Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak koupit stříbro jako investici?

Během hospodářského útlumu nebo pokud se očekává pokles, mnoho investorů se uklidnilo ve vlastnictví drahých kovů. Třída aktiv, navržená k ochraně před inflací a nejednoznačností na trzích, obsahuje mnoho odvolání. Zlato, stříbro a dokonce i platina a palladium se nyní staly základem portfolia. I když se hodně diskutuje o tom, zda by investoři měli vůbec vlastnit drahé kovy či nikoli, stále probíhá mnohem větší debata: Jak by se k tomu měli dostat?

Boom směnných fondů obchodovaných na burze (ETF) umožnil investorům získat přístup ke kovům prostřednictvím různých fondů, které sledují futures kontrakty, jako je stříbrný fond Invesco DB (DBS) nebo sledují fyzické drahokamy,.jako SPDR Gold Shares Fund (GLD)..Přesto existuje silný hlasový tábor, který věří, že vlastnit fyzický kov v bezpečném nebo bankovním trezoru je jediný způsob, jak jít. Pro ty investory, kteří chtějí využít trh se stříbrem, není výběr mezi těmito dvěma metodami tak jednoduchý.

Řekněte Ano fondům

Fondy jako iShares Silver Believe in (SLV) umožnily pravidelným retailovým investorům docela snadno využít stříbrný trh..Existuje však spousta kladů a záporů, které s tímto rozhodnutím souvisejí, spíše než kupovat fyzické stříbrné pruty.

Na rozdíl od zlata, které je považováno striktně za uchovávač hodnoty, má stříbro také výhody z jeho širokého použití v mnoha průmyslových aplikacích. Kov se prosadil v automobilovém průmyslu, napříč různými elektronickými výrobky, v solárních panelech a ve fotografii. Nové technologie, jako jsou baterie s oxidem stříbrným, stříbrné vodivé inkousty a různé nanotechnologie na bázi stříbra v lékařských aplikacích, se rychle stávají standardy v jejich průmyslových odvětvích.

Díky této průmyslové poptávce jsou ceny stříbra kolísavější než zlato a obecně reagují na různá měření údajů o výrobě. Vzhledem k této skutečnosti by ETF, které sledují ceny stříbra nebo futures, mohly být lepší sázkou oproti fyzickým prutům, protože je lze snadno prodat, pokud si investoři myslí, že ceny jsou příliš pěnivé.

Pak je třeba zvážit náklady. Nákup fyzických slitků jakéhokoli drahého kovu přináší další náklady, na které investoři možná nemyslí. Zaprvé, investoři platí provize za získání stříbrných mincí a prutů v průměru 5% až 6%, v závislosti na zdroji...

Například mincovna Spojených států vyrábí několik stříbrných mincí, z nichž nejoblíbenější je americký unce orel. Tyto mince se prodávají za přísnou prémii, aby zjistily ceny stříbra..Podobně i jiné mincovny, jako je The Royal Canadian Mint, produkují několik stříbrných mincí..Tyto mince však mají podobnou prémii, pokud jsou zakoupeny přímo z mincovny..Existují také prodejci třetích stran, ale opět převažují spotové prémie...

Pak je třeba zvážit náklady na skladování. Bezpečnostní schránky v bankách nesou roční poplatek a domácí trezory se mohou pohybovat v řádu tisíců, v závislosti na velikosti, zatímco IRA a depozitní účty z drahých kovů přicházejí také s ročními poplatky za skladování..Za cenu pouze jedné akcie, která se obchoduje za zhruba spotové ceny a pouhých ,50% ročních výdajů, mohou investoři přistupovat ke stříbru prostřednictvím ETF.

Nepočítejte fyzické slitky

To znamená, že investoři by neměli tak rychle ignorovat výhody plynoucí z vlastnictví fyzických stříbrných prutů. Pravděpodobně největší je riziko protistrany spojené s vlastnictvím jednoho z ETF nebo možná ještě více pro investory, kteří vlastní směnku obchodovanou na burze (ETN), jako je UBS E-TRACS CMCI Silver Whole Return ETN (USV)...

Akcionáři ve skutečnosti nevlastní vlastnický titul k samotnému kovu, pokud nejsou oprávněným účastníkem ETF. Na druhou stranu, když vlastníte skutečné stříbro, je vaše. Pokud se svět „zbláznil“, máte úložiště hodnoty přímo ve svých rukou nebo v trezoru. Tato skutečnost podtrhuje důvod číslo jedna, proč si většina investorů vybírá především drahé kovy: pojištění.

Dokonalým příkladem potenciálních problémů s rizikem protistrany je bankrot společnosti MF World-wide koncem roku 2011. Investoři, kteří měli na účtech společnosti skladové příjmy za stříbrné cihly, nechali svá aktiva zmrazit a spojit dohromady. Likvidační správce u soudu schváleného bankrotu vyplatil těmto investorům za jejich držení přibližně 72 centů za dolar. Jinými slovy, tito investoři ztratili 28% svých drahých kovů..Jelikož někteří účastníci stříbra tvrdili o manipulaci na trzích se stříbrem, co se týče mnoha velkých sponzorů ETF / ETN, vlastnit fyzický drahokam by se mohlo skutečně vyplatit.

A konečně, poplatky ETF mají erodující účinek na jejich základní ceny. Mnoho z fyzicky zajištěných fondů prodává část svých prutů, aby zaplatilo své výdaje. To v průběhu času způsobilo, že ceny akcií sledovaly méně než na místě.

Sečteno a podtrženo

Professional investory, kteří chtějí získat přístup na trhy se stříbrem, mají jak fyzické drahokamy, tak nákup ETF své klady a zápory. V zásadě jde o to, co hledají. Pokud trader usiluje o snadnou a okamžitou investici stříbra, fondy se lesknou. Pokud však člověk skutečně věří, že se finanční systém zhroutí, fyzické stříbro je ideální alternativou. Možná, že vlastnit obojí by byl ten nejrozumnější krok.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: