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: