Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak komodity předpovídají pohyb trhu

Měď je více než hlavní složkou drátu a zlato je více než to, co nosíme na prstech a kolem krku. Tyto komodity spolu s dalšími, jako je ropa a obilí, používají investoři k měření zdraví a krátkodobého směřování trhu, ale jak to funguje? Co nám ceny komodit říkají, že je můžeme použít jako obchodníci?

VIDĚT: Komodity, které hýbou trhy

Zlato
Zlato je nejznámější komoditou, protože přitahuje investory i neinvestory. Spotřebitelé nemusí považovat zlato za investovatelný produkt, ale příběh zlata je ve skutečnosti komplikovaný. Slouží nejen jako komodita, ale také jako měna. Ve druhé polovině roku 2011 a do roku 2012 převzala chování akcií, které často odráží celkový trh.
Zlato má tradičně tendenci se pohybovat opačným směrem než trh. Investoři používají zlato jako zajištění trhu a vrhají peníze do komodity, když má trh nižší tendenci. V dobách, kdy jedná jako komodita, investoři pozorně sledují zlato. Když vidí, jak se peníze hrnou do GLD, ETF, který sleduje výkonnost zlata nebo termínových trhů se zlatem, věří, že by se mohl blížit pokles trhu.

Měď
Měď nemá vábení zlata, protože je to obecný kov používaný převážně pro průmyslové účely, ale to nic nemění na skutečnosti, že investoři ji pečlivě sledují kvůli náznakům celkového sentimentu na trhu. Vzhledem k tomu, že měď je průmyslovým kovem, investoři ji používají jako způsob měření zdraví výrobních a bytových odvětví světových ekonomik.

Investoři také používají měď jako způsob, jak měřit sentiment obchodníků. Když měď roste, někteří to vidí jako investoři, kteří mají chuť na riziková aktiva, protože měď je známá jako těkavá komodita. Když měď ztratí hodnotu, může to znamenat, že investoři prodávají riziková aktiva, a může tak bezprostředně dojít k nápravě trhu.

Olej
Pokud je zlato nejznámější komoditou, ropa nezůstává pozadu. Ropa a způsob její ceny a obchodování s ní se stávají mluvícími system kolem vodních chladičů a ve zprávách, zejména když cena plynu stoupá ale důvtipní investoři vědí, že ropa má velký vliv na akciový trh.br/>

Jelikož něčí výhra je vždy ztrátou někoho jiného, ​​ropa může vzrůst jen o tolik, než začnou akcie pociťovat špetku. The Wall Street Journal uvádí, že nedávná ropná rally způsobila, že se dopravní zásoby dostaly pod tlak, a to bude mít za následek zastavení spotřebitelů, pokud bude rally pokračovat. Jako ropná shromáždění se ti, kteří neinvestovali do ropných a energetických zásob, rychle stávají defenzivními.

Není to tak jednoduché
Pokud by se investoři mohli podívat na výkon těchto komodit a měřit pohyb trhu, pak by byli všichni bohatí, takže to nesmí být tak jednoduché. Mnoho odborníků se ve skutečnosti domnívá, že jiné faktory, například ETF, mají umělý dopad na cenu komodit. SPDR Gold ETF má tržní kapitalizaci ve výši 60 miliard USD a drží zlato ve svém londýnském trezoru rovném hodnotě fondu. S tímto množstvím zlata z oběhu to může zvýšit cenu zlata.

V roce 2008 byli spekulanti s ropou hromadně obviňováni z náběhu cen ropy, ale jiní tvrdí, že vzhledem k obrovskému množství peněz proudících na komoditní trhy, jako je ropa, několik velkých investorů předpovídá budoucí směřování komodity mohl uměle pohybovat cenou. Všechny tyto faktory kombinují, aby analýza pohybů komodit byla poučným odhadem, který lze použít pouze v kombinaci s jinými faktory.

Sečteno a podtrženo
Ačkoli se komodity nemusí pohybovat striktně na základě nabídky a poptávky, investoři využívají své cenové pohyby k měření celkového sentimentu trhu a ke krátkodobým rozhodnutím o tom, kam se trh může dostat. Začněte sledovat tyto komodity a zjistěte, zda předpovídají tržní korekce, které určitě přijdou.

VIZ: Investice do komodit 101

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: