Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak fungují výnosy z reklamy na YouTube?

Myslí na většinu internetových prohlížečů Youtube jako místo, kde můžete ztrácet čas sledováním hloupých klipů nebo nejnovějších hudebních videí. Pro ostatní je to místo, kde můžete on line nahrávat a sdílet videa z koncertů, zajímavých událostí nebo dokonce rodinných akcí s přáteli. Menší skupina považuje YouTube za ústřední součást své on the net příjmové strategie.

Výdělky na YouTube jsou snadné, ale vydělat na platformě velké peníze může být výzva. Zde je ukázka toho, jak fungují výnosy z reklam na YouTube a jak začít vydělávat peníze prostřednictvím platformy.

Povolte ve svém účtu AdSense pro YouTube

První dva kroky, jak vydělat on the internet výdělky na YouTube, je otevřít účet a zapnout zpeněžení účtu. Povolení zpeněžení vyžaduje přijetí reklamních zásad YouTube a připojení k účtu AdSense za účelem platby. Povolení reklam ve videích na YouTube vyžaduje souhlas se sdílením příjmů Google z YouTube. U všech tvůrců obsahu existuje rozdělení 45/55, takže Google u vašich videí uchovává 45 procent veškeré reklamy na YouTube a zbývajících 55 procent získáte.

Nahrajte video a propagujte

Abyste mohli na videu vydělávat, musíte nejprve zveřejnit videa na svém účtu YouTube. Svá videa můžete předem vytvářet a upravovat pomocí editačního programu, jako je Adobe (ADBE) Premier nebo Apple (AAPL) iMovie, nebo můžete nahrát nezpracované movie z telefonu nebo počítače a použít editor videa YouTube. Jakmile je vaše video on line, potřebujete, aby ho lidé sledovali. Propagujte svůj obsah na sociálních sítích, rodině a přátelům, na blogech, Tumblr (YHOO) a jakékoli další možné digitální zásuvky. Více zobrazení znamená více peněz v kapse.

V roce 2013 byla průměrná cena za tisíc (CPM) professional YouTube 7,60 $. CPM (cena za tisíc) je průmyslový pojem, který představuje výnosy za tisíc zhlédnutí. V roce 2013 činil průměrný příjem každého tvůrce obsahu YouTube 7,60 USD za každých tisíc zhlédnutí. Video clip s 500 zhlédnutími by vydělalo zhruba 3,80 $. Movie jako Gangnam Model s miliardou zhlédnutí by vydělalo 7,8 milionu dolarů. Některá videa vydělávají vyšší nebo nižší než průměrnou míru v závislosti na videoobsahu. Videa obsahující hudbu chráněnou autorskými právy pro tvůrce videa nevydělávají žádné příjmy a některá témata nemusí přitahovat inzerenty. Jiní silně čerpají z inzerentů a zvyšují CPM.

Pokud se vám nedaří zhlédnout, zkuste být kreativní v tom, kde sdílíte svá videa. Cílení na publikum se zájmem o váš typ obsahu funguje lépe než snaha oslovit obecné publikum, takže můžete najít lepší výsledky z Facebook (FB) skupina, sub-Reddit nebo fórum o konkrétním tématu. Nezapomeňte také nastavit individuální nastavení kanálu, takže pokud se jedno movie stane populárním, návštěvníci mohou snadno najít související videa, která jste vytvořili.

Získejte výplatu ze služby AdSense

Po propojení účtu AdSense s účtem YouTube získáte kredit za měsíční výnosy jednotlivých videí. Jakmile nashromáždíte příjmy ve výši 100 USD, společnost Google provede platbu na váš bankovní účet. Můžete si vybrat, zda budete platit přímým vkladem (není k dispozici ve všech zemích), nebo šekem – přímý vklad je nejrychlejší metoda a nemá žádný poplatek. Pokud se nacházíte ve Spojených státech a vyděláváte více než 600 $ ročně, Google vydá formulář 1099. Ať tak či onak, jste povinni ze svých příjmů zaplatit daň z příjmu.

Závěr, vydělávat s YouTube

Jednotlivci a firmy vydělávají na reklamě na YouTube miliony dolarů, ale při používání platformy ovládané jinou společností existují rizika. Nejen, že existuje šance, že změna vyhledávacích algoritmů Google může způsobit nebo přerušit provoz videa, ale Google také sníží o 45 procent příjmů z videoreklamy. YouTube je nicméně masivní platformou a je druhým největším vyhledávačem na světě po Googlu, který zahrnuje videa z YouTube do výsledků vyhledávání. Pokud výhody oslovení velkého publika YouTube a Google, který zvládne ty nejnáročnější části budování reklamní sítě, převáží náklady a rizika, je tato platforma skvělým zdrojem pro přeměnu videí na hotovost.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: