Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je Kanadská nová burza cenných papírů (CSE)?

Co je Kanadská burza cenných papírů (CSE)?

Kanadská burza cenných papírů (CSE), dříve známá jako kanadská nová burza cenných papírů, je elektronická alternativní burza cenných papírů pro micro-cap a rozvíjející se společnosti v Kanadě. Burza začala fungovat v roce 2003 a v následujícím roce byla uznána a schválena Ontario Securities Commission jako burza cenných papírů.

Shrnutí

  • Kanadská burza cenných papírů, neboli CSE, je plně elektronická burza cenných papírů založená v roce 2003.
  • Cílem CSE je poskytnout moderní a efektivní alternativu pro společnosti, které chtějí získat přístup na kanadské veřejné kapitálové trhy.
  • CSE má kolem 580 společností kótovaných na burze se zaměřením především na kanadské společnosti s malou a malou kapitalizací.

Porozumění Kanadské burze cenných papírů (CSE)

Kanadská burza cenných papírů (CSE) začala fungovat v roce 2003 jako způsob, jak dát společnostem alternativní přístup na kanadské veřejné kapitálové trhy. CSE sídlí v kanadském Torontu a má také pobočku ve Vancouveru. Společnost byla dříve známá jako CNQ, dokud se v listopadu 2008 nezměnila a nestala se CSE. Provozuje ji společnost CNSX Markets Inc.

CSE funguje vše elektronicky a nemá tradiční fyzickou obchodní základnu. S cennými papíry se obchoduje v kanadských dolarech. Podle burzy bylo na burze k dubnu 2020 kótováno asi 580 společností.

Obchodování na CSE

Obchodní systém je plně automatizovaný a je založen na prioritě ceny a času. Ačkoli neexistuje žádná fyzická základna pro obchodování, systém nevyužívá přístup k volnému trhu. Je plně regulován Ontario Securities Fee.

Od června 2018 je na burze kótováno asi 350 společností. Společnosti kótované na CSE pocházejí z řady různých průmyslových odvětví, včetně těžby, těžby ropy a zemního plynu, technologií, biologických věd, čistých technologií, vládního dluhu a strukturovaného dluhu. Podle webové stránky burzy jsou všechny cenné papíry uvedené na TSX a TSX Venture Trade obchodovány na CSE jako „cenné papíry alternativního trhu“.

Normální obchodní relace jsou od 9:30 mezi 16:00 ET každý den kromě soboty, neděle a svátků.

Výpis na CSE

Existuje několik klíčových požadavků, které musí společnosti splnit, aby mohly být uvedeny na burze. K tomu musí společnosti prokázat, že mají likvidní aktiva. V případě, že společnosti nemají likvidní aktiva, musí mít životaschopný plán, který prokáže, že dokáží udržet svůj provoz a dosáhnout svých cílů.

Kromě toho musí každá společnost, která nezačala generovat příjmy, mít plán, který stanoví, jak bude rozvíjet své podnikání, a musí mít také finanční zdroje, aby ji mohla provádět. Professional jakoukoli společnost v odvětví těžby nerostů nebo ropy a zemního plynu musí mít zájem nebo musí být schopna získat zájem o nemovitost s technickou zprávou.

Složený index CSE

Složený index CSE je širokým ukazatelem tržní aktivity pro CSE. Index byl spuštěn v únoru 2015 a pokrývá přibližně 75 procent všech akcií kótovaných na burze. To je považováno za dobrý rozchod kanadského trhu s malými víčky. Společnosti jsou kótovány na CSE a obchodují v kanadských dolarech a musí mít minimální tržní strop 5 milionů dolarů.

CSE vs. TSX

Toronto Inventory Exchange je hlavním konkurentem CSE jako kanadská burza zaměřená na technologie. Burza CSE, na rozdíl od burzy v Torontu (TSX), nabízí zjednodušené požadavky na vykazování a také snižuje překážky kótování. Burza to dělá prostřednictvím svého regulačního modelu, který se pokouší odstranit zdvojení regulace mezi burzou a provinčními provizemi z cenných papírů. Tímto způsobem eliminuje čekací doby na schválení transakcí nebo kontroly a také snižuje náklady a čas společností na získání výpisu. K prokázání toho webová stránka burzy nařizuje společnostem, aby zveřejnily příslušný formulář online a poté vydaly tiskovou zprávu. Po 24hodinové čekací době mohou transakci uzavřít.

Účelem výměny bylo posílit důvěru investorů v rozvíjející se společnosti prostřednictvím lepšího zveřejňování a vysokých standardů regulačního dohledu. Výsledkem je burza, která maximalizuje likviditu a podporuje podnikatelského ducha a zároveň nabízí lepší ochranu investorům.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: