Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak jsou v USA zdaněny kapitálové zisky z podílových fondů?

Pokud vlastníte podílové fondy, které nejsou na účtu osvobozeném od daně, vyplnění 1040 se může zdát skličující. Někdy je na formulářích zastrašující řada pravidel a výpočtů. Jak se však stává, existuje řada způsobů, jak zajistit, aby vaše podílové fondy byly daňově efektivní.

Shrnutí

  • Akciové fondy jsou zdaněny sazbou daně z kapitálových výnosů.
  • Dluhopisové fondy jsou zdaňovány odlišně a některé jsou dokonce osvobozeny od daně, například ty, které investují do obecních dluhopisů.
  • Mezinárodní fondy jsou často zdaněny (jednou) sazbou daně vydávající země. Možná však budete muset zaplatit daně dvakrát, pokud vydávající země nemá s United states of america žádnou daňovou smlouvu
  • Vkládání investic na investiční účty jako 401 (k) s nebo IRA zajišťuje, že maximalizujete svůj potenciál daňových úspor.

Akciové fondy

Nejprve je důležité si uvědomit, že existuje rozdíl mezi daňovými povinnostmi akciových a dluhopisových fondů. Akciové fondy, pokud obchodují s akciemi komponent, jsou zdaněny z kapitálových zisků. Vydávají také distribuce, které jsou rovněž zdanitelné. (Další informace: Daň z kapitálových výnosů 101.)

U kapitálových zisků existují dvě sazby: krátkodobá nebo méně než jeden rok a dlouhodobá u aktiv držených déle než jeden rok. Druhá je menší, maximálně o 20%. Většina lidí platí 15% sazbu nebo nulu, i když jen málo těch, kteří vlastní podílové fondy, je v nejnižší skupině. Krátkodobé zisky jsou zdaněny jako běžný příjem.

Akciové fondy někdy provádějí rozdělení, což by mohly být dividendy nebo jednoduše zisky z prodeje akcií v prvním případě mohou být zdaněny sazbou dlouhodobých kapitálových výnosů. Distribuce fondů jsou zdaňovány bez ohledu na to, zda jsou peníze vráceny zpět do více akcií fondu. A samozřejmě existují daně, pokud jsou akcie fondu prodávány se ziskem (nebo odpočty, pokud dojde ke ztrátě). (Další informace: Jaký je rozdíl mezi kapitálovými zisky a výnosy z investic?)

Dluhopisové fondy

Dluhopisové fondy jsou trochu jiné. Získané úroky jsou zdaněny jako běžný příjem. Existují však další vrásky v závislosti na druhu dluhopisového fondu, který si koupíte. Například existují komunální dluhopisové fondy osvobozené od daně, ale daňová úleva se obecně vztahuje pouze na případy, kdy žijete ve stejném státě, v jakém byly dluhopisy vydány.

Ve většině případů nejsou městské dluhopisové fondy zdanitelné na federální úrovni, zatímco federální dluh (například fond pokladničních poukázek) bude osvobozen od státní daně z příjmu, ale stále bude zdanitelný na federální úrovni.

Mezinárodní fondy

Tím se dostáváme ke třetí kategorii fondů: mezinárodní. Někdy nejsou mezinárodní fondy zdaněny kvůli zahraniční daňové úlevě. Aby se zabránilo dvojímu zdanění lidí, umožňuje Internal Profits Provider (IRS) již zaplacené kredity na zahraniční daně. To z nich může udělat dobrého diverzifikátora a zajištění daní. (Další informace: Porozumění zdanění zahraničních investic)

Vyplatí se však pečlivě se podívat na to, které země fondy kryjí. „Pokud tato země nemá daňovou smlouvu [with the United States] můžete být zdaněni dvakrát, “řekl Allan Roth, zakladatel firmy Wealth Logic v oblasti investičního poradenství a finančního plánování.

Daňová účinnost

Přestože se daňová pravidla mohou pro fondy komplikovat, stále existují způsoby, jak maximalizovat daňovou účinnost, uvedl Roth. Nejprve minimalizujte obchodování. Fond, který obchoduje hodně, bude mít více daní, období. Dalším důvodem je přemýšlet o „obálce“, ve které jsou finanční prostředky – váš plán 401 (k) s odloženou daní nebo zdanitelný účet u místního makléře nebo finančního poradce.

Roth navrhuje vložení dluhopisových fondů například na 401 (k) nebo individuální důchodový účet (IRA), přičemž akcieové fondy ponechá na zdanitelném účtu. Důvodem je, že distribuce dluhopisových fondů jsou zdaněny jakoukoli sazbou, která se vztahuje na váš příjem, což znamená, že každý rok dojde k daňovému zásahu.

Neexistuje také záruka, že akciové fondy překonají dluhopisové fondy (nebo naopak) nebo že úrokové sazby zůstanou tak nízké, jaké jsou, takže nejjednodušší je odložit daně, dokud peníze nevyberete, řekl Roth.

Akciové fondy mezitím podléhají zdanění sazbou kapitálových zisků, která je většinou nižší než sazba běžného příjmu. To znamená, že je skutečně lepší platit každý rok nižší sazbu než vyšší sazbu z příjmu z prodeje akcií fondu po silnici.

Jedním typem indexového fondu je fond obchodovaný na burze (ETF). Teorie, řekl Roth, je, že jsou daňově efektivnější, protože ETF, která vyvažuje nebo podobně, nebude muset platit stejné daně jako podílový fond. V praxi budou správci fondů téměř vždy nejprve prodávat akcie s nejvyššími náklady, což znamená, že vyloží věci, které přicházejí o peníze nebo vydělávají méně peněz, a zaplatí nižší kapitálový zisk. (Další informace: Co určuje váš nákladový základ?)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: