Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je potřeba vědět před investováním do sociálních sítí?

Jsou sítě sociálních médií stále hodné investic? I když by se mohli objevit někteří naysayers, kteří se domnívají, že humbuk za technologickými investicemi do sítí, jako je Twitter (TWTR) a Fb (FB), je téměř u konce, není tomu tak. Dny, kdy bylo možné investovat do vůdců sociálních médií, jako je Fb, a poté sledovat, jak se tyto investice šplhají do stratosféry, možná uběhly, ale to neznamená, že za rohem nečíhají další příležitosti, a důvtipní investoři si toho jsou dobře vědomi . (Informace o hlavních minulých investorech do sociálních médií najdete v článku: 5 největších investorů do sociálních médií.)

Nové sítě sociálních médií čerpající financování od investorů

TechCrunch nedávno oznámil, že Insightpool přilákal na financování série A přibližně 4 miliony dolarů. Během svého počátečního kola čerpala startovní síť sociálních médií financování ve výši půl milionu. Co je na Insightpoolu, který má investory ochotné vrhnout své peníze na to? Zatímco Insightpool zaujímá přístup podobný ostatním sítím sociálních médií, to, co stránku skutečně odlišuje od jejích větších a známějších konkurentů, je její přístup k filtrování. Výsledkem je doručení vhodně načasované zprávy, která zvýší šance na převod. To, zda má Insightpool zbývající sílu stát se dalším Facebookem, se teprve uvidí, ale investoři jsou zjevně ochotni na to vsadit.

Další spuštění sociálních médií, které stojí za to sledovat, je Medium. Tato mikroblogovací platforma, kterou vytvořili Biz Stone a Evan Williams z Twitteru, nabízí uživatelům možnost publikovat nápady a příběhy. Uživatelé mohou také použít website k přípravě svých oblíbených příběhů a doporučení pomocí svých sítí. Pokud si myslíte, že to zní trochu jako Tumblr, můžete mít pravdu. I když si nikdo opravdu nemyslel, že website, který se původně věnoval poskytování platformy professional dospívající závislé na publikování beletrie fanoušků, může někdy svět zaútočit, je to na dobré cestě. Médium jde ve stopách Tumblru. V loňském roce společnost Medium uvedla, že uzavřela ohromující kolo financování ve výši 25 milionů dolarů.

Prořezávání nepořádku v sociálních médiích

Pokud jde o prořezávání nepořádku ve světě sociálních médií, švýcarský Boldomatic doufá, že jednoduchost vyjde navrch. Na základě konceptu publikování myšlenek tučným textem na barevném čtverci již Boldomatic čerpá podporu. Platforma professional vytváření obsahu nedávno oznámila, že uzavřela počáteční financování ve výši 700 000 USD a získala uživatelskou základnu přibližně 100 000 tvůrců obsahu. Společnost Boldomatic, která byla založena v roce 2012, dává přispěvatelům svobodu vytvářet textové příspěvky pro zvýšení viditelnosti na jiných sociálních sítích, jako je Twitter, Facebook, Instagram a Pinterest.

Poučení ze Snapchatu

S neustále se zvyšujícím počtem sítí sociálních médií, které se svojí vlastní sociální angažovaností, nelze popřít potenciální příležitosti, které tyto společnosti nabízejí k zajištění vysoké návratnosti pro investory. Zatímco startupy na sociálních médiích se mohou zdát jako desetník, investoři si až příliš dobře uvědomují, že začínající startup by dnes mohl být zítřejším Snapchatem. To, co začalo jako třídní projekt pro pár studentů Stanfordské univerzity bez absolutně žádných obchodních zkušeností, bylo později představeno světu jako Snapchat v roce 2012. Během tří allow se Snapchat stal jednou z nejpopulárnějších sociálních médií a aplikací professional zasílání zpráv v historii sociálních médií. Jak Snapchat rostl v popularitě, investoři zaklepali na dveře se svými šekovými knížkami v ruce. Navzdory skutečnosti, že startup v Venice Beach front v Kalifornii ještě nevydělal ani cent, Facebook předložil nabídku hotovosti ve výši 3 miliard dolarů. Dva dvacátníci za Snapchatem nabídku rázně odmítli. Zatímco zprávy, které uživatelé posílají na Snapchatu, mohou zmizet, nabídky výkupu ne. Netrvalo dlouho a začaly se šířit zvěsti, že Google (GOOG) vstoupil do dražební války s nabídkou 4 miliardy dolarů. Žádné kostky. Možná proto, že se startup rozhodl odmítnout takové solidní nabídky, Snapchat dokázal získat působivé množství finančních prostředků. V průběhu šesti kol získal startup v sociálních médiích financování ve výši téměř 650 milionů $. Podle Nasdaq dosáhl Snapchat ocenění 10 miliard dolarů kvůli poslednímu cyklu financování koncem loňského roku. Nejnověji společnost oznámila další kolo financování, které by mohlo posunout její ocenění až na 19 miliard dolarů. Nyní se opět šíří zvěsti, že Snapchat by mohl směřovat k IPO. (Chcete-li se dozvědět o dalším vysoce postaveném IPO sociálních médií, přečtěte si článek: Hodnocení IPO Facebooku.)

Snapchat není jediným startupem v sociálních médiích, který má investory prakticky u dveří. Během tří enable od uvedení na trh byla společnost Pinterest, world-wide-web professional sociální sítě a online scrapbooking, oceněn na 1,5 miliardy dolarů, přestože neměl žádné příjmy. InfoWorld uvádí, že v současné době existuje více než 80 technologických startupů v hodnotě více než 1 miliarda dolarů, známých jako Unicorn Club. Počet začínajících podniků s vysokým oceněním nadále rostl tak exponenciálním tempem, že tyto začínající podniky v hodnotě 10 miliard dolarů nebo více jsou nyní známé jako dekacorn. (Chcete-li si přečíst o získání Instagramu, dalšího startupu s vysokým oceněním, přečtěte si článek: Nejdůležitější akvizice Facebooku)

Co přitahuje investory k zahájení podnikání v sociálních médiích?

Proč jsou investoři tak ochotní nalít peníze do neprokázaných obchodních modelů, které ani nevytvářejí zisk? Jedním z největších důvodů, které motivují investory k financování startupů v sociálních médiích, je schopnost těchto firem přilákat stále rostoucí dav mladých uživatelů. Snapchat, který se rychle stal oblíbeným hitem u dospívajících, je jen jedním příkladem. On the net návyky a stylish mezi mladšími davy se mohou rychle vyvíjet. Investoři si dobře uvědomují, že včasné zajištění jejich sázek investováním do takových startupů by se později mohlo ukázat jako docela lukrativní.

Pinterest je dalším vynikajícím příkladem. Společnost se sídlem v San Francisku přilákala investice ve výši 225 milionů USD a podle The New York Occasions byla nedávno oceněna na 3,8 miliardy USD. Kromě potenciálu masivního zvýšení ocenění si investoři dobře uvědomují, že i když dnes síť sociálních médií nemusí generovat zisk, neznamená to, že potenciál neexistuje. Vezměme si například Twitter, který celkem úspěšně prokázal, že je možné, aby síť sociálních médií přinesla zisk dostatečně velkému publiku. Kromě toho, když Twitter učinil počáteční veřejnou nabídku, podařilo se mu v první den obchodování získat tržní strop ve výši 25 milionů dolarů, a to navzdory skutečnosti, že v té době ještě nevytvořil zisk. S tímto druhem růstového potenciálu není divu, že investoři prakticky překračují jeden druhého, aby investovali do neprokázaných startupů sociálních médií.

Závěr

Stejně jako v případě jakékoli investice neexistují nikdy žádné záruky, ale dokud sociální média budou nadále růst a vyvíjet se a rychlým tempem bude pravděpodobně pattern silného investora investovat do startupů sociálních médií silný.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: