Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investuje Warren Buffett do zlata? Proč ano nebo ne?

Warren Buffett neinvestuje do zlata. Investoval téměř 1 miliardu dolarů do stříbra, takže důvodem jeho averze není jen nechuť k drahým kovům. Vysvětlení Buffettovy nechuti ke zlatu a jeho nadšení ze stříbra vychází z jeho základních principů investování do hodnoty.

Warren Buffett byl velmi hlasitý ohledně svého pohrdání zlatem jako investicí. Vidí v tom malou až žádnou hodnotu. To, co Buffett označuje jako nedostatek hodnoty, vyplývá z nedostatku užitečnosti. Jednou o zlatě prohlásil: „Nedělá nic, jen tam sedět a dívat se na tebe.“

Jedním ze základních principů investování společnosti Buffett je, že by se mělo investovat pouze do věcí, které jsou užitečné a které slouží určitému účelu a dodávají lidem nějakou praktickou potřebu. Stříbro má nesčetné průmyslové a lékařské využití. V medicíně se stříbro používá v obvazech, katetrech a jako hojivé činidlo při popáleninách a jiných zdravotních stavech. Používá se také k čištění vody. V elektronice je stříbro nejlepším kovovým vodičem elektřiny a nekoroduje, proto se hojně používá v elektroinstalačních a spojovacích součástech, počítačích, mobilních telefonech a fotoaparátech. Používá se dokonce k potahování DVD, protože je odolný proti poškrábání.

Stříbro proto splňuje Buffettův požadavek mít skutečnou a identifikovatelnou hodnotu. Ještě lépe, z pohledu investora je stříbro téměř jedinečně vhodné professional řadu použití, které slouží jako průmyslový kov, a bylo by obtížné jej nahradit jakýmkoli náhradním materiálem.

Zlato nesplňuje požadavek Buffetta na užitečnost. Ačkoli má některé průmyslové aplikace, není prakticky nenahraditelné, jak to často stříbro je. Ze zlata se dělají hezké šperky, ale bez praktických použití je to celkem. Podle Buffettova názoru, protože nemá prakticky žádnou inherentní hodnotu, není dobrým finančním aktivem. Kovovou komoditou, která se professional Buffet třpytí, je stříbro, ne zlato.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: