Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak mohu investovat do zlata?

Obecně platí, že investoři, kteří chtějí přímo investovat do zlata, mají tři možnosti: mohou si koupit fyzické aktivum, mohou si koupit akcie podílového fondu nebo fondu obchodovaného na burze (ETF), který replikuje cenu zlata, nebo mohou obchodovat s futures a opcemi na komoditním trhu. Například průměrní investoři si mohou koupit zlaté mince, zatímco sofistikovaní investoři implementují strategie pomocí opcí na futures na zlato.

Shrnutí

  • Existuje několik způsobů, jak investovat do zlata: nákup samotného kovu, nákup zlatých fondů nebo nákup zlatých opcí.
  • Investice do zlatých prutů professional jednotlivce mají formu zlatých prutů nebo mincí.
  • Podílové fondy a fondy obchodované na burze, které investují do drahých kovů nebo akcií těžebních společností, nabízejí likvidnější a levnější způsob investování.
  • Sofistikovanější investoři by mohli obchodovat se zlatými futures nebo futures opcemi.

Nákup zlatých prutů

Ve srovnání s jinými komoditami je zlato professional průměrného investora dostupnější, protože jednotlivec si může snadno koupit zlaté pruty (skutečný žlutý kov ve formě mince nebo tyče), od obchodníka s drahými kovy nebo v některých případech od banky nebo zprostředkování.

Tyčinky s prutem jsou k dispozici ve velikostech od čtvrt unce do 400 uncí, ale mince jsou obvykle volbou professional nové investory..Nezaměňujte s classic numismatickými mincemi, jedná se o nové emise s cenou zlata, moreover 1% až 5% prémie. Pro maximální likviditu se většina kupujících drží nejrozšířenějších zlatých mincí, včetně jihoafrického Krugerranda, amerického orla a kanadského javorového listu..Ať už dáváte přednost čemukoli, ujistěte se, že nakupujete od renomovaného prodejce, ať už osobně nebo prostřednictvím internetu. Zlaté mince zjevně vyžadují úschovu – buď domácí trezor nebo bankovní trezor. Nezapomeňte je také pojistit.

Zlaté šperky také umožňují investorovi do zlata také zažít požitek z jeho nošení. Zlato je často kombinováno s jinými drahokamy a kovy, aby se zvýšila celková hodnota a vzhled šperků. Kousky se často předávají další generaci jako rodinné dědictví, což dodává sentimentální hodnotu nad rámec samotného kousku. Šperky nejsou obvykle tou nejlepší volbou, pokud se jedná výhradně o investici, protože maloobchodní cena obvykle vysoko překročí hodnotu roztavení. Je to způsobeno příslušným zpracováním a maloobchodními značkami. Před nákupem šperků si vždy určete čistotu zlata, abyste nezaplatili 18 karátů, když dostáváte pouze 14karátový kousek.

Šperky jsou kryty většinou pojistných smluv majitelů domů, což je výhodou v případě jejich ztráty nebo odcizení.

Nákup zlatých fondů

I když je to proveditelnější než například barel ropy nebo bedna sojových bobů, vlastnit fyzické zlato má své potíže: transakční poplatky, náklady na skladování a pojištění. Investoři, kteří mají zájem o likvidnější a levnější vstup na trh se zlatem, by místo toho mohli uvažovat o podílových fondech a fondech obchodovaných na burze, které replikují pohyby komodity.

Například SPDR Gold Shares (GLD) je jedním z nejstarších ETF svého druhu, který byl zahájen v roce 2004..Akcie obchodují na newyorské burze cenných papírů a lze je kupovat nebo prodávat kdykoli během obchodního dne, stejně jako akcie. Každá akcie ETF představuje jednu desetinu unce zlata. Například pokud se zlato obchoduje poblíž 1 300 $ za unci, bude se ETF zlata obchodovat za přibližně 130 $ za akcii. GLD investuje výhradně do drahých kovů, což investorům poskytuje přímou expozici cenovým pohybům kovu..Ostatní fondy investují jak do drahých kovů, tak do akcií veřejně obchodovaných společností v oblasti těžby zlata, rafinace nebo výroby.

Zásoby zlata obecně rostou a klesají rychleji než cena samotného zlata. Jednotlivé společnosti také podléhají problémům, které nesouvisejí s cenami drahých kovů – jako jsou politické faktory nebo obavy o životní prostředí. Investice do ETF, která vlastní akcie zlata, je tedy riskantnější způsob hraní, ale nabízí potenciál zhodnocení – což investice do drahých kovů ne.

Nákup opcí na futures na zlato

Zkušenější investoři, kteří nechtějí riskovat velké množství kapitálu, mohou zvážit opce na futures na zlato nebo opce na zlatý ETF. Tyto smlouvy představují právo – nikoli však povinnost – koupit a prodat aktivum (v tomto případě zlato) za určitou cenu po určitou dobu. Lze použít možnosti, ať už si myslíte, že cena zlata stoupá nebo klesá. Pokud hádáte špatně, maximální riziko spojené s nákupem opcí je prémie, kterou jste zaplatili za uzavření smlouvy.

Kupní opce, které jsou k dispozici v United states of america prostřednictvím Chicago Mercantile Trade, lze kupovat a prodávat prostřednictvím futures brokera..Opce na SPDR zlaté akcie ETF jsou také k dispozici investorům a lze je obchodovat na standardním makléřském účtu, který získal souhlas s obchodováním s opcemi. Někteří obchodníci mezitím nakupují a prodávají futures kontrakty na zlato – které obchodují na CME pod symbolem GC – aby spekulovali o krátkodobých pohybech žlutého kovu výše nebo níže...

Nákup zásob těžby zlata

Pokud nemůžete dostat své ruce přímo na žádné zlato, můžete se vždy podívat na zásoby těžby zlata. Mějte však na paměti, že zásoby zlata se nemusí nutně pohybovat ve shodě s cenami drahých kovů, protože těžební společnosti uspějí nebo selžou na základě jejich individuálního provozního výkonu a způsobu, jakým nasazují svůj kapitál a vytvářejí zisky. Pokud jsou společnosti, které kupujete, neúspěšné, nemáte zabezpečení fyzického vlastnictví kovu.

Sečteno a podtrženo

Pokud kupujete zlato jako součást strategie diverzifikace portfolia, ETF jsou nejlepší způsob, jak jít. Pokud chcete ochranu v případě celosystémové krize, chtěli byste vlastnit fyzický kov.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: