Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kde investoři vkládají své peníze na medvědí trh

Medvědí trh je tradičně definován jako období negativních výnosů na širším trhu, kde ceny akcií klesají o 20% nebo více z nedávných maxim. Je možné použít několik strategií, pokud se investoři domnívají, že tento trh se brzy objeví nebo nastane nejlepší přístup závisí na toleranci rizik investora, časovém horizontu investice a celkových cílech.

Shrnutí

  • Existuje několik strategií pro řešení medvědího trhu, které jsou definovány jako trvalé období klesajících trendů cen akcií, často vyvolané poklesem trhu o 20%.
  • Vyplacení všech pozic je jedním přístupem.
  • Nákup obranných akcií – stabilních společností s velkou kapitalizací, zejména těch, které se zabývají spotřebitelskými sponkami – je další.
  • Ještě další strategií je vyjednávat a využívat výhod stlačených cen k získání zásadně silných akcií.

Vyprodávat

Jednou z nejbezpečnějších a nejextrémnějších strategií je prodat všechny své investice a buď držet hotovost, nebo investovat výnosy do mnohem stabilnějších finančních nástrojů, jako jsou krátkodobé vládní dluhopisy. Tímto způsobem může investor snížit svou expozici na akciovém trhu a minimalizovat účinky zuřícího medvěda.

To znamená, že většina, ne-li všichni investoři, nemá schopnost načasovat trh s přesností. Prodej všeho, známého také jako kapitulace, může způsobit, že se investor ujme odskoku a ztratí na vzestupu.

Professional ty, kteří chtějí profitovat z klesajícího trhu, lze krátké pozice zaujmout několika způsoby, včetně krátkého prodeje, nákupu akcií inverzního ETF nebo nákupu spekulativních prodejních opcí, které se s poklesem trhu zvýší na hodnotě. Všimněte si, že každá z těchto krátkých strategií přichází také s vlastní sadou jedinečných rizik a omezení.

Hraní obrany

Professional investory, kteří chtějí udržet pozice na akciovém trhu, se obvykle používá obranná strategie. Tento typ strategie zahrnuje investice do větších společností se silnými rozvahami a dlouhou provozní historií: stabilní společnosti s velkým kapitálem mají tendenci být méně ovlivňovány celkovým poklesem ekonomiky nebo akciového trhu, takže ceny jejich akcií jsou méně náchylné k většímu podzim.

Mezi tyto takzvané defenzivní zásoby patří také společnosti, které uspokojují potřeby podniků a spotřebitelů, jako jsou dodavatelé potravin (lidé stále jedí, i když je ekonomika v útlumu) nebo výrobci jiných základních výrobků, jako jsou toaletní potřeby. Díky silným finančním pozicím, včetně velké hotovostní pozice k pokrytí průběžných provozních nákladů, tyto společnosti pravděpodobněji přežijí poklesy.

Na druhou stranu se obvykle vyhýbají rizikovým společnostem, jako jsou společnosti s malým růstem, protože je méně pravděpodobné, že budou mít finanční jistotu, která je nutná k přežití útlumu.

Ochranné opční možnosti

Jedním z velkých způsobů, jak hrát obranu, je koupit ochranné možnosti putů. Pice jsou opční smlouvy, které držiteli dávají právo, nikoli však povinnost, prodat jistotu za předem stanovenou cenu v době platnosti smlouvy nebo před jejím vypršením. Takže pokud držíte 100 akcií SPY S&P 500 ETF od 250 $, můžete si koupit 210 stávkových putů, které vyprší za 6 měsíců, za které budete muset zaplatit prémii opce (cena opce).

V tomto případě, pokud SPY klesne na 200 $, máte právo prodat akcie za 210 $, což znamená, že jste v podstatě zamkli 210 $ jako svoji podlahu a zastavili další ztráty. I když cena SPY klesne na 225 USD, cena těchto prodejních opcí může zvýšit tržní hodnotu, protože realizační cena je nyní blíže tržní ceně.

Medvědí trh, který začal 11. března 2020, byl pravděpodobně způsoben mnoha faktory, ale okamžitým katalyzátorem bylo šíření pandemie COVID-19.

Nakupování za výhodné ceny

Medvědí trh může být příležitostí k nákupu více akcií za levnější ceny. Nejlepším způsobem, jak investovat, může být strategie zvaná průměrování dolarových nákladů. Tady každý měsíc investujete na burze malou pevnou částku, řekněme 1 000 $, bez ohledu na to, jak bezútěšné jsou titulky. Investujte do akcií, které mají hodnotu a které také vyplácejí dividendy protože dividendy tvoří velkou část zisků z akcií, jejich vlastnictví činí medvědí trhy kratší a méně bolestivé vůči počasí.

Cenná je také diverzifikace vašeho portfolia, aby zahrnovala alternativní investice, jejichž výkon nekoreluje s (tj. Na rozdíl od) akciových a dluhopisových trhů. Například při pádu akcií mají dluhopisy tendenci růst, protože investoři hledají bezpečnější aktiva (i když tomu tak není vždy).

Sečteno a podtrženo

To jsou jen dvě z běžnějších strategií přizpůsobených medvědímu trhu. Nejdůležitější věcí je pochopit, že medvědí trh může být pro dlouhé investory velmi obtížný, pokud tak neučiní, protože většina akcií poklesne v období medvědího trhu a většina strategií může omezit pouze míru negativního působení, nikoli jej eliminovat .

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: