Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak zajišťovací fondy využívají pákový efekt?

Zajišťovací fondy využívají několik forem pákového efektu k pronásledování velkých výnosů. Nakupují cenné papíry s marží, což znamená, že využívají peníze makléře k větším investicím. Investují pomocí úvěrových linek a doufají, že jejich výnosy překonají zájem. Pákový efekt umožňuje zajišťovacím fondům zesílit jejich výnosy, ale může také zvětšit ztráty a vést ke zvýšenému riziku selhání, pokud budou sázky v rozporu s nimi. Zajišťovací fondy také obchodují s deriváty, které podle nich představují asymetrické riziko maximální ztráta je mnohem menší než potenciální zisk.

Shrnutí

  • Některé zajišťovací fondy využívají pákový efekt ke zvýšení velikosti svých tržních sázek.
  • Pákový efekt zahrnuje nákup cenných papírů na marži – půjčování peněz na posílení jejich kupní síly na trhu.
  • Marži lze také použít k uzavření krátkých sázek nebo k obchodování s deriváty, jako jsou futures a swapy, které lze vysoce využít.
  • Použití pákového efektu může zesílit výnosy, ale také ztráty a kreditní riziko je vyšší u těchto zajišťovacích fondů, které mohou čelit výzvám k vyrovnání marže, pokud budou sázky špatně.

Co jsou hedgeové fondy?

Zajišťovací fondy jsou fondy peněz, obvykle od extremely-čistých nebo institucionálních investorů, které správce fondu používá k pronásledování vysokých výnosů pomocí neortodoxní investiční taktiky. Mezi tyto strategie patří vyhledávání výrazně podhodnocených nebo nadhodnocených cenných papírů a zaujetí dlouhé nebo krátké pozice na základě zjištění a použití opčních strategií, jako je dlouhá doba a dlouhá doba, aby se využila volatilita trhu, aniž byste museli správně hádat směr pohybu .

Nákup na okraji

Populární metodou zajišťovacích fondů professional generování velkých výnosů je nákup cenných papírů s marží. Maržový účet jsou vypůjčené peníze od makléře, které se používají k investování do cenných papírů. Obchodování s marží zesiluje zisky, ale také zesiluje ztráty. Zvažte investora, který nakoupí akcie za 1 000 $, přičemž použije 500 $ ze svých vlastních peněz a 500 $ na marži. Akcie vzrostou na 2 000 $. Místo toho, aby zdvojnásobil své peníze, což je případ, kdy je prvních 1 000 $ všech jeho, čtyřnásobně je použije pomocí marže. Předpokládejme však, že poklesne na 200 $. V tomto scénáři investor prodá akcie se ztrátou 300 $ a poté musí svému makléři splatit 500 $ za celkovou ztrátu 800 $ plus úroky a provize. Kvůli obchodování na marži ztratil investor více peněz než jeho původní investice.

Úvěrové linky

Investice do cenných papírů pomocí úvěrových linek se řídí podobnou filozofií jako obchodování na marži, pouze místo půjčování od makléře si zajišťovací fond půjčuje od věřitele třetí strany. Ať tak či onak, využívá peníze někoho jiného k využití investice s nadějí na zesílení zisků. Pokud se hodnota podkladového zabezpečení zvýší, jedná se o vítěznou strategii. Může to však vést k obrovským ztrátám ze špatné investice, zvláště když je do obchodu započítán úrok z úvěrové linky.

Derivátové obchodování

Finanční derivát je smlouva odvozená z ceny podkladového cenného papíru. Futures, opce a swapy jsou příklady derivátů. Zajišťovací fondy investují do derivátů, protože nabízejí asymetrické riziko.

Předpokládejme, že se akcie obchodují za 100 $, ale manažer hedgeového fondu očekává, že se rychle zvýší. Přímým nákupem 1 000 akcií riskuje ztrátu 100 000 $, pokud je jeho odhad špatný a akcie se zhroutí. Místo toho za nepatrný zlomek ceny akcie nakupuje kupní opci na 1 000 akcií. To mu dává možnost koupit si akcie za dnešní cenu kdykoli před stanoveným budoucím datem. Pokud je jeho odhad správný a akciové výkyvy hrají, využije tuto možnost a rychle vydělá. Pokud se mýlí a akcie zůstávají na stejné úrovni, nebo, hůře, se zhroutí, jednoduše nechá opci vypršet a jeho ztráta je omezena na malou prémii, kterou za ni zaplatil.

Advisor Insight

Dan Stewart, CFA®
Revere Asset Administration, Dallas, TX

Zajišťovací fondy využívají pákový efekt různými způsoby, ale nejběžnější je půjčit si na marži, aby se zvýšila velikost nebo „sázka“ na jejich investici. Futures kontrakty fungují na marži a jsou oblíbené u zajišťovacích fondů. Pákový efekt však funguje oběma způsoby, zvětšuje zisky, ale i ztráty.

Je zajímavé poznamenat, že původní zajišťovací fondy byly ve skutečnosti strategiemi snižování rizik (odtud název „zajišťovací“), které měly snížit volatilitu a potenciál negativního vývoje. Například byly 70% dlouhé / 30% krátké a měly za cíl držet nejlepší 70% akcie a krátké nejhorší 30% akcie, takže celé portfolio je zajištěno proti volatilitě trhu a výkyvům. Je to proto, že 75% – 80% všech akcií stoupá, když trh roste, a naopak, když trh klesá, ale v průběhu času má tendenci k růstu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: