Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak budou vypadat burzy za 20 let?

Přistál jsem na NYSE v létě 1980, bylo mi 19 permit. Bylo to nejkouzelnější, nejdynamičtější, vzrušující a vzrušující místo v New Yorku a na světě. Každý den se tam shromažďovalo více než 5 000 osobností typu A. Dnes je na podlaze burzy méně než 250 lidí.

Když jsem prošel dveřmi – nebyly tam žádné kamery, televize ani rádia a určitě tam nebyl počítač, world-wide-web, twitter, Fb, Google nebo Amazon. Byly tam jen kopie denního Wall Street Journal, New York Moments, The New York Submit. a The Each day News.

Thomas J. O’Halloran – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NY_inventory_trade_traders_floor_LC-U9-10548-6.jpg#/media/File:NY_stock_exchange_traders_ground_LC-U9-10548-6.jpg

Obchodovalo se na peru a papíru. Zprostředkovatelské firmy předávaly objednávky podlahovému makléři telefonicky za účelem zastupování v obchodním davu. Jazyk mluvený na burze byl velmi konkrétní, plný symbolů a zlomků, které definovaly parametry obchodování.

Existovala tři skutečná tržní centra – NYSE, AMEX a NASDAQ. Dnes existuje více než 60 míst k obchodování a odhaduji, že v budoucnu se tento počet podstatně zmenší. Open up outcry byl operační systém na NYSE a AMEX. Nasdaq přišel na scénu v roce 1971 jako první elektronická burza. Obchodování probíhalo za 1/8 dolaru a právě tento design and style udržoval obchodování pod kontrolou a „ve hře“, aniž by umožňoval, aby se stal „hlučným“ a nevyzpytatelným.

V polovině 80. let se děly změny, i když v dětských krocích. Zavádění počítačů, které mohly doručovat objednávky do stánku brokera na podlaze, začalo transformovat obchodní proces. Změny pravidel, které těmto stejným počítačům umožnily doručit tok objednávek přímo specialistovi, zahájily další proces změn a položily tak základ pro budoucnost.

To by se ukázalo jako událost, která iniciovala pohyb k odstranění tradičního brokera. Byl to začátek 3. průmyslové revoluce, která by znovu změnila svět a způsob jeho fungování. Stalo se to ve stejnou dobu, kdy se internet a osobní počítače staly všudypřítomnými, což umožnilo komukoli přístup k informacím, trhům a on the net makléřům.

Na přelomu století, kdy se Y2K ukázala jako událost, se burza cenných papírů a průmysl katapultovaly do nového století.

Mandáty SEC vyžadovaly, aby se veškeré obchodování s akciemi přesunulo na desetinná místa od zlomků do dubna 2001, a když to bylo dokončeno, americké kapitálové trhy byly oficiálně řízeny počítačem. Alternativní obchodní systémy, které se ve frakcionovaném prostředí snažily získat trakci, si najednou našly základ. Zavedení ručních počítačů, algoritmů a automatizovaného doručování a provádění se začalo prosazovat, což si vynutilo změnu v odvětví, které bylo zralé z hlediska efektivnosti, kterou by tato technologie poskytovala.

Poté se stalo 11. září a konverzace už nebyla o efektivitě. Nyní to bylo o bezpečnosti a zabezpečení.

Objevily se temné pooly, navržené všemi velkými bankami k internalizaci vlastního toku objednávek. Zrodily se nové elektronické burzy, jejichž počet obchodů s akciemi přesáhl 60 – oproti původním 3. Obchodníci mohli obchodovat s jakoukoli burzou, NY, AMEX nebo Nasdaq, na jakékoli burze, pokud existoval objem a účast. Hluk byl ohlušující obchodování se stalo chaotičtějším a nestálým, jak tato nová struktura získala pro přijetí.

Burzy po celém světě se staly veřejně obchodovanými společnostmi a nyní byly odpovědné akcionářům, což vytvořilo zcela novou dynamiku způsobu jejich fungování. Přístup na trh, tržní knowledge, pay to enjoy, společné umístění – to vše se stalo módními slovy. Výměny včerejška byly nyní oficiálně mrtvé. Zrod odvětví výměnných a finančních služeb 21. století byl tady a vše bylo o rychlosti, inteligentních technologiích a automatizovaných popravách.

Obchodování na podlaze NYSE.
Uznání: Bloomberg / Contributor / Getty Pictures

Přírůstky obchodování byly nyní definovány dílčími číslicemi (,0001 – ,9999), což umožňovalo globální nárůst vysokorychlostního počítačového obchodování, který byl poháněn „inteligentními algoritmy“, které dokázaly číst a škrábat titulky na finančních publikacích a platformách sociálních médií jako Fb a Twitter.

A to vše vytvořilo novou generaci obchodníků – jak v bankách, tak mezi komunitou – kteří professional přístup na trhy využívali pokročilou logiku a superrychlou výpočetní sílu.

Vysokofrekvenční obchodníci byli nyní všude, od vašeho dvorku po země východoevropského bloku, jako je Ukrajina, Tádžikistán, Uzbekistán a Rusko. Globální účast způsobila nárůst objemů a příležitostí a současně způsobila spoustu hluku, který způsobil volatilitu.

Výbuch ETF. (Fondy obchodované na burze) se zakořenily, protože pokrok v technologii spojený s sub-desetinným prostředím připravil cestu pro nové a složitější strategie ETF. To také zpochybnilo investiční tezi a umožnilo stále více lidem podílet se na vzniku zcela nové investiční teze známé jako pasivní investice.

Což nás nyní přivádí k velké otázce – jak vypadá budoucnost burz, makléřů, tvůrců trhu, investorů, obchodníků a institucí?

Řeknu, že budoucnost je pro burzy jasná, protože mají povinnost poskytovat ochranu investorů. Investoři by měli i nadále věřit, že jakýkoli zápis na „regulované“ burze je známkou kvality.

Luis Villa del Campo / Wikimedia Commons (CC0 od 2,)

Počítačové algoritmy nahradily většinu lidských obchodníků a nyní se zaměřují také na analytiky výzkumu.

Tvůrce trhu se dnes stal proaktivnějším a již mu nebrání sada pravidel napsaná před téměř stoletím, díky čemuž jsou dynamičtější a aktivnější a pomáhají vytvářet robustnější trh. Dohlíží na nepřeberné množství algoritmů napsaných kodéry, kteří mají málo znalostí o tom, co ve skutečnosti vede investiční tezi, a přesto hraje stále důležitější roli, jak se proces a produkty komplikují.

Fintech firmy budou i nadále hledat způsoby, jak narušit tradiční výměny – což by podle mě regulační orgány neměly připustit. I když vítám narušení v některých průmyslových odvětvích – neregulované narušení finančních služeb NENÍ jedním z nich. (Musíme si připomenout, co se stalo na globálních trzích v letech 2007/2010 kvůli „neregulovaným derivátovým produktům“?)

Pasivní investice (ETF) budou i nadále růst a umožní ještě větší specifičnost při identifikaci trendů a příležitostí po celém světě. Rovněž se stanou ještě složitějšími – což by mělo vyvolávat obavy regulačních orgánů, burz a investorů. Obskurní ETF, které používají deriváty, se ukázaly být professional trhy velmi nebezpečné a vyvolaly otázky o tom, jak citlivý je širší trh k roztavení jednoho z těchto komplexních derivátových produktů.

Protože se stávají složitějšími a integrovanějšími v různých třídách aktiv a zemích, musíme si položit otázku: „Stojí jejich potenciální výhody za„ vzestup rizika “, který představují professional širší trh a širší stabilitu trhu? Jedná se o globální otázku, protože trhy jsou propojenější než kdy dříve. Můj smysl? Myslím si, že jsou katastrofou, která čeká, až se stane – a to je přímým důsledkem rychlosti, s jakou se tyto obchody mohou uskutečňovat, a jejich vzájemného propojení. Je to také proto, že nikdo opravdu nechápe, jak bude reagovat na nějakou exogenní událost, kterou nikdo neviděl přicházet. Regulační orgány musí převzít kontrolu a být si vědomy toho, jak tyto produkty fungují v dobrých i špatných dobách, ale pak – jak mohou skutečně vědět, co se stane při roztavení, dokud k tomu nedojde? Zprostředkovatelé (makléři, nikoli poradci professional bohatství) budou i nadále trpět. Závod v obchodování s nulovými náklady bude i nadále negativně ovlivňovat tradiční roli makléře, který může být nahrazen počítačem.

Provedení obchodu

Akciové obchody se mohou na elektronických trzích vyskytovat již za ,09 sekundy, ale většina jednotlivých investorů má průměrnou rychlost provádění ,43 sekundy.

Kontrola skončí v rukou několika velkých lender a obchodních platforem. Společnosti – jako Google, Amazon a Fb budou i nadále využívat své technologie „těžby dat“ k pronikání do finančních služeb a produktů.

Digitální měny se stanou skutečnými, jak globalizace dozrává. Jedna měna, která je přijímána po celém světě, umožní výbuch v obchodu a obchodu. I když je to nyní stále nejisté, nebude to za několik dalších let. ICE (Intercontinental Trade), která vlastní NYSE a řadu dalších burz, právě zavedla „regulovanou“ burzu na podporu a legitimizaci digitálních měn. Takže tato část příběhu právě začala.

Budoucnost je opatrná i vzrušující. Zůstaňte naladěni.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: