Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak zjistit výkonnost podílového fondu?

Co je to podílový fond?

Podílový fond je skupina peněz, která investuje do aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy. Skupina peněz je rozdělena na akcie, které mají investoři nakupovat a prodávat. Podílový fond nabízí efektivní způsob, jak investovat do diverzifikovaného portfolia, a stejně jako u každé investice, výběr jednoho nebo několika podílových fondů, které splňují vaše investiční cíle, vyžaduje důkladný průzkum.

Níže jsou uvedeny tři kroky k přezkoumání podílového fondu a rozhodnutí, zda je pro vaše portfolio správnou volbou.

Zvětšete investiční styl

Prvním krokem je klasifikace podílového fondu a určení, zda zapadá do vašeho rozsahu. Pokud například hledáte podílový fond, který poskytuje stálý příjem, fond střední hodnoty, který je orientovaný na růst, vás pravděpodobně zklamá.

Na investiční styly lze pohlížet také z hlediska růstu nebo hodnoty, velkých nebo malých společností a pasivního nebo aktivního investování.

Není těžké určit investiční styl fondu. Net professional sledování finančních investic, jako je Morningstar, obsahuje všechna základní fakta a údaje o výkonu spolu s nástroji, které vám dále pomohou fond vyhodnotit. S tímto úkolem vám může pomoci použití nástroje professional prověřování podílových fondů, jako je nástroj poskytovaný společností Morningstar.

Porovnejte výkony

Dále zkontrolujte historické údaje o výkonu a porovnejte vybraný podílový fond s několika jeho kolegy. Morningstar hodnotí rizika každého fondu a historické výnosy oproti jiným fondům v jeho vesmíru, takže můžete snadno určit, zda fond přebírá větší riziko, než je průměr. Ideální rovnováha mezi těmito dvěma, rizikem a výnosem, opět závisí na vašich tolerancích k riziku a investičních cílech.

Prozkoumejte hlouběji historická čísla výkonnosti a určete konzistenci výnosů fondu. Vypadají pětileté průměrné výnosy skvěle kvůli jednomu fenomenálnímu roku, který mohl mít štěstí?

Pokuste se vybrat fond, který trvale překonává svůj benchmark a který odolal několika poklesům trhu. Tato čísla pravděpodobně ilustrují lepší schopnosti správců podílových fondů. Někdy však při zhroucení trhu nemohou ani nejlepší manažeři zachránit portfolio před ztrátou. Z tohoto důvodu také porovnejte údaje o růstu a poklesu fondu s srovnatelnými fondy.

Shrnutí

  • Podílové fondy jsou velké fondy peněz, které investují do aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy.
  • Prvním krokem při výběru fondu je určit styl investování a určit, zda vyhovuje vašim cílům.
  • Je také dobré zkoumat výkonnost fondu po mnoho enable a hledat konzistenci výnosů.
  • Porovnání podílového fondu s jeho vrstevníky poskytuje lepší představu o relativní výkonnosti a poplatcích.

Změřte poplatky podílových fondů

Nakonec se podívejte na strukturu výdajů a poplatků fondu. Taktické podílové fondy, které mají těžké obchodování nebo jsou velmi aktivně spravovány, mají vyšší roční výdaje. Tyto náklady zohledněte, protože přímo ovlivňují skutečnou návratnost, kterou získáte.

I když fond, který účtuje vyšší poplatky za správu, nemusí být nutně lepší nebo horší, měli byste si být vědomi přiměřeného poměru výdajů professional zvolený typ fondu. Porovnání poplatků jednoho podílového fondu s jeho vrstevníky může opět pomoci určit, zda je fond vhodný professional vaše portfolio.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: