Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak díkůvzdání a “black friday” ovlivňují akcie?

Černý pátek je název, který dostal první den po Dni díkůvzdání. Je to jedna z nejdůležitějších maloobchodních a výdajových akcí ve Spojených státech. Prognózátoři každé sváteční sezóny předpovídají úroveň prodeje na Černý pátek a důvěra investorů může být ovlivněna tím, zda jsou tato očekávání splněna nebo překročena.

Pokud spotřebitelé navštíví Den díkůvzdání utrácením spousty peněz na Černý pátek a maloobchodníci budou vykazovat silné počty, investoři mohou mít první náznak toho, že se formuje jako zvlášť výnosná nákupní sezóna. Tuto důvěru lze promítnout do cen akcií maloobchodníků, kteří vykazují silný prodej. Naopak mnozí to berou jako známku potíží, pokud maloobchodníci nejsou schopni splnit očekávání na Černý pátek. Znepokojení nad zdravím ekonomiky se zvětší, pokud budou spotřebitelé vnímáni jako vládnoucí ve svých výdajích.

Shrnutí

  • Černý pátek je název pro den po Dni díkůvzdání, kdy by tradičně byli maloobchodníci pro tento rok „v černém“ nyní signalizuje největší den důležitého víkendu nakupování na dovolenou.
  • Cyber ​​Monday je pondělí po prázdninovém víkendu tržby během pětidenního období díkůvzdání prostřednictvím Cyber ​​Monday jsou považovány za odraz spotřebitelského sentimentu.
  • Silný prodej v tomto období může prospět akciím v maloobchodním sektoru, zejména akciím společností, které vykazují silný prodej.
  • Celkový akciový trh a širší sentiment investorů však nejsou vždy ovlivněny výsledky Černého pátku, přičemž účastníci trhu se zaměřili na nejrůznější ekonomický a politický vývoj.

Miliony víkendů díkůvzdání

V loňském roce 165 milionů lidí nakupovalo v obchodech nebo on line během období od Den díkůvzdání do Cyber ​​Monday, podle National Retail Federation, utratili v průměru za pětidenní období 313,29 USD, což je pokles z 335,47 USD v předchozím roce. Přibližně 25% lidí nakupovalo pouze on the net, 21% nakupovalo pouze v obchodech a 54% nakupovalo on the web i v obchodech.

Maloobchodníci jako Amazon (AMZN), Ideal Get (BBY) a Walmart (WMT) nabízeli slevy a nabídky „Černého pátku“, aby motivovali nakupující k nákupu na dovolenou během pětidenního prázdninového období. Očekává se, že prodej v roce 2019 během pětidenního období zveřejní výsledky podobné roku 2018, podle současných odhadů.

Kybernetické pondělí, pondělí po víkendu díkůvzdání, kdy se spotřebitelé vrací do práce a nakupují on the internet, je také významným dnem professional maloobchod znamená to konec pětidenního víkendového nákupního období díkůvzdání.

Černý pátek víkend a akcie

Den díkůvzdání je důležitým dnem professional mnoho podniků, zejména v potravinářském průmyslu. Americké akciové trhy jsou však v Usa uzavřeny a v pátek jsou otevřené pouze polovinu dne. Globální trhy jsou otevřené, ale obchodování na akciových trzích pravděpodobně nebude ovlivněno samotným Dnem díkůvzdání kvůli důležitosti následujícího dne.

Černý pátek je důležitý, protože toto je nákupní den, kdy mnoho maloobchodníků tradičně uskutečnilo dostatečný prodej, aby se dostali do černého roku. Vzhledem k tomu, že mnoho maloobchodníků považuje Černý pátek za klíčový professional roční výkonnost jejich firmy, investoři se dívají na čísla prodejů Černého pátku jako na způsob, jak měřit celkové zdraví celého maloobchodního odvětví. Ekonomové, na základě keynesiánského předpokladu, že výdaje řídí ekonomickou aktivitu, považují nižší čísla Černého pátku za známku zpomaleného růstu.

Akciový trh může být ovlivněn tím, že budete mít navíc dny volna na Den díkůvzdání nebo na Vánoce. Trhy mají tendenci vidět zvýšenou obchodní aktivitu a vyšší výnosy den před svátkem nebo prodlouženým víkendem, což je jev známý jako efekt dovolené nebo víkendový efekt. Mnoho obchodníků se snaží tyto sezónní efekty využít.

Obzvláště silný nebo slabý černý pátek během nákupního období Cyber ​​Monday má tendenci mít velký dopad na maloobchodní akcie, ale nemusí být natolik významný, aby ovlivnil širší sentiment na akciovém trhu.

Černý pátek a akcie

Mnoho analytiků a investorů se vysmívá představě, že Černý pátek má skutečnou předvídatelnost pro čtvrté čtvrtletí nebo professional trhy jako celek. Místo toho naznačují, že to způsobuje pouze velmi krátkodobé zisky nebo ztráty. Nejlepší americký sektor od jednoho týdne do jednoho týdne po černém pátku je maloobchod. Od roku 2007 do roku 2017 vykázalo seskupení maloobchodních akcií S&P 500 5% návratnost ve srovnání s průměrným 3% výnosem S&P 500 za toto období. Po všech 10 permit se tento koš maloobchodních akcií obchodoval pozitivně po dobu 10 dnů. To znamená, že investoři v roce 2019 se zaměřují na řadu hospodářských a politických vývojů a dokonce i silné prodeje Black Friday mohou mít malý dopad na celkový sentiment na akciovém trhu.

Prázdninový prodej 2019

Národní maloobchodní federace uvedla, že očekává, že široké maloobchodní tržby z prázdnin – včetně období mezi listopadem a prosincem – vzrostou oproti roku 2018 o 3,8% až 4,2% v celkové hodnotě mezi 727,9 miliardami a 730,7 miliardami dolarů. Ve srovnání s předchozím rokem by to bylo v roce 2018 nárůst o 3,7%. Zatímco se stále očekává, že spotřebitelské výdaje porostou, NRF také varuje, že nejistota kolem obchodu, úrokových sazeb, globálních rizikových faktorů a politické rétoriky by mohla ovlivnit sentiment.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: