Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak nakupujete cihly fyzického zlata?

Investoři, kteří si chtějí užít dotek, pocit a jistotu vlastnictví zlata, mohou chtít koupit zlaté cihly místo nehmotných investic, jako jsou fondy obchodované se zlatem (ETF). Fyzické zlato v investiční kvalitě, označované také jako zlaté pruty, lze zakoupit za spotovou cenu, což je cena nevyrobeného zlata in addition další náklady, které se liší v závislosti na prodejci. Fyzické zlato lze zlikvidovat v nepravděpodobném případě úplného ekonomického kolapsu.

Shrnutí

  • Nejstandardizovanějším způsobem přímého vlastnictví fyzického zlata je získávání prutů.
  • Ujistěte se, že obchodujete s renomovaným prodejcem, a před nákupem zkontrolujte čistotu, tvar, velikost a hmotnost tyčinek.
  • Mějte na paměti, že nákup zlatých prutů přináší další náklady, včetně skladování a pojištění a prodejní přirážky.

Proces nákupu zlata

Nákup fyzických zlatých prutů on the internet je poměrně jednoduchý proces. Procházejte výrobky se zlatými slitky na renomovaných maloobchodních webech, jako jsou APMEX, JM Bullion a WholesaleCoinDirect.com. Vyberte zlaté cihly, které chcete koupit, podle hmotnosti, množství a ceny. On the web prodejci zlata obvykle poskytují slevy zákazníkům, kteří nakupují větší množství. Někteří prodejci poskytují slevy za použití kreditní karty, zatímco jiní to dělají za použití bankovních převodů, proto zvolte nákladově efektivnější způsob platby. Jakmile zlaté cihly obdržíte, uschovejte je v obalu, abyste zabránili poškrábání, a uložte je do domácího trezoru nebo bezpečnostní schránky ve vaší bance.

Na eBay můžete také nabízet zlaté cihly. Při nákupu zlata na aukčním webu je důležité zkontrolovat zpětnou vazbu prodejce. Vyvarujte se nákupu od prodejců se zdokumentovanou negativní zpětnou vazbou o autentičnosti, přemrštěnými přepravními a manipulačními poplatky a nedodáním. Bankomaty Gold-to-Go jsou k dispozici, pokud si chcete koupit zlaté cihly ve městech, jako je New York, Las Vegas a Dubaj..Spotřebitelům se doporučuje, aby si byli zvlášť vědomi okamžité ceny zlata, protože takové bankomaty prodávají drahý kov výrazně nad touto cenou a nad cenami většiny ostatních maloobchodníků.

Kupte si pouze ryzí zlato

Zlaté cihly investiční kvality by měly být nejméně 99,5% čistého zlata..Zbytek tvoří slitina, obvykle stříbro nebo měď, která umožňuje tavení. Lidé, kteří si kupují zlaté cihly jako investici, by si měli koupit pouze tyčinku, která obsahuje jméno jeho výrobce, jeho hmotnost a čistotu, obvykle vyjádřenou jako 99,99% vyraženého na obličeji. Mezi oblíbené mincovny, které vyrábějí zlaté cihly, patří Královská kanadská mincovna, Perthská mincovna a Valcambi.

Znát rozdíl mezi pruhy a mincemi

Zatímco všechny formy čistého zlata mají významnou peněžní hodnotu, ne všechno zlato v investiční kvalitě je stejné. Z investičního hlediska si mohou investoři, kteří chtějí přidat fyzický produkt sledující cenu zlata, přát vyhnout se zlatým mincím. Tyto mince mají často atraktivní vzory, mají historickou hodnotu a obsahují menší množství zlata, ale přesto jsou kvůli jejich numismatické hodnotě dražší.

Kromě toho, že zlaté mince stojí víc, někdy zkreslují hodnotu portfolia investora. Například vysoce ceněná mince American Eagle vyrobená americkou mincovnou obsahuje 91,67% zlata, ale kvůli své sběratelské hodnotě stojí více než běžné zlaté cihly..Někteří investoři mohou chtít sběratelské předměty, zatímco jiní mohou chtít obyčejné zlaté cihly, které jsou obvykle nejsnadnější dlouhodobě držet a převádět na hotovost.

Nakupujte zlato ve zpracovatelných velikostech

Kupující zlatých prutů by měli v rámci procesu nákupu zvážit snadnost, s jakou mohou tyčinky likvidovat. Například pokud se zlato prodává za 1400 USD za unci a trader má 14 000 USD za nákup zlatých prutů, bude mít obvykle snazší čas prodat zlato po silnici, pokud si koupí 10 tyčinek za unci namísto jedné 10-unce bar. Dokáže prodávat tyčinky o objemu jedné unce po jednom podle potřeby, zatímco pokud potřebuje rychle prodat tyčinky o objemu 10 uncí, bude pro ni těžší najít kupce. Naopak, vzhledem k malé velikosti jednogramových zlatých prutů investoři někdy ušetří až na nákup prutů podstatnější velikosti.

Nakupovat

Investoři by si měli být vědomi spotové ceny zlata při procházení trhu s drahokamy. Finanční weby, které zobrazují burzovní lístky, obvykle zobrazují denní cenu zlata. Nákup zlata je poměrně snadný, ale ceny se velmi liší, protože prodejci zahrnují požadovanou ziskovou marži additionally další náklady, jako jsou ověřovací certifikáty, náklady na dopravu a manipulaci a poplatky za zpracování plateb. Porovnání cen včetně poplatků různých prodejců je klíčem k získání nejlepší ceny zlatých prutů.

Vyvarujte se odtržení

Kupující zlatých prutů by si měli prohlédnout weby, jako je Greater Company Bureau a Ripoff Report, aby se dozvěděli více o reputaci prodejce zlata. Obecně platí, že renomovaní prodejci zlata musí předem uvést všechny poplatky potřebné k uzavření transakce. Kupující v United states by měli také provést náležitou péči před nákupem zlata od prodejců v zahraničí. I když jsou zlaté cihly autentické, poplatky prodejce mohou být přemrštěné a kupující mohou čelit problémům s proclením zlata v závislosti na zakoupeném množství.

Sečteno a podtrženo

Vlastnictví fyzického zlata zahrnuje řadu jedinečných nákladů, včetně nákladů na skladování a pojištění a transakčních poplatků a přirážek spojených s nákupem a prodejem komodity. Mohou existovat také poplatky za zpracování a poplatky za malé dávky professional investory provádějící menší nákupy. Ačkoli tyto náklady společně nemusí významně ovlivnit někoho, kdo chce investovat malou část svého portfolia do zlata, náklady se mohou stát neúnosnými professional investory usilující o větší expozici.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: