Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaká je minimální částka peněz, kterou mohu investovat do podílového fondu?

Některé podílové fondy umožňují investorům nakupovat bez minima – to znamená, že i 5 $, 10 $ nebo 100 $ vás může přimět k investování. Ačkoli existují podílové fondy bez minim, většina retailových podílových fondů vyžaduje minimální počáteční investici mezi 500 až 5 000 USD, přičemž fondy institucionální třídy a zajišťovací fondy vyžadují minimálně minimálně 1 milion USD nebo více.

Shrnutí

  • Mnoho podílových fondů vyžaduje minimální investice, aby se mohlo účastnit, zajistit dostatečnou kapitalizaci a pokrýt provozní náklady fondu.
  • Tato minima se obvykle mohou pohybovat od 1 000 do 3 000 USD pro investory, ale mohou být podstatně větší u fondů institucionálních investorů.
  • To znamená, že několik vzájemných fondů nyní nabízí minima $.

Co je minimální investice?

Minimální investice je nejmenší množství dolaru nebo podílu, které může trader koupit, když investuje do konkrétního cenného papíru, fondu nebo příležitosti. Podílové fondy často vyžadují minimální částku, aby zajistily, že mají dostatek spravovaných aktiv (AUM) k dosažení svých investičních cílů a krytí režijních nákladů. To znamená, že trader nemůže investovat ani koupit jakoukoli částku, kterou chce musí investovat nebo koupit alespoň minimální požadovanou částku. Některé fondy dávají přednost obstarávání menším klientům s nízkými minimálními investičními produkty, zatímco jiné firmy upřednostňují vyšší minimální investice zaměřené na jednotlivce s vyšší čistou hodnotou.

Pro začínající investory může být obtížné dosáhnout této částky a často znamená, že celý jejich zůstatek na účtu je investován pouze do jednoho fondu. Tyto minimální částky stanoví každý fond jako prostředek k zabránění tomu, aby malé krátkodobé obchody ovlivňovaly peněžní toky a každodenní správu fondu. Minimum každého fondu je dáno stylem fondu a jeho investičním cílem. Existují však fondy s nižšími minimy, díky nimž je investování do podílových fondů přístupné všem investorům.

Příklady minimální investice

Kiplinger’s doporučuje několik fondů, které mají nižší minimální částky nákupu. Společnost Charles Schwab Corporation (SCHW) nabízí široký indexový fond trhu a spoustu fondů cílového data, každý s minimálním počátečním nákupem 100 USD. Investoři se schopností investovat alespoň 250 USD mají přístup k mnohem více fondům od mnoha různých společností. Například American Funds nabízí několik solidních fondů napříč mnoha různými sektory a investičními styly, vše v této cenové hladině. Většina rodiny podílových fondů Dodge & Cox vyžaduje minimálně 2 500 $, zatímco mnoho vzájemných fondů Vanguard potřebuje na začátek 3 000 $. Mezitím Fidelity nabízí několik vzájemných fondů, které mají minima $.

Least podílového fondu se také liší v závislosti na typu účtu. Některé společnosti mají nižší počáteční částky nákupu professional účty IRA. Například T. Rowe Price (PRNEX) vyžaduje minimální počáteční nákup 2500 USD pro své podílové fondy držené na jiných než důchodových účtech, ale pouze 1 000 USD professional důchodové účty, jako jsou IRA. Plány univerzitního spoření a účty UTMA (Uniform Transfers to Minors Act) také obvykle mají mnohem nižší minima fondů a některé společnosti fondů dokonce umožňují, aby bylo toto bare minimum splněno prostřednictvím systematických nákupů za pouhých 25 $ měsíčně.

Co musí říkat odborníci:

Advisor Perception

Rebecca Dawson
Silber Bennett Fiscal, Los Angeles, Kalifornie.

Podílové fondy jsou uzavřené nebo otevřené fondy. Uzavřené fondy vydávají stanovený počet akcií veřejnosti prostřednictvím počáteční veřejné nabídky (IPO). Tyto akcie obchodují na volném trhu prostřednictvím nabídky a poptávky na trhu. Proto nepodléhají minimálním částkám investic cena se odráží na trhu a můžete si koupit tolik jednotek, kolik si můžete dovolit.

Otevřené fondy nevydávají stanovený počet akcií a jsou „otevřené“ novým investicím a akcie jsou vytvářeny nebo odepisovány podle potřeby. Tyto fondy vynucují minimální investici, která se obvykle pohybuje mezi 1 000–5 000 USD. Minimální částka může být podstatně snížena nebo zcela zrušena, pokud je investice provedena na důchodovém účtu nebo pokud investor souhlasí s automatickými opakovanými investicemi.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: