Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak se porovnávají průměrné náklady u různých vrtných souprav?

Průměrné náklady na typy ropných plošin se mohou značně lišit, pohybují se od přibližně 20 milionů dolarů do 1 miliardy dolarů. Náklady na ropné plošiny a vrtná zařízení vždy představují pro producenta ropy značné kapitálové výdaje. Masivně větší investice vyžadovaná do vrtného zařízení je jedním z důvodů, proč jsou producenti ropy ochotni věnovat čas a výdaje provedením rozsáhlých seismologických průzkumů, aby zjistili prokázané a pravděpodobné rezervy dostupné pro těžbu před vrtáním.

Land vs. Offshore Rigs

Professional vrtné práce představuje zařízení jednu ze dvou hlavních výdajů pro producenta ropy, druhou jsou náklady na zřízení přístupu k infrastruktuře pro silnice, vodu a elektřinu. U vrtů na moři představují vyšší náklady na vrtací zařízení často téměř 90% z celkové investice producenta ropy.

Shrnutí

  • Náklady na vrtání se velmi liší v závislosti na projektu a na tom, zda projekt zahrnuje vrtné práce na moři nebo na souši.
  • Zařízení představuje hlavní výdaje na vrtné práce.
  • Offshore plošiny mohou stát 15 až 20krát více než pozemní vrtné soupravy.
  • Náklady na soupravy se také liší v závislosti na hloubce, kterou vrtáte, protože vrtání hlubších otvorů obvykle stojí více.

Cena ropných plošin professional vrtné práce v United states of america obvykle začíná na přibližně 18 až 20 milionech dolarů a stoupá na přibližně 25 milionů, ale v závislosti na konkrétní zakoupené vrtné soupravě může být téměř dvojnásobná. Nejlevnějšími plošinami jsou ty, které jsou klasifikovány jako pozemní plošiny malých rozměrů v United states of america.

Americké soupravy připravené na břidlici mají tendenci stát přibližně o 3 až 5 milionů dolarů více než soupravy s malými stopami. Mezinárodní pozemní plošiny určené k tomu, aby splňovaly širší škálu specifikací, které se v jednotlivých zemích liší, se obecně pohybují od 25 do 40 milionů dolarů.

Průměrné náklady na pobřežní plošiny mohou být až 15 až 20krát vyšší než průměrné náklady na pozemní plošiny. Nejlevnější pobřežní plošiny obvykle stojí téměř 200 milionů dolarů. Průměrná cena vrtných plošin pro těžbu ropy na moři je přibližně 650 milionů USD.

Cena souprav se liší mimo jiné podle hloubky, do které jsou určeny k vrtání, a v případě vrtných souprav podle hloubky vody, ve které jsou navrženy k provozu. Obvykle to stojí víc, hlouběji kopat a extrahovat olej.

Denní sazby

Denní sazby, které představují denní náklady na pronájem vrtné soupravy, se často používají při výpočtu nákladů na pronájem vrtné soupravy. V tomto uspořádání poskytuje dodavatel vrtné soupravy, personál a další náhodné činnosti, zatímco provozovatel vrtacího projektu platí denní sazbu za služby a vybavení. Denní sazba je obvykle paušální poplatek za smlouvu, takže denní sazba se vypočítá vydělením celkové hodnoty smlouvy počtem očekávaných dnů na dokončení projektu.

V návaznosti na ropnou krizi, která začala v roce 2014, se společnosti zaměřené na offshore plošiny domnívaly, že v roce 2018 dochází k oživení na trhu s půjčováním vrtných souprav kvůli zvýšené poptávce, přičemž průměrné ceny se předpokládají růst nad 200 000 $ za den.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: