Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaká je role Japonské ratingové agentury (JCR)?

Definice Japonské ratingové agentury (JCR)

Japonská ratingová agentura je japonská společnost poskytující finanční služby, která poskytuje úvěrové hodnocení a průzkum pro japonské a zahraniční emitenty dluhopisů.

Porozumění Japonské ratingové agentuře (JCR)

Japonská ratingová agentura (JCR) je jednou z klíčových japonských ratingových agentur a hodnotí drtivou většinu japonského podnikového dluhu, včetně cenných papírů krytých aktivy. Poskytuje řadu služeb, včetně hodnocení dluhových cenných papírů všech typů, publikování finančního trhu, ekonomického a průmyslového výzkumu – a poskytování dat jako služby.

JCR pokrývá 60% přibližně 1 000 veřejně hodnocených emitentů v Japonsku. JCR má mimo jiné více než 70% míry pokrytí ratingem ve finančním odvětví a je dominantní také v lékařském a vzdělávacím sektoru.

Společnost JCR reagovala na globalizaci a poptávku emitentů dluhopisů a investorů po mezinárodních ratingových agenturách. Jeho ratingy se používají na hlavních zámořských trzích, jako jsou United states, Evropa, Turecko, Hongkong, Indonésie a Thajsko, a přidělil ratingy více než 200 zahraničním emitentům. JCR byl oficiálně registrován v United states jako národně uznávaná statistická ratingová organizace v roce 2007 a byl certifikován v EU v roce 2011.

JCR bylo od svého založení v roce 1985 svědkem mnoha finančních krizí, včetně japonské realitní bubliny, asijské finanční krize, finanční krize 2007–2008, krize evropského státního dluhu a východonapadské tsunami – a považuje se za odborník na analýzu úvěrového rizika.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: