Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdo je John Bogle?

Kdo je John Bogle?

John Bogle byl zakladatelem skupiny Vanguard Group a hlavním zastáncem indexového investování. Bogle, běžně označovaný jako „Jack“, způsobil revoluci ve světě podílových fondů vytvořením indexového investování, které umožňuje investorům nakupovat podílové fondy, které sledují širší trh.

Zemřel 16. ledna 2019 ve věku 89 let.

John Bogle o založení prvního indexového fondu na světě

Porozumění Johnu Bogleovi

John Bogle navštěvoval Princetonskou univerzitu, kde studoval vzájemné fondy. Na počátku své kariéry pracoval ve společnosti Wellington Management, než v roce 1975 založil vlastní společnost podílových fondů Vanguard Group. Se společností Vanguard zaměstnala společnost Bogle novou vlastnickou strukturu, ve které se akcionáři podílových fondů stali vlastníky fondů, do kterých investovali. . Samotné fondy vlastní investiční společnost, čímž se investoři fondů stávají nepřímými vlastníky samotné společnosti. Tato struktura umožňuje firmě začlenit jakékoli zisky do své provozní struktury, což snižuje investiční náklady pro investory fondů.

V roce 1976 představila společnost Bogle fond Vanguard 500, který sleduje výnosy S&P 500 a označil první indexový fond nabízený retailovým investorům. Díky jedinečné struktuře společnosti Bogle pro společnost Vanguard se přirozeně hodí professional poskytování vzájemných fondů bez zátěže, které neúčtují provizi za investiční nákupy.

Bogle odešel do důchodu jako generální ředitel a předseda představenstva Vanguard v roce 1999.

John Bogle a pasivní investování

John Bogle významně přispěl k popularitě indexového investování, ve kterém fond udržuje kombinaci investic, které sledují hlavní tržní index. Filozofie společnosti Bogle, že pro průměrné investory by bylo obtížné nebo nemožné v průběhu času porazit trh, ho vedla k tomu, že upřednostňoval způsoby, jak snížit náklady spojené s investováním do podílových fondů. Například společnost Bogle se zaměřila na fondy bez zátěže s nízkým obratem a jednoduchými investičními strategiemi.

Filozofie pasivního investování obecně spočívá na myšlence, že výdaje spojené s pronásledováním vysokých tržních výnosů ruší většinu nebo všechny zisky, které by trader jinak dosáhl pasivní strategií, která se spoléhá na fondy s nižším obratem, poplatky za správu a poměrem nákladů . Indexové fondy tomuto modelu pěkně vyhovují, protože své podíly zakládají na cenných papírech kótovaných na kterémkoli daném indexu. Investoři, kteří nakupují akcie v indexových fondech, získávají výhodu rozmanitosti představované všemi cennými papíry v indexu. To chrání před rizikem, že daná společnost sníží výkonnost celkového fondu. Indexové fondy také více či méně fungují samy, protože manažerům stačí zajistit, aby se jejich podíly shodovaly s podíly indexu, který sledují. To udržuje poplatky nižší u indexových fondů než u fondů s aktivnějším obchodováním.

A konečně, protože indexové fondy vyžadují professional udržení svých portfolií méně obchodů než fondy s aktivnějšími systémy správy, indexové fondy mají tendenci produkovat výnosnější z hlediska daní než jiné typy fondů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: