Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Professional většinu investorů je bezpečný a spolehlivý odchod do důchodu prioritou číslo jedna. Převážná část aktiv mnoha lidí jde na účty určené k tomuto účelu. Žít z vašich investic, jakmile konečně odejdete do důchodu, však může být stejně náročné jako spoření na pohodlný důchod.

Většina metod výběru vyžaduje kombinaci utrácení úrokových výnosů z dluhopisů a prodeje akcií k pokrytí zbytku. Slavné pravidlo čtyř procent professional osobní finance se na této skutečnosti daří. Pravidlo čtyř procent se snaží poskytnout důchodci stálý přísun finančních prostředků a zároveň udržovat zůstatek na účtu, který umožní, aby prostředky vydržely mnoho permit. Co kdyby existoval jiný způsob, jak každý rok získat ze svého portfolia čtyři procenta nebo více, aniž byste prodávali akcie a snižovali jistinu?

Jedním ze způsobů, jak zvýšit svůj důchodový příjem, je investovat do akcií s výplatou dividend, podílových fondů a fondů obchodovaných na burze (ETF). Peněžní tok generovaný těmito výplatami dividend může v průběhu času doplnit vaše sociální zabezpečení a důchodový příjem. Možná, že to může dokonce poskytnout všechny peníze, které potřebujete k udržení svého předdůchodového životního stylu. Je možné žít z dividend, pokud trochu plánujete.

Shrnutí

  • Plánování důchodového příjmu může být složité a nejisté.
  • Dobrým způsobem, jak vyhladit důchodový důchod, může být posílení zisků na důchodovém účtu proudem dividendových příjmů.
  • Identifikace správné kombinace akcií vyplácejících dividendy s potenciálem růstu dividend je zásadní.
  • Investoři i důchodci by se neměli vzdát růstu ve prospěch výnosu.
  • Drobní investoři mohou pomocí ETF vytvářet diverzifikovaná portfolia růstu dividend a akcií s vysokým dividendovým výnosem.

Je to všechno o růstu dividend

Akciové dividendy mají tendenci v průběhu času růst, na rozdíl od úroků z dluhopisů. To je jeden z hlavních důvodů, proč by akcie měly být součástí portfolia každého investora. Růst dividend navíc historicky předčil inflaci. Professional investory s dlouhou časovou osou lze tuto skutečnost využít k vytvoření portfolia, které je výhradně professional život z dividend.

Chytrou strategií pro lidi, kteří si stále spoří na důchod, je použít tyto dividendy k nákupu více akcií ve firmách. Tímto způsobem získají ještě více dividend a budou moci koupit ještě více akcií.

Předpokládejme například, že jste koupili 1 000 akcií akcie, která se obchodovala za 100 USD, za celkovou investici 100 000 USD. Akcie mají dividendový výnos 3%, takže jste za poslední rok dostali 3 $ za akcii, což je 3 000 $ v dividendách. Poté si vezmete dividendy a nakoupíte více akcií, takže vaše celková investice činí 103 000 $. Předpokládejme, že se cena akcií příliš nepohybuje, ale společnost zvyšuje dividendu o 6% ročně. Ve druhém roce získáte dividendový výnos 3,18% na 103 000 USD při dividendě přibližně 3275 USD. To je však výnos z nákladů asi 3,28%.

Tato strategie reinvestování dividend neustále zvyšuje výnos z nákladů v průběhu času. Po deseti letech vyprodukuje hypotetické portfolio z předchozího odstavce dividendy kolem 7 108 $. Po 20 letech obdržíte dividendy více než 24 289 $ ročně.

Co když jste již v důchodu?

Sloučení příjmu z dividend je velmi výhodné, pokud máte dlouhodobý horizont, ale co když jste blízko důchodu? U těchto investorů by mohl stačit růst dividend a trochu vyšší výnos.

Za prvé, investoři v důchodu, kteří chtějí žít ze svých dividend, mohou chtít zvýšit svůj výnos. Akcie a cenné papíry s vysokým výnosem, jako jsou kapitálové komanditní společnosti, REIT a preferované akcie, obecně příliš nevytvářejí růst distribuce. Na druhou stranu, investice do nich zvyšuje váš současný výnos portfolia. To bude dlouhá cesta k tomu, abychom pomohli platit dnešní směnky bez prodeje cenných papírů.

Investoři v důchodu by se nicméně neměli vyhýbat klasickým akciím na růst dividend, jako je Procter & Gamble (PG). Tyto akcie zvýší dividendový příjem na úrovni inflace nebo nad ní a pomohou energetickému příjmu do budoucna. Přidáním těchto typů firem do portfolia investoři obětují nějaký současný výnos pro větší výplatu.

Zatímco trader s malým portfoliem může mít potíže s úplným živobytím z dividend, rostoucí a stabilní platby stále pomáhají snižovat výběry jistiny.

Dividendové ETF

Může být těžké najít správné akcie pro dividendy. Kromě toho je dosažení dostatečné diverzifikace professional malé investory ještě náročnější. Naštěstí pro vás některé ETF nasazují dividendové strategie. Růst dividend ETF se zaměřují na akcie, u kterých je pravděpodobné, že v budoucnu porostou. Pokud hledáte aktuální příjem, ETF s vysokým dividendovým výnosem jsou lepší volbou.

Sečteno a podtrženo

Zatímco většina metod výběru portfolia zahrnuje kombinaci prodeje aktiv s úrokovým výnosem z dluhopisů, existuje další způsob, jak zasáhnout toto kritické čtyřpercentní pravidlo. Investováním do kvalitních dividendových akcií se zvyšujícími se výplatami mohou mladí i staří investoři těžit ze sloučení akcií a historického růstu distribuce. Stačí malé plánování a poté mohou investoři žít ze svých toků dividendových plateb.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: