Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak obchodovat se zlatem ve 4 krocích

Ať se chová jako býk nebo medvěd, trh se zlatem nabízí vysokou likviditu a vynikající příležitosti k zisku téměř ve všech prostředích díky své jedinečné pozici ve světových ekonomických a politických systémech. Zatímco mnoho lidí se rozhodlo vlastnit metallic přímo, spekulující na trzích s futures, akciemi a opcemi nabízejí neuvěřitelnou páku s měřeným rizikem.

Účastníci trhu často nedokážou plně využít fluktuace cen zlata, protože se nenaučili jedinečné vlastnosti světových trhů se zlatem nebo skryté úskalí, která mohou okrást zisky. Navíc ne všechny investiční nástroje jsou vytvářeny stejně: U některých zlatých nástrojů je větší pravděpodobnost, že přinesou konzistentní výsledky, než u jiných.

Obchodovat se žlutým kovem není těžké se naučit, ale aktivita vyžaduje sady dovedností, které jsou professional tuto komoditu jedinečné. Nováčci by měli šlapat lehce, ale ostřílení investoři budou mít prospěch ze začlenění těchto čtyř strategických kroků do svých každodenních obchodních rutin. Mezitím experimentujeme, dokud se složitosti těchto složitých trhů nedostanou z druhé ruky.

Shrnutí

  • Pokud chcete začít obchodovat se zlatem nebo ho přidat do svého portfolia dlouhodobých investic, poskytujeme 4 snadné kroky, jak začít.
  • Nejprve pochopte základy, které určují cenu zlata, získejte dlouhodobý pohled na akci ohledně ceny zlata a poté si osvojte nějakou psychologii trhu.
  • Jakmile je vše hotovo, vyberte nejlepší způsob, jak získat zlato, a to buď přímo ve fyzické formě, nebo nepřímo prostřednictvím futures nebo zlatého ETF nebo podílového fondu.

1. Co hýbe zlatem

Jako jedna z nejstarších měn na planetě se zlato hluboce vnořilo do psychiky finančního světa..Téměř každý má názor na žlutý kov, ale samotné zlato reaguje pouze na omezený počet cenových katalyzátorů. Každá z těchto sil se rozděluje do středu v polaritě, která ovlivňuje sentiment, objem a intenzitu trendu:

Hráči na trhu čelí zvýšenému riziku, když obchodují se zlatem v reakci na jednu z těchto polarit, i když ve skutečnosti je to další, které řídí cenovou akci. Řekněme například, že výprodej zasáhne světové finanční trhy a zlato vzlétne v silné rally. Mnoho obchodníků předpokládá, že strach posouvá žlutý kov a naskočí, protože věří, že emocionální dav slepě vynese cenu vyšší. Inflace však mohla ve skutečnosti spustit pokles akcií a přilákat techničtější dav, který bude agresivně prodávat proti zlaté rally.

Kombinace těchto sil jsou na světových trzích vždy ve hře a vytvářejí dlouhodobá témata, která sledují stejně dlouhé uptrendy i klesající stylish. Například ekonomický stimul Federálního rezervního systému (FOMC) zahájený v roce 2008 měl zpočátku na zlato jen malý vliv, protože hráči na trhu se soustředili na vysokou úroveň strachu z ekonomického kolapsu v roce 2008. .. .Toto kvantitativní uvolňování však podpořilo deflaci a připravilo trh zlata a další komoditní skupiny k zásadnímu obratu... ..

K tomuto obratu nedošlo okamžitě, protože probíhala nabídka na reflaci, přičemž depresivní finanční a komoditní aktiva se točila zpět k historickým prostředkům. Zlato nakonec dosáhlo vrcholu a v roce 2011 se snížilo poté, co byla dokončena reflace a centrální banky zintenzivnily svou politiku kvantitativního uvolňování..VIX současně klesl na nižší úrovně, což signalizovalo, že strach již není významným hybatelem trhu...

2. Pochopte dav

Zlato přitahuje četné davy lidí s různými a často protichůdnými zájmy. Zlatí brouci stojí na vrcholu hromady, shromažďují fyzické pruty a přidělují nadměrně velkou část rodinných aktiv na zlaté akcie, opce a futures. Jedná se o dlouhodobé hráče, zřídka odradení klesajícími stylish, kteří nakonec otřesou méně ideologické hráče. Kromě toho maloobchodní účastníci tvoří téměř celou populaci zlatých brouků, přičemž jen málo fondů bylo věnováno výhradně na dlouhou stranu drahého kovu.

Ploštice zlata dodávají obrovskou likviditu a zároveň udržují podlahu pod futures a zlatými akciemi, protože poskytují nepřetržitý přísun úroků za nižší ceny. Slouží také opačnému účelu, kterým je zajištění efektivního vstupu pro prodejce s krátkým prodejem, zejména na emocionálních trzích, kdy jedna ze tří primárních sil polarizuje ve prospěch silného nákupního tlaku.

Zlato navíc přitahuje obrovskou zajišťovací aktivitu institucionálních investorů, kteří nakupují a prodávají v kombinaci s měnami a dluhopisy v bilaterálních strategiích známých jako „risk-on“ a possibility-off. “ Fondy vytvářejí koše nástrojů odpovídajících růstu (riziko-on) a bezpečnosti (riziko-off), obchodování těchto kombinací prostřednictvím bleskových algoritmů. Jsou obzvláště populární na vysoce konfliktních trzích, na nichž je účast veřejnosti nižší než obvykle.

3. Přečtěte si dlouhodobý graf

Udělejte si čas a naučte se graf zlata uvnitř i venku, počínaje dlouhodobou historií, která sahá nejméně 100 allow zpět. Kromě vyřezávání trendů, které přetrvávaly po celá desetiletí, kov také neuvěřitelně dlouho stékal nižší a popíral zisky zlatým chybám. Ze strategického hlediska tato analýza identifikuje cenové hladiny, které je třeba sledovat, pokud a kdy se žlutý kov vrátí, aby je otestoval.

Nedávná historie zlata ukazuje malý pohyb až do sedmdesátých permit, kdy po odstranění zlatého standardu pro dolar vzlétlo v dlouhém trendu podporovaném rostoucí inflací v důsledku prudce rostoucích cen ropy..Poté, co v únoru 1980 dosáhl vrcholu 2 076 USD za unci, v polovině 80. enable se v polovině 80. allow snížil na přibližně 700 USD, což bylo reakcí na restriktivní měnovou politiku Federálního rezervního systému... ..

Následný klesající craze trval do konce 90. permit, kdy zlato vstoupilo do historického vzestupného trendu, který vyvrcholil vrcholem února 2012 ve výši 1 916 USD za unci. Trvalý pokles od té doby se vzdal zhruba 700 bodů za čtyři roky i když v prvním čtvrtletí roku 2016 prudce vzrostl o 17% za svůj největší čtvrtletní zisk za poslední tři desetiletí, od března 2020 se obchoduje za 1 618 USD za unci...

4. Vyberte si své místo

Likvidita sleduje stylish zlata, zvyšuje se, když se pohybuje prudce výše nebo níže a klesá během relativně klidných období. Tato oscilace ovlivňuje trhy s futures ve větší míře než trhy s akciemi, a to kvůli mnohem nižší průměrné míře účasti... .Nové produkty nabízené chicagskou skupinou CME v posledních letech tuto rovnici podstatně nezlepšily.

CME nabízí tři futures na primární zlato, 100 oz. smlouva, 50-oz. mini smlouva a 10-oz. mikro smlouva, přidaná v říjnu 2010... .. .Zatímco největší objem kontraktu v roce 2017 přesáhl 67,6 milionu, menší kontrakty nebyly tak široce obchodovány 87 450 pro mini a ,05 milionu pro mikro... .. .Tato slabá účast nemá vliv na dlouholeté futures držené měsíce, ale silně ovlivňuje provádění obchodu v krátkodobých pozicích a nutí vyšší náklady prokluzem.

SPDR Gold Believe in Shares (GLD) vykazuje největší účast ve všech typech tržních prostředí s výjimečně těsnými spready, které mohou klesnout na jeden cent. Průměrný denní objem činil v březnu 2020 2020 14,54 milionu akcií denně, což nabízí snadný přístup kdykoli během dne..Možnosti CBOE na GLD nabízejí další tekutou alternativu s aktivní účastí udržující spready na nízkých úrovních...

VanEck Vectors Gold Miners ETF (GDX) brousí větším denním procentním pohybem než GLD, ale nese vyšší riziko, protože korelace se žlutým kovem se může každý den velmi lišit..Velké těžební společnosti se agresivně zajišťují proti cenovým výkyvům, čímž snižují dopad spotových a futures cen, zatímco operace mohou držet významná aktiva v jiných přírodních zdrojích, včetně stříbra a železa.

Sečteno a podtrženo

Obchodujte se zlatem se ziskem ve čtyřech krocích. Nejprve se naučte, jak tři polarity ovlivňují většinu rozhodnutí o nákupu a prodeji zlata. Zadruhé, seznamte se s rozmanitými davy lidí, kteří se zaměřují na obchodování se zlatem, zajištění a vlastnictví. Zatřetí, věnujte čas analýze dlouhodobých a krátkodobých grafů zlata s ohledem na klíčové cenové hladiny, které mohou přijít do hry. Nakonec si vyberte místo professional riskování zaměřené na vysokou likviditu a snadné provedení obchodu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: