Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak koupit byt na investici?

Hledáte-li koupit dům, máte k dispozici spoustu možností. Jedním z nich je kondominium – vícejednotková nemovitost, která je rozdělena a prodána v jednotlivých jednotkách. Ve srovnání s rodinným domem zahrnuje vlastnictví v kondominiu částečné vlastnictví ve sdíleném „společném majetku“. Tento aspekt bytu představuje professional kupující jedinečné výzvy. Pokud uvažujete o koupi bytu, přečtěte si další informace o tomto typu nemovitosti a o tom, co znamená vlastnictví.

Co je to byt?

V kondominiu (běžně známém jako byt) jsou některé části – například vaše bydliště – vlastněny soukromě, zatímco jiné – například společné prostory – jsou vlastněny společně všemi majiteli kondominia. Méně technickým způsobem, jak si představit byt, je byt, který vlastníte.

Shrnutí

  • Kondominia se vyskytují v mnoha podobách – v řadových domech, bytech a dokonce i v malých domech v rámci větší zástavby nebo sousedství.
  • Cenově dostupný byt je oblíbenou volbou professional prázdninové domy na plážových místech, jako je Florida, Bermudy nebo Havaj, a v lokalitách s vysokou hodnotou, jako je New York City a Los Angeles.
  • Před zakoupením bytu je vhodné vyžádat si a přečíst si všechna pravidla komplexu bytů.
  • Mnoho bytů nabízí vybavení, jako jsou bazény, klubovny, tenisové kurty a golfová hřiště.

V praxi mají byty často podobu bytu nebo podobného sdíleného komplexu, například řadových řadových domů. Teoreticky by byt mohl být fyzicky jakákoli sdílená budova.

Kondomy jsou obzvláště oblíbené v místech s vysokými hodnotami nemovitostí – hotspoty professional dovolenou a městské prostředí jsou místa, kde můžete očekávat, že jich najdete mnoho. Je to hlavně proto, že nákup rodinného domu může být neúměrně nákladný ve městech, kde může být nedostatek dalších stavebních prostor. Condos jako takový může otevřít vlastnictví domu zcela novým skupinám lidí.

Hledání správného bytu

Hledání bytu zahrnuje stejný proces jako nakupování rodinného domu. Pokud máte obecnou představu o tom, co vás zajímá, může být návštěva realitního agenta skvělým způsobem, jak se dozvědět o nemovitostech, které byste sami nemuseli najít.

Pokud jste připraveni vlastnit své vlastní místo, ale nemůžete si dovolit celý dům, může být způsob, jak se dostat na trh s nemovitostmi, kondominium.

Pokud jste spíše kutilem, můžete prohledávat webové stránky s nemovitostmi a seznamy bytů v oblasti, která vás zajímá. Pokud máte na mysli konkrétní budovu nebo komplex, mnoho z nich nabízí prodejní kanceláře přímo na místě, kde se můžete dozvědět více o kondominiu a případně si dokonce prohlédnout exhibit suite.

Nad rámec smlouvy o prodeji bytu

Není to jen kupní smlouva, na kterou musíte myslet, když kupujete byt. Existuje také dohoda nebo prohlášení, které určují způsob fungování a správy kondominia. Než si koupíte byt, měli byste si vyžádat a přečíst si dokumenty, které se vztahují na správu komplexu.

Co je třeba si všimnout: Jaké jsou hlavní problémy tohoto komplexu? Jak velký je rezervní fond kondominia? Jak vedení vyřizuje žádosti a stížnosti vlastníků? Představuje bytová rada pro majitele přísná pravidla a pokyny, díky nimž byste byli nešťastní?

Je nezbytné získat představu o tom, zda je kondominium, které uvažujete, dobře provozované a zda vám pravidla a omezení umožňují žít životním stylem, který hledáte, v komunitní komunitě. Je také důležité zjistit, zda v budově nebo komplexu dochází k problémům, které by mohly v budoucnu poškodit hodnotu vašeho podílu na vlastnictví.

Proč si vybrat byt vs. byt nebo dům?

Existuje spousta důvodů, proč by se byt mohl lépe hodit než byt nebo jediný dům, a peníze jsou nepochybně jedním z nich. Podle časopisu Real Estate Journal mají ceny bytů tendenci zhodnocovat pomaleji než rodinné domy, což z nich dělá cenově dostupnější volbu na trzích, kde ceny rostou. A ve srovnání s pronájmem bytu, protože vlastníte svůj byt, můžete využít daňových odpočtů, například úroků z hypotéky.

Je pravda, že to není všechno o penězích. Condos také nabízí atraktivní možnosti životního stylu pro mnoho potenciálních kupujících. Jsou obzvláště oblíbené u důchodců, kteří chtějí mít možnost socializovat se nebo využívat služeb v komunitách, které se starají konkrétně o seniory. Bydlení v kondominiu vás také může osvobodit od obvyklých domácích prací, jako je zahrada a údržba exteriéru. Mohou mít také žádoucí sdílené vybavení, jako jsou bazény, posilovny nebo tenisové kurty.

Condos jako rekreační domy

A konečně, byty mohou zpřístupnit vlastnictví prázdninového domu. Ve Spojených státech se kondomy staly populární jako rozumnější způsob, jak koupit malý kousek ráje na místech, jako je Florida a Havaj. Pokud si chcete odpočinout na pláži, ale krčit se při pomyšlení, že si koupíte drahý dům na slunci, nabízejí byty o něco levnější alternativu.

Byt má také tu výhodu, že někdo jiný sleduje váš majetek, když jste zpět v práci na míle daleko od pláže. V závislosti na pravidlech a umístění můžete také pomoci zaplatit tento prázdninový byt tím, že si ho pronajmete, když tam nejste.

Závěr

Pokud uvažujete o koupi nemovitosti – ať už jako trader, rekreant nebo celoroční rezident – Condos jsou něco, co by mělo být na radaru. To platí zejména, pokud se díváte do oblasti, kde jsou nemovitosti drahé. Byty nejsou ze své podstaty lepší nebo horší než jakýkoli jiný typ bydlení, ale v závislosti na vaší situaci by byt mohl být pro vás jako domácího kupce tou správnou volbou.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: