Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jsou hedge fondy u konce?

Všemocný zajišťovací fond je již několik desetiletí synonymem bohatého životního stylu Wall Road (a všech jeho konotací, dobrých i špatných). Ale možná 90. až 2000. léta byla odrazem radaru.

Koncept zajišťovacích fondů sahá až do společnosti Alfreda Winslowe Jonese, AW Jones & Co., která v roce 1949 uvedla na trh první alternativní investiční nástroj se sdruženými fondy. a kompenzační systém odvozený z výkonu zachyceného v následujících letech, kdy se hedgeové fondy objevily jako jedna z nejsilnějších investičních možností v 60. letech. Toto období nadvlády pokračovalo s několika nerovnostmi jako na medvědích trzích na začátku 70. allow po celá desetiletí, ale až v posledních dvou desetiletích dosáhly hedgeové fondy vrcholu. V roce 2019 bylo celé odvětví hedgeových fondů oceněno na více než 3,5 bilionu $, podle zprávy Preqin Global Hedge Fund.

Přesto se počet existujících zajišťovacích fondů mezi lety 2002 a 2015 zvýšil více než pětkrát, ale v posledních letech se začalo jevit, že éra zajišťovacího fondu upadá. Ve skutečnosti může dokonce existovat důvod domnívat se, že zajišťovací fondy obecně a jak je známe po celá desetiletí, trvale končí. Co se změnilo? Kam se tito investoři obrátí?

Shrnutí

  • Zajišťovací fondy jsou hlavní silou na Wall Avenue od 90. enable a přitahují biliony dolarů peněz investorů.
  • Za poslední desetiletí však hedgeové fondy v průměru nedosahovaly svých referenčních hodnot, přičemž několik uzavíralo obchody.
  • Vysoké poplatky a pomalý výkon nechávají některé divit: je éra hedgeových fondů u konce? Uvidíme…

Na co jsou zajišťovací fondy?

Než budeme moci prozkoumat, jak se hedgeové fondy v posledních letech snížily, musíme nejprve zálohovat krok a prozkoumat, k čemu hedgeové fondy historicky sloužily investorům. Zajišťovací fondy využívají přidanou investiční sílu získanou, když investoři spojují své fondy dohromady. Zajišťovací fond je jednoduše řečeno zastřešujícím termínem pro finanční společnost, která sdružuje aktiva klientů ve snaze maximalizovat výnosy. Ve světě zajišťovacích fondů existují desítky různých investičních strategií, přičemž některé společnosti se rozhodly spravovat klientská aktiva velmi agresivně, jiné využívají pákový efekt atd. Existuje několik stylů investování do zajišťovacích fondů, které se staly dostatečně populárními na to, aby se staly jejich vlastními podkategoriemi ve vesmíru design dlouhých / krátkých akcií je například odvozen z prvního zajišťovacího fondu AW Jones v 50. letech. Šířka investičních přístupů je však tak široká, že někdy může být obtížné takto klasifikovat zajišťovací fondy.

Zajišťovací fondy tradičně také udržovaly několik dalších zvláštností, které je odlišují od ostatních investičních nástrojů. Kromě využívání sdružených fondů je většinou zajišťovacích fondů komanditní společnost s soukromými investicemi, což v zásadě znamená, že jsou otevřené professional malý počet vybraných a akreditovaných investorů a že mají velmi vysoký investiční práh professional účast. Je zcela běžné, že zajišťovací fond vyžaduje minimální investici milionů dolarů. Spolu s vysokými investičními požadavky vyžaduje většina zajišťovacích fondů, aby si klienti ponechali svá aktiva ve fondu po poměrně dlouhou dobu, obvykle alespoň rok. Investoři souhlasí s výběrem svých aktiv pouze v určitých intervalech, například jednou za čtvrtletí. Jedním z důvodů je to, že zajišťovací fondy musí mít po ruce obrovské množství peněz, aby mohly plnit různé úkoly spojené s investováním.

Vysoké poplatky

Dalším dlouhodobým základem odvětví hedgeových fondů je systém poplatků. Většina zajišťovacích fondů tradičně provozuje tzv. Poplatek „dvacet dvacet“. V tomto systému poplatků platí klienti správci zajišťovacího fondu poplatek za správu ve výši 2% z jejich celkových aktiv. Kromě toho existuje motivační poplatek založený na výkonnosti fondu. Toto tvoří „dvacet“ část poplatku mnoho fondů účtuje klientům dalších 20% všech výnosů generovaných také z jejich počáteční investice. To funguje jako pobídka professional manažery zajišťovacích fondů, aby podávali co nejlepší výkon.

Celkově lze říci, že tyto vlastnosti po celá desetiletí odlišovaly zajišťovací fondy od většiny ostatních investičních nástrojů. Ve skutečnosti na svém vrcholu byly hedgeové fondy jako skupina neuvěřitelně úspěšné. U hedgeových fondů je v obdobích úspěchu běžné generovat výnosy dvojciferně každý rok, což výrazně převyšuje měřítka jako S&P 500. Samozřejmě, že s možností nadměrných výnosů přichází také zvýšené riziko a dobrý počet zajišťovacích prostředků fondy také selhaly. Přesto průmysl strávil mnoho desetiletí obecně vyčerpáním těchto období úpadku. Co se tedy za posledních několik permit změnilo?

Špatné výnosy, frustrace investora

Zejména v posledních letech čelí zajišťovací fondy novým tlakům. Je pravděpodobné, že poškození pověsti zajišťovacího fondu pocházelo z různých zdrojů mnoho z nejlepších fondů se těžko snažilo zajistit výjimečné výnosy, jaké kdy byly schopny, apetit investorů se posunul směrem k pasivněji spravovaným příležitostem, jako jsou indexové fondy a fondy obchodované na burze (ETF) atd. Zajišťovací fondy nadále existovaly a několik vybraných firem si stále vedlo k mimořádně dobrým výkonům. Zdá se však, že průmysl jako celek ztratil část své přitažlivosti.

Dokud se hedgeovým fondům dařilo, ve světě investic se objevili lidé, kteří na ně pohlíželi přinejlepším skepticky a v nejhorším případě přímo nepřátelsky. Miliardářský investiční guru Warren Buffett již dlouho označil hedgeové fondy za přehnané. V roce 2007 skutečně umístil sázku 1 milion dolarů, aby indexový fond Vanguard S&P 500 překonal skupinu pěti zajišťovacích fondů vybraných společností třetí strany po dobu deseti let. Když v prosinci roku 2017 došlo ke konci 10 permit, ukázalo se, že má pravdu: indexový fond v tomto období získal 85%, zatímco zajišťovací fondy celkem pouze 22%. A to se nepočítají ani vysoké náklady na poplatky hedgeových fondů!

Buffettova sázka byla velmi propagovaným příkladem přesunu zájmu investorů, k čemuž došlo z mnoha důvodů. Vždy existovaly zajišťovací fondy, které nebyly schopny dosáhnout mimořádných výnosů slibovaných průmyslem. Obvykle tyto fondy skončily zavíráním. Na druhou stranu však vždy existovaly fondy schopné poskytnout investorům neuvěřitelné výnosy, jaké očekávali. Nyní je toho schopno stále méně fondů. A jelikož výkonnost fondu zaostává, investoři v mnoha případech zaostávají za referenční hodnotou S&P 500 a stávají se rezistentními. Proč by ne? Pokud v hedgeových fondech nevydělávají tolik peněz jako v pasivně spravovaném fondu, proč se obtěžovat? Skutečnost, že mnoho fondů si při špatných výnosech zachovává design poplatků dva a dvacet, vedla v posledních letech k masovému odlivu investorských aktiv.

Revenue Supervisor Woes

Investoři zajišťovacích fondů nejsou jediní, kteří se modelu vzdali. Některá z největších jmen ve světě správy peněz ve skutečnosti frustrují také z hedgeových fondů. Professional svět hedgeových fondů, ve kterém je charismatický, vševědoucí miliardářský peněžní manažer považován za rozhodující ukazatel úspěchu, to znamená značné potíže. Tito přední investiční lídři se stále více vzdávají hry hedgeových fondů. Když to však udělají, mají tendenci nadále investovat své miliardy dolarů, ale místo toho to dělají prostřednictvím takzvané rodinné kanceláře.

Nový model: Rodinná kancelář

Rodinná kancelář je ve skutečnosti personalizovaná firma pro správu majetku, která je navržena tak, aby investovala peníze jednotlivce. Stanley Druckenmiller, vůdce miliardáře úspěšného hedgeového fondu Duquesne, si u svého hedgeového fondu užíval zhruba třicetiletou kariéru, než se ho vzdal v roce 2010. V té době zavřel obchod a pokračoval v investování prostřednictvím své vlastní rodinné kanceláře. V době, kdy se rozhodl Duquesne ukončit, Druckenmiller uvedl, že přinejmenším část důvodu spočívala v tom, že nebyl schopen splnit svá vlastní vysoká očekávání ohledně výkonnosti zajišťovacího fondu.

Nedávno také oznámil manažer Leon Cooperman ze společnosti Omega Advisors své plány na uzavření svého zajišťovacího fondu. Na konci roku 2018 budou aktiva investorů vrácena a fond bude převeden na rodinnou kancelář pro Coopermana. Podle agentury Bloomberg Cooperman v dopise klientům vysvětlil, že si nepřeje „strávit zbytek [his] lifetime honí S&P 500 a zaměřuje se na generování výnosů z kapitálu investora. “Na konci 90. allow byl fond Cooperman jedním ze tří největších zajišťovacích fondů na světě.

Závěr

Je hedgeový fond u konce? Těžko říct. Zatímco některé z nejlepších fondů od té doby zavřely své brány, přeměnily se na rodinné kanceláře nebo kulhaly při poskytování ohromujících výnosů, je pravděpodobné, že vždy budou existovat nějaké úspěšné zajišťovací fondy. Skeptici hedgeových fondů však stále snáze tvrdí, že rozkvět tohoto odvětví byl v minulosti, nikoli v současnosti.

(Další informace: Budou zajišťovací fondy kolem 10 permit?)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: