Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak investovat do private equity?

Soukromý kapitál je kapitál poskytovaný soukromým společnostem nebo investorům. Získané prostředky mohou být použity na vývoj nových produktů a technologií, rozšíření provozního kapitálu, akvizice nebo posílení rozvahy společnosti. Pokud nejste ochotni dát docela dost peněz, máte na výběr z investování do světa sázek s vysokým podílem non-public fairness jsou minimální.

Shrnutí

 • Investování do soukromého kapitálu zahrnuje rané a vysoce rizikové podniky, obvykle v odvětvích, jako je software a zdravotnictví.
 • Tito investoři se snaží přidat hodnotu společnostem, do kterých investují, a to mimo jiné tím, že přinášejí nové vedení nebo odprodávají části podniku s nedostatečným výkonem.
 • Minimální investice v non-public equity fondy jsou relativně vysoké – obvykle 25 milionů USD, i když některé jsou až 250 000 USD.
 • Investoři by měli plánovat držet své personal equity investice po dobu nejméně 10 permit.
 • Existují však nepřímé způsoby, jak investovat private equity, jako jsou fondy fondů, ETF a akviziční společnosti pro speciální účely.

Proč investovat do Private Equity?

Institucionální investoři a bohatí jednotlivci jsou často přitahováni investicemi do soukromého kapitálu. To zahrnuje velké univerzitní dotace, penzijní plány a rodinné kanceláře. Jejich peníze se stávají financováním pro vysoce rizikové podniky v rané fázi a hrají hlavní roli v ekonomice.

Peníze často půjdou do nových společností, o nichž se předpokládá, že mají významné možnosti růstu v průmyslových odvětvích, jako jsou telekomunikace, computer software, hardware, zdravotnictví a biotechnologie. Firmy soukromého kapitálu se snaží přidat hodnotu společnostem, které kupují, a zvýšit jejich ziskovost. Mohou například přivést nový manažerský tým, přidat doplňkové společnosti, agresivně snížit náklady nebo rozdělit části podnikání, které nedosahují dobrých výsledků.

Pravděpodobně znáte některé z níže uvedených společností, které v průběhu enable získaly financování soukromého kapitálu:

 • Restaurace A&W
 • Harrah’s Leisure Inc.
 • Systémy Cisco
 • Intel
 • Network Options (největší registrátor doménových jmen na světě)
 • FedEx

Bez peněz ze soukromého kapitálu by tyto firmy nevyrostly ve jmény domácností.

Minimální investiční požadavek

Investování do soukromého kapitálu není pro průměrného investora snadno dostupné. Většina soukromých kapitálových společností obvykle hledá investory, kteří jsou ochotni spáchat až 25 milionů dolarů. Ačkoli některé firmy snížily svá minima na 250 000 $, je to professional většinu lidí stále nedosažitelné.

Fond fondů

Fond fondů drží akcie mnoha soukromých partnerství, která investují do soukromých akcií. Poskytuje firmám způsob, jak zvýšit efektivitu nákladů a snížit jejich minimální investiční požadavek. To může také znamenat větší diverzifikaci, protože fond fondů může investovat do stovek společností zastupujících mnoho různých fází venture cash a průmyslová odvětví. Kromě toho má fond fondů díky své velikosti a diverzifikaci potenciál nabídnout menší riziko, než jaké byste mohli zaznamenat při investování do soukromého kapitálu.

Podílové fondy mají omezení, pokud jde o nákup private equity přímo kvůli pravidlům SEC ohledně držby nelikvidních cenných papírů. Pokyny SEC professional podílové fondy umožňují až 15% alokaci na nelikvidní cenné papíry. Podílové fondy také obvykle mají svá vlastní pravidla omezující investice do nelikvidních kapitálových a dluhových cenných papírů. Z tohoto důvodu podílové fondy, které investují do private equity jsou obvykle typem fondu fondů.

Nevýhodou je, že do fondu správce fondů se platí další vrstva poplatků. Minimální investice se mohou pohybovat v rozmezí od 100 000 do 250 000 USD a správce vás nemusí nechat účastnit, pokud nemáte čistou hodnotu mezi 1,5 až 5 miliony USD.

Soukromý kapitál ETF

Můžete si koupit akcie fondu obchodovaného na burze (ETF), který sleduje index veřejně obchodovaných společností investujících do soukromých akcií. Jelikož nakupujete jednotlivé akcie na burze, nemusíte se starat o minimální investiční požadavky.

Stejně jako fond fondů však ETF přidá další vrstvu výdajů na správu, se kterou byste se u přímé investice do soukromého kapitálu nemuseli setkat. V závislosti na vaší zprostředkovatelské transakci budete možná muset pokaždé, když nakoupíte nebo prodáte akcie, zaplatit poplatek za zprostředkování.

Společnosti pro speciální akvizice (SPAC)

Můžete také investovat do veřejně obchodovaných společností, které investují do soukromého kapitálu do podhodnocených soukromých společností, ale mohou být riskantní. Problém je v tom, že SPAC může investovat pouze do jedné společnosti, což neposkytne větší diverzifikaci. Mohou být také pod tlakem, aby dodrželi investiční termín, jak je uvedeno v jejich prohlášení o IPO. To by je mohlo přimět k investici, aniž by museli provádět náležitou péči.

Závěr

V každém existuje několik klíčových rizik non-public fairness investování. Jak již bylo zmíněno dříve, poplatky za investice do soukromého kapitálu, které uspokojují menší investory, mohou být vyšší, než byste běžně očekávali u konvenčních investic, jako jsou podílové fondy. To by mohlo snížit výnosy. Čím více investic do soukromého kapitálu se otevírá více lidem, tím těžší by professional soukromé kapitálové společnosti bylo najít vynikající investiční příležitosti.

Navíc některé investiční nástroje soukromého kapitálu, které mají nižší minimální investiční požadavky, nemají dlouhou historii professional srovnání s jinými investicemi. Měli byste být také připraveni zavázat své peníze po dobu nejméně deseti enable jinak byste mohli přijít o to, jak se společnosti vynoří z akviziční fáze, stanou se ziskovými a nakonec budou prodány.

Společnosti, které se specializují na určitá průmyslová odvětví, mohou nést další rizika. Například mnoho firem investuje pouze do společností s vyspělou technologií. Jejich rizika mohou zahrnovat:

 • Technologické riziko: Bude technologie fungovat?
 • Tržní riziko: Bude se professional tuto technologii vyvíjet nový trh?
 • Riziko společnosti: Může administration vyvinout úspěšnou strategii?

Navzdory jeho nevýhodám, pokud jste ochotni podstoupit o něco větší riziko s 2% až 5% svého investičního portfolia, potenciální návratnost investice do non-public equity může být velký.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: