Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak frakování snížilo závislost USA na zahraniční ropě?

Fracking vedl k podstatnému zvýšení domácí produkce ropy a zemního plynu v United states, čímž se výrazně snížila potřeba Spojených států dovážet ropu. Čistý americký dovoz ropy ve skutečnosti po 30letém stabilním růstu klesá..Pokles se shoduje s velkým zvýšením domácí produkce ropy, což je z velké části způsobeno expanzí hydraulického štěpení nebo frakování.

Vývoj technologie Fracking

Fracking používá horizontální vrtání professional přístup k ložiskům břidlice, které dříve nebyly dostupné konvenčními metodami vrtání. Po vrtání do země se na horninu aplikuje vysokotlaká vodní směs – zvaná frakční tekutina -, aby se uvolnil plyn a ropa uvnitř.

Shrnutí

  • Fracking zahrnuje vrtání vodorovně pro přístup k břidlicím s usazeninami, které byly dříve nedostupné.
  • Produkce ropy a plynu v United states of america zaznamenala díky frakování podstatný nárůst.
  • Zatímco těžba ropy v letech 2010 až 2020 prudce stoupla, její dovoz prudce poklesl.
  • United states of america zůstávají do určité míry závislé na zahraniční ropě.
  • Při vytváření pracovních míst a pomoci ekonomice jinými způsoby není frakování bez svých kritiků, protože s procesem jsou spojeny negativní dopady na životní prostředí – jako je kontaminace vody a nedostatek vody.

Použití techniky frakování umožnilo energetickým společnostem získat velmi velká množství ropy a zemního plynu. Před vývojem technologie frakování byly vklady nalezené v břidlicích považovány za v podstatě zbytečné, protože náklady na jejich těžbu byly neúnosně drahé. Fracking tuto rovnici změnil a vedl k novému rozmachu produkce ropy a zemního plynu v United states

Celková produkce ropy v United states se v dekádě od roku 2010 do roku 2020 zhruba ztrojnásobila..Ve stejném období podstatně pokleslo množství celkové spotřeby ropy v United states poskytované dovozem..Zatímco United states zůstávají závislé na zahraniční ropě, jedná se o velmi významné snížení úrovně závislosti, protože to znamená, že země je schopna zajistit více než polovinu svých palivových potřeb.

Frakční ropný growth měl také příznivé účinky na ekonomiku jako celek, hraje významnou roli při snižování cen benzínu a zemního plynu a vytváří stovky tisíc pracovních míst. Jedna velká břidlicová oblast, formace Bakken v Severní Dakotě, zaznamenala v této oblasti prudký nárůst zaměstnanosti a počtu obyvatel – stavební společnosti nebyly schopny stavět bydlení dostatečně rychle, aby držely krok s růstem populace...

Mezitím má průmysl zemního plynu, který kdysi vyjádřil obavy ohledně konečného vyčerpání domácích dodávek zemního plynu, tak obrovský přebytek dodávek, že rychle rozšiřuje své podnikání o vývoz zemního plynu do Evropy a Asie. Na podporu vývozu jsou přepracovávány přepravní terminály postavené za účelem usnadnění příjmu dovozu zkapalněného zemního plynu.

Fracking a jeho kritici

Pro všechny své výhody v oblasti energetické nezávislosti, snížení cen pohonných hmot a vytváření pracovních míst není frakování bez kritiků. Technika, která využívá boční vrtání do formací břidlic podporovaných použitím obrovských vodních děl k rozbití okolní horniny k uvolnění ropných a plynových ložisek, byla a zůstává velmi kontroverzní.

Ochranci životního prostředí zaútočili na frakování na mnoha frontách a dlouhodobý dopad oslabení podzemních skalních útvarů pomocí techniky štěpení je široce zpochybňován. Velké množství vody použité v procesu frakování navíc vedlo k nedostatku vody v některých vrtných oblastech. Dalším problémem je potenciální kontaminace podzemních vod.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: