Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak si hedge fondy vedly od finanční krize?

Ještě před deseti lety byly dominantními finančními institucemi na Wall Avenue zajišťovací fondy. Známé svými vysoce létajícími manažery miliardářských peněz, jejich významnými minimálními úrovněmi investic, které by odstranily všechny kromě nejbohatší klientely, a jejich odpornými poplatky (kompenzace, myšlení jde, ještě většími výnosy), zajišťovací fondy byly pro mnoho z finančního světa reprezentace všech těchto investic.

Poté byla finanční krize v roce 2008 zasaženy a zajišťovací fondy mezi mnoha finančními institucemi, které byly zničeny událostmi a spádem. Zda lze hedgeové fondy označit za oběť krize nebo za jednu z mnoha jejích příčin (nebo možná obojí), zůstává předmětem debaty. Zpráva Money Situations z roku 2012 se například zaměřila na odhalení tvrzení těch v odvětví hedgeových fondů, že jejich firmy neměly nic společného s vytvořením neudržitelných hypotéčních cenných papírů, které zase vyvolaly ekonomickou krizi ...

Shrnutí

  • Hedgeové fondy byly kdysi miláčky z Wall Road, přitahovaly miliardy dolarů a pyšnily se nadprůměrnými výnosy.
  • Finanční krize z roku 2008 a velká recese, která následovala, však tlumily výnosy hedgeových fondů
  • Vysoké poplatky a pomalý výkon nechávají některé divit: je éra hedgeových fondů u konce? Uvidíme…

Okamžité následky

Během krize v roce 2008 a těsně po ní někteří příznivci zajišťovacích fondů rovněž tvrdili, že tyto firmy nebyly jedinými účastníky rizikových cenných papírů. Snad v důsledku těchto pozic slyšení sněmovního výboru z roku 2008 o dohledu a vládní reformě neobviňovalo zajišťovací fondy z krize. Postupem času však někteří analytici nabídli alternativní vysvětlení, která zajišťovací fondy umisťovala přesněji do kořenů krize.

Bez ohledu na to, jakou roli při vytváření krize mohly hrát zajišťovací fondy, byly jimi přesto ovlivněny. Spolu s dalšími oblastmi finančního světa čelily zajišťovací fondy potenciálu zvýšené regulace a kritiky odvětví na konci roku 2008. Podle společnosti Price Stroll bylo na konci roku 2008 po celém světě více než 5 100 aktivních zajišťovacích fondů..Je zajímavé, že prvních několik permit po krizi v roce 2008 nezpomalilo spouštění nových fondů do konce září 2014 bylo spuštěno dalších 5 900 fondů.

Velké směny

Před krizí přibližně 43% všech aktiv zajišťovacích fondů pocházelo od institucionálních investorů. Do roku 2014 představoval institucionální kapitál téměř dvě třetiny všech aktiv zajišťovacích fondů. Masivní institucionální investoři se i nadále zaměřovali na zajišťovací fondy, zatímco u jednotlivých investorů se pravděpodobně hledalo jinde. Stačí se podívat pouze na výkon zajišťovacích fondů za poslední desetiletí, abyste zjistili, že velká většina těchto firem není schopna produkovat výnosy ani zďaleka tam, kde byly před krizí. Zatímco jednotlivé fondy nadále prosperovaly, celkový průmysl se potýkal. Například ve třetím čtvrtletí roku 2015 došlo podle CNN k čistému odlivu ve výši přibližně 95 miliard USD za toto čtvrtletí to znamenalo největší propad do světa hedgeových fondů od roku 2008..Vzhledem k tomu, že jednotliví investoři jsou stále více frustrováni zajišťovacími fondy, tyto fondy občas vyvinuly úsilí, aby se pokusily získat zpět investory, kteří již nejsou přesvědčeni, že mohou produkovat nadměrné výnosy, které kdysi nabízeli.

Jedním z nejvýznamnějších posunů ve světě hedgeových fondů byl způsob, jakým tyto firmy strukturují své poplatky. Kdysi to bylo tak, že zajišťovací fondy obecně dodržovaly model „dvacet dvacet“, kdy investoři platili 2% svých celkových aktiv a 20% svých zisků z poplatků za správu a provoz. Některé z nejúspěšnějších fondů překročily tato procenta poplatků, již vyšší než mnoho jiných typů investičních nástrojů. Pro investory před krizí byl významný poplatek za zajišťovací fond přijatelný, protože samotný fond by obvykle každý rok produkoval výnosy ve dvouciferných číslech. Návraty od krize však prostě nebyly tak velké. Mnoho fondů se za poslední desetiletí snažilo vyrovnat výnosy S&P 500. Z tohoto důvodu některé fondy zcela změnily strukturu poplatků. Ostatní fondy byly uzavřeny MarketWatch uvádí, že například v roce 2016 došlo k uzavření více než 1 000 zajišťovacích fondů...

Kde nás to nechává?

To neznamená, že odvětví hedgeových fondů je mrtvé. Mnoho investorů ve skutečnosti stále zaměřuje svou pozornost na významná jména ve vesmíru a čtvrtletní podání některých z největších jmen v oblasti správy peněz nikdy neztratí zájem investorů všech typů. Prvních šest měsíců roku 2017 bylo professional toto odvětví silných, podle údajů Preqin citovaných Institutional Investor..V srpnu 2018 Bloomberg uvedl, že část odvětví hedgeových fondů mohla být schopna generovat hvězdné zisky tím, že by docházelo ke ztrátě kovů, než by komodity byly silně zasaženy obchodním napětím zahrnujícím Usa.Někteří významní peněžní manažeři, jako je Ken Griffin z Citadely, si dokázali udržet své vynikající výnosy i po pokrizové fázi...

Pro některé analytiky to představuje buď naději na další přežití hedgeového fondu jako finanční instituce, nebo dokonce známku toho, že hedgeové fondy se vracejí (vůbec nejlepším výkonem hedgeového fondu v prvním měsíci byl ExodusPoint Cash Michaela Gelbanda Administration, spuštěno v červnu 2018)..Bez ohledu na to, jak se investoři stále více zajímali o nízkonákladový, často stabilnější typ investic – fondy obchodované na burze, indexové fondy apod. – zajišťovací fondy ztratily některé z důležitých postavení, které měli před rokem 2008, snad nikdy nedostanu zpět.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: