Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investování s vlastním kapitálem

Co je to kapitálová společná investice?

Investice do vlastního kapitálu je menšinová investice do společnosti, kterou investoři provedli společně s a non-public equity správce fondu nebo venture capital firma. Akciové spoluinvestování umožňuje investorům podílet se na potenciálně vysoce výnosných investicích bez placení obvyklých poplatků účtovaných společností a non-public fairness fond. Příležitosti společného investování do vlastního kapitálu jsou obvykle omezeny na velké institucionální investory, kteří již mají stávající vztah private fairness správce fondu a často nejsou k dispozici menším nebo retailovým investorům.

Porozumění kapitálovým spoluinvesticím

Podle studie provedené Prequinem 80% LP uvedlo lepší výkon z kapitálových spoluinvestic ve srovnání s tradičními strukturami fondů. V typickém spoluinvestičním fondu platí investor sponzora fondu nebo generálního partnera (GP), se kterým má investor přesně definovaný non-public equity partnerství. Dohoda o partnerství nastiňuje, jak GP přiděluje kapitál a diverzifikuje aktiva. Koinvestice se vyhýbají typickým fondům s ručením omezeným (LP) a obecným (GP) investováním přímo do společnosti.

Proč komanditní společnosti chtějí více společných investic

V roce 2018 poradenská společnost McKinsey uvedla, že hodnota koinvestičních obchodů se od roku 2012 více než zdvojnásobila na 104 miliard USD. Počet LP, kteří spoluinvestovali do PE, se za posledních pět let zvýšil ze 42 procent na 55 procent. Ale LP s přímým investováním vzrostly během stejného období pouze o jedno procento z 30 procent na 31 procent.

Proč by personal equity manažer fondu dát lukrativní příležitost?

Soukromý kapitál se obvykle investuje prostřednictvím LP do portfolia společností. V určitých situacích mohou být prostředky LP již plně vázány na řadu společností, což znamená, že pokud se naskytne další hlavní příležitost, personal equity Správce fondu bude muset buď promarnit příležitost, nebo ji nabídnout některým investorům jako kapitálovou spoluinvestici.

Podle Axial, platformy professional získávání akcií, téměř 80% LP preferuje malé a střední odkupní strategie a 2 až 10 milionů USD na společnou investici. Jednoduše řečeno, znamená to, že se raději soustředí na méně okázalé společnosti s odbornými znalostmi v oblasti specializace, na rozdíl od honění významných firemních investic. Téměř 50% sponzorů neúčtovalo v roce 2015 za spoluinvestování žádný poplatek za správu.

Investice do vlastního kapitálu významně přispěla k nedávnému růstu v roce 2006 personal equity fundraising od finanční krize ve srovnání s tradičními investicemi do fondů. Poradenská společnost PwC uvádí, že LPs stále více hledají příležitosti professional společné investování při vyjednávání nových dohod o fondech s poradci, protože existuje větší selektivita obchodů a větší potenciál pro vyšší výnosy.

Většina LP platí 2% poplatek za správu a 20% úročeného podílu na správci fondu, kterým je GP, zatímco spoluinvestici mají v některých případech prospěch z nižších poplatků nebo žádných poplatků, což zvyšuje jejich výnosy.

Shrnutí

  • Kapitálové spoluinvestice jsou investice provedené ve společnosti prostřednictvím a private fairness LP. Investorům je obvykle účtován snížený poplatek nebo žádný poplatek za investici a získávají vlastnická privilegia rovnající se procentu jejich investice.
  • Nabízejí výhody LP v podobě zvýšeného kapitálu professional jejich fondy a sníženého rizika, zatímco investoři těží z diverzifikace jejich portfolia a navázání vztahů se staršími personal equity profesionálové.

Přitahování společných investic pro generální partnery

Na první pohled by se mohlo zdát, že praktičtí lékaři ztrácejí na poplatcích a vzdávají se určité kontroly nad fondem prostřednictvím společných investic. Praktičtí lékaři se však mohou vyhnout omezením kapitálové expozice nebo požadavkům na diverzifikaci tím, že nabídnou spoluinvestici.

Například fond ve výši 500 milionů dolarů by mohl vybrat tři podniky v hodnotě 300 milionů dolarů. Dohoda o partnerství by mohla omezit investice fondů na 100 milionů dolarů, což by znamenalo, že by společnosti získaly professional každou společnost 200 milionů dolarů. Pokud by se nová příležitost spojila s hodnotou podniku na hodnotě 350 USD, GP by musel hledat financování mimo svou strukturu fondu, protože může přímo investovat pouze 100 milionů USD. GP si mohl půjčit 100 milionů USD na financování a nabídnout příležitosti ke spoluinvestování stávajícím LP nebo externím stranám.

Nuance společných investic

Při společném investování do personal equity obchody má své výhody, spoluinvestoři do těchto obchodů by si měli před jejich souhlasem přečíst drobný tisk.

Nejdůležitějším aspektem těchto obchodů je absence transparentnosti poplatků. Soukromé investiční společnosti nenabízejí mnoho podrobností o poplatcích, které účtují LP. V případech, jako je společné investování, kde údajně nabízejí služby bez poplatků k investování do velkých obchodů, mohou existovat skryté náklady. Mohou například účtovat poplatky za monitorování ve výši několika milionů dolarů, což nemusí být na první pohled patrné z LP.

Existuje také možnost, že společnosti PE mohou dostávat platby od společností v jejich portfoliu na podporu obchodů. Takové obchody jsou také riskantní professional spoluinvestory, protože nemají slovo při výběru nebo strukturování obchodu. Úspěch (nebo neúspěch) obchodů v zásadě závisí na prozíravosti personal equity profesionálové, kteří mají na starosti. V některých případech to nemusí být vždy optimální, protože dohoda může klesnout.

Jedním z takových příkladů je případ brazilské společnosti professional datová centra Aceco T1. Společnost soukromého kapitálu KKR Co. získala společnost v roce 2014 spolu se spoluinvestory, singapurskou investiční společností GIC a učitelským důchodovým systémem v Texasu. Bylo zjištěno, že společnost vařila své knihy od roku 2012 a KKR v roce 2017 odepsala své investice do společnosti na nulu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: