Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak investovat na trhu s drahými kovy?

Periodická tabulka představuje zemské známé chemické prvky, včetně 94 přirozeně se vyskytujících prvků a 24 syntetických prvků uměle vyrobených v extrémních podmínkách, jako jsou urychlovače částic. Periodická tabulka je rozdělena do devíti skupin prvků s podobnými vlastnostmi: alkalické kovy, alkalické kovy, přechodné kovy, jiné kovy, metaloidy, nekovy, halogeny, vzácné plyny a kovy vzácných zemin. Tyto kovy vzácných zemin spolu s výběrem prvků známých jako základní a drahé kovy poskytují dnešním investorům a aktivním obchodníkům řadu obchodních příležitostí. Často se z nich vyrábějí ingoty pro fyzické nákupy.

Základní kovy

V chemii se kovy, které snadno oxidují nebo korodují, označují jako obecné kovy. Mezi tyto průmyslové kovy patří měď (Cu na periodické tabulce), nikl (Ni), hliník (Al), zinek (Zn), olovo (Pb), cín (Sn) a železo (Fe) / ocel (slitina železa a uhlík). Obecných kovů je obecně mnoho a používají se v různých komerčních a průmyslových aplikacích, jako jsou měděné armatury, hliníkové plechovky a ocel používaná při výrobě automobilů. Vzhledem k jejich nadbytku jsou ceny základních kovů hluboko pod cenami drahých kovů a kovů vzácných zemin a ceny reagují na změny v poptávce po produktech, professional které se tyto kovy používají.

Investoři a obchodníci se mohou účastnit trhu základních kovů mnoha způsoby. Lze investovat do jednotlivých společností se specializací na konkrétní výrobu základních kovů, včetně ocelářské společnosti US Metal (NYSE: X) nebo hliníková společnost Alcoa (NYSE: AA). S futures a opčními kontrakty jednotlivých kovů lze obchodovat, například měděné futures (symbol produktu: HG) a opce (symbol produktu: HX) na CME Globex. Kromě toho existuje široká škála fondů obchodovaných na burze základních kovů (ETF), jako např Fond základního kovu Invesco DB (NYSE: DBB), který se skládá z termínových kontraktů na hliník, zinek a měď SPDR Kovy a těžba ETF (NYSE: XME), kterou tvoří společnosti působící v odvětví těžby kovů a těžby a iShares Dow Jones United states Základní materiály (NYSE: IYM), kterou tvoří společnosti zabývající se výrobou základních materiálů.

Drahé kovy

Drahé kovy jsou přirozeně se vyskytující kovové chemické prvky, které mají vysoký lesk a teplotu tání, jsou měkčí a tažnější než jiné kovy a jsou méně reaktivní než většina prvků. Drahý kov zahrnuje stříbro (Ag), zlato (Au), platinu (Pt) a palladium (Pd). Vzácné kovy jsou vzácné, protože jsou vzácné – mnohem více než základní kovy. Drahé kovy se používají pro klenoty, umění, mince, stomatologické práce, lékařské přístroje, elektroniku a professional investiční / holdingové účely.

Stejně jako obecné kovy je zájemcům o trhy s drahými kovy k dispozici široká škála investičních nástrojů. Zlato bylo dlouho považováno za solidní investici a je často fyzicky drženo ve formě šperků, mincí nebo zlatých prutů. Zejména v dobách ekonomické nejistoty získává zlato popularitu jako bezpečnostní přikrývka investora. Kromě fyzického držení drahých kovů mohou investoři obchodovat s akciemi, futures, opcemi, podílovými fondy a fondy obchodovanými na burze na základě držby drahých kovů.

Mezi příklady akcií patří Eldorado Gold Company (NYSE: Moi) a Agnico-Eagle Mines Constrained (NYSE: AEM), oba kanadští producenti zlata. Skupina CME nabízí investorům výběr futures a opčních kontraktů na zlato: Kontrakt v plné velikosti je založen na 100 trojských uncích (GC), zatímco u kontraktu na zlato „miNY“ je to 50 trojských uncí (QO) a kontrakt na e-micro zlato je 10 trojských uncí (MGC). Zlaté opce jsou také k dispozici ve velikosti kontraktu 100 trojských uncí (OG). Futures a opční smlouvy jsou k dispozici také professional stříbro, platinu a palladium.

Mezi ETF z drahých kovů patří fyzicky kryté a silně obchodované SPDR Gold Have confidence in ETF (NYSE: GLD), Vektory na trhu Junior Gold Miners ETF (NYSE: GDXJ), iShares Silver Have confidence in ETF (NYSE: SLV), Invesco DB Cherished Metals ETF (NYSE: DBP) a PowerShares Worldwide Gold & Treasured Metals (Nasdaq: PSAU).

Kovy vzácných zemin

Kovy vzácných zemin jsou professional elektronický průmysl a technologický pokrok stále důležitější. Prvky jako lanthan (La), Cerium (Ce), praseodymium (Pr) a neodym (Nd) se používají při výrobě elektroniky, jako jsou mobilní telefony, počítačové paměťové čipy, fotoaparáty a elektronické čtečky. Vzácné zeminy jsou také důležitou součástí několika vojenských a obranných aplikací, jako jsou brýle pro noční vidění, přesně naváděné zbraně a technologie stealth. Ačkoli žádný z kovů vzácných zemin není obzvláště vzácný, těžba a zpracování je náročné vzhledem k jejich širokému zeměpisnému rozšíření a environmentálním problémům se zpracováním (včetně uvolňování toxinů, jako je kadmium a radioaktivní odpad). Navzdory jejich množství jsou kovy vzácných zemin cenné, protože je těžké je získat, a je po nich velká poptávka.

Investoři mohou získat expozici kovům vzácných zemin prostřednictvím průzkumných a zpracovatelských společností, jako jsou Molycorp (NYSE: MCP), Freeport-McMoRan (NYSE: FCX) a Thompson Creek Metals Company (NYSE: TC). Vektory na trhu Strategické kovy vzácných zemin (NYSE: REMX) je populární fond obchodovaný na burze s podíly ve společnostech zabývajících se kovy vzácných zemin.

Sečteno a podtrženo

Na periodické tabulce se objevuje 118 známých prvků Země. Mezi tyto prvky patří obecné kovy, drahé kovy a kovy vzácných zemin, které poskytují řadu příležitostí professional investory a obchodníky. Zatímco zlato je ctěno po tisíce let a je pravděpodobné, že zůstane populární investicí, další prvky, jako je palladium a neodym, přitahují pozornost prostřednictvím různých obchodních nástrojů, včetně akcií, futures, opcí a fondů obchodovaných na burze. Každý investor je jedinečný, proto by tento článek měl sloužit pouze professional vzdělávací a ilustrativní účely. Před jakýmkoli rozhodnutím musíte také vzít v úvahu investiční horizont, averzi k riziku a mnoho dalších investičních kritérií. Než učiníte rozhodnutí, o kterých si nejste jisti, vyhledejte kvalifikovanou investiční radu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: