Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Je kariéra realitního makléře pro vás?

Kariéra v oblasti nemovitostí může být náročná i finančně prospěšná. Pokud je však realitní agent první věc, která vám přijde na mysl, když si vzpomenete na profesionály v oboru, zamyslete se znovu. Professional každého, kdo chce pracovat v tomto sektoru, existuje mnoho různých jedinečných příležitostí. Můžete být agentem, odhadcem nebo profesionálem nebo investorem. Můžete se rozhodnout pracovat přísně s rezidenčními nemovitostmi nebo vás možná více zajímají komerční budovy. Ať už si vyberete cokoli, musíte se ujistit, že splňujete požadavky dané práce a jste připraveni na tvrdou práci. Tento článek pojednává o podrobnostech, jak se stát realitním makléřem. Čtěte dále a zjistěte, zda je to správná kariéra.

Shrnutí

 • Práce jako realitní agent nebo makléř může být naplňující a finančně prospěšná, ale není to snadné.
 • Kariéra v oblasti nemovitostí vyžaduje bubnování, propagaci, sledování potenciálních zákazníků, poskytování služeb zákazníkům a mnohem, mnohem více.
 • Většina realitních kanceláří je placena pouze na provizi, takže existuje potenciál pracovat bez výplaty.

Zprostředkovatelé a agenti: Přehled

Realitní makléři a obchodní zástupci pomáhají klientům nakupovat, prodávat a pronajímat nemovitosti. Podle Bureau of Labor Statistics (BLS) se předpokládá, že zaměstnanost realitních makléřů a obchodních agentů vzroste mezi lety 2018 a 2028 o 7%, rychleji než průměr všech povolání..Do roku 2028 se v tomto odvětví odhaduje přibližně 394 800 obchodních zástupců a 103 000 makléřů...

Mnoho lidí si myslí, že být úspěšným makléřem nebo obchodním agentem je snadné. Část této mylné představy spočívá v tom, že je to relativně snadné pole. I když potřebujete licenci, abyste mohli pracovat buď jako makléř nebo obchodní zástupce – a licenční požadavky se liší podle státu – je velmi možné absolvovat požadované kurzy, sedět na zkoušku a začít pracovat za méně než dva měsíce...

Jak začít

Získání licence je snadná část. Stát se úspěšným a dosáhnout udržitelného příjmu jako realitní makléř nebo obchodní zástupce je tvrdá práce a ve většině případů vyžaduje značné úsilí, času a dokonce peněz.

Za prvé, ačkoli mnoho pracovních funkcí je podobných, existují dvě různé úrovně realitního profesionála. Stát se prodejem agent je prvním krokem. To vyžaduje absolvování státní zkoušky a získání licence. Obchodní zástupci musí pracovat pro a pod záštitou licencovaného realitního makléře..Dalším krokem se stává makléř. Tito odborníci musí složit druhou zkoušku. Poté mohou pracovat samostatně a zaměstnávat obchodní zástupce..Všimněte si, že uslyšíte také výraz realitní kancelář, který může použít realitní agent nebo makléř, který patří do Národní asociace realitních kanceláří – největší obchodní asociace v United states of america – a přihlásí se k jejímu přísnému etickému kodexu...

54 633 $

Střední příjem realitního makléře v United states of america, uvádí Payscale.com

Správní povinnosti

Být prodejním agentem nebo makléřem vyžaduje zvládnutí velkého množství administrativních detailů. Právní dokumenty musí být přesné a události musí být koordinovány pro více výpisů. V kterýkoli daný den možná budete muset:

 • Vyplňujte, odesílejte a ukládejte dokumenty o nemovitostech, smlouvy a záznamy o nájmu
 • Organizujte schůzky, představení, den otevřených dveří a schůzky
 • Vytvářejte a distribuujte letáky, zpravodaje a další propagační materiály
 • Vyvíjet a udržovat papírové a elektronické registrační systémy professional záznamy, korespondenci a další materiály
 • Vytvářejte měsíční, čtvrtletní a roční rozpočty
 • Vypracovat marketingové plány pro výpisy
 • Vytvářejte a budujte na klientských databázích
 • Prozkoumejte aktivní, nevyřízené a prodané výpisy a navrhněte zprávy o srovnávací analýze trhu (CMA)
 • Odpovídejte na textové zprávy, e-maily a telefonní hovory
 • Aktualizujte webové stránky a profily sociálních médií

Zavedený obchodní zástupce nebo makléř může mít rozpočet na najmutí asistenta, který by zvládl některé nebo všechny tyto administrativní úkoly. Když v oboru teprve začínáte, pravděpodobně se o ně budete muset postarat sami.

Nezapomeňte se však zeptat sami sebe, zda jste orientovaní na depth a zda jste dobří v papírování. Máte organizační schopnosti a snahu pravidelně tyto úkoly provádět?

Vedoucí generace

Hledání zákazníků je professional váš úspěch obchodního agenta nebo makléře klíčové: Koneckonců, bez kupujících a prodejců by neexistovaly žádné transakce, a proto ani provize. Běžným způsobem, jak budovat kontakty a generovat potenciální zákazníky, je strategie realitní sféry vlivu (SOI), která se zaměřuje na generování potenciálních zákazníků prostřednictvím lidí, které již znáte, včetně rodiny, přátel, sousedů, spolužáků, obchodních partnerů a dalších sociálních kontaktů.

Protože většina lidí v určitém okamžiku svého života kupuje, prodává nebo pronajímá nemovitosti, každý, koho potkáte, může být někdy klientem. To znamená, že váš den může pravidelně zahrnovat setkání a rozhovory se spoustou lidí, rozdávání vizitek a ukládání kontaktních údajů za účelem vytvoření vaší SOI. Po navázání prvního kontaktu budete muset kontaktovat telefonní hovory, e-maily, šnečí poštu nebo textové zprávy, aby si lidé, které potkáte, pamatovali vaše jméno do budoucna.

Práce s klienty

Část každého dne strávíte prací přímo s klienty, ať už jde o kupce nebo prodejce. A mějte na paměti, že to nebude vždy během pracovní doby. To znamená, že možná budete muset obětovat část svého osobního času – čas strávený s rodinou a přáteli. A pokud se něco objeví na poslední chvíli, může to znamenat zrušení společenské události.

Jako agent prodejce můžete například trávit čas přípravou prezentace, pořizováním digitálních fotografií majetku klienta a pořádáním domácnosti, aby to dobře ukazovalo. Jako agent kupujícího můžete trávit čas česáním prostřednictvím služby více seznamů (MLS), abyste našli vhodné výpisy a zaslali je potenciálním kupujícím. Ukážete také nemovitost zájemcům. Klienty můžete také doprovázet na kontroly, schůzky s půjčovníky, uzavírání a další činnosti, kde je vaše přítomnost vyžadována nebo požadována.

Stát se makléřem může znamenat život bez pravidelné výplaty a sdílení provize s ostatními.

Nerovnoměrný příjem

Většina prodejních agentů a makléřů vydělává peníze prostřednictvím provizí, obvykle jako procento z prodejní ceny nemovitosti, nebo méně často jako paušální poplatek. Obecně platí, že provize se vyplácejí pouze tehdy, když a kdy vypořádáte transakci. Nakonec to znamená, že byste mohli tvrdě pracovat několik dní, týdnů nebo dokonce měsíců, aniž byste si domů vzali nějaké peníze.

Samozřejmě, když uzavřete prodej, nemusíte vždy zachovat celou provizi, protože je často sdílena mezi několik lidí zapojených do transakce. Například v typické transakci s nemovitostmi může být provize rozdělena čtyřmi způsoby:

 • Zápisový agent: Agent, který převzal výpis od prodejce
 • Seznam makléř: Makléř, pro kterého agent zápisu pracuje
 • Agent kupujícího: Agent, který zastupuje kupujícího
 • Broker agenta kupujícího: Broker, professional kterého agent kupujícího pracuje

Předpokládejme, že obchodní zástupce vezme kótování na dům za 200 000 $ se sazbou provize 6%. Dům se prodává za požadovanou cenu a makléř zprostředkovatele výpisu a makléř kupujícího získávají každý polovinu provize 12 000 $, tedy 6 000 $.

Makléři poté rozdělili provize se svými obchodními zástupci – řekněme 60% pro obchodního agenta a 40% pro makléře – takže každý obchodní agent obdrží 3 600 $ (6 000 $ ,6) a každý makléř si ponechá 2 400 $ (6 000 $ ,4). Konečné rozdělení provize by bylo:

 • Zápis agenta – 3 600 $
 • Výpis makléře – 2 400 $
 • Kupující agent – 3 600 $
 • Makléř kupujícího – 2 400 $

Závěr

Pokud vám tato realita vyhovuje a máte rádi tvrdou práci, jste startér a máte rádi myšlenku vytvořit si vlastní plán, kariéra v oblasti nemovitostí může být professional vás to pravé. Prodáte-li dostatek nemovitostí, zejména špičkových, můžete dosáhnout značného příjmu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: