Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Investování do Iridia

CO JE Iridium

Iridium je chemický prvek a jeden z přechodných kovů v periodické tabulce. Iridium se na periodické tabulce objevuje jako image Ir a má atomovou hmotnost 192,217 a hustotu 22,56 g / cm³, což z něj činí druhý nejhustší známý prvek. Protože iridium je tak drahé, obvykle se používá pouze v aplikacích, které vyžadují velmi malé množství prvku.

ROZDĚLÁVÁNÍ Iridium

Iridium je nejvíce korozivzdorný kov na Zemi. Je extrémně obtížné ho roztavit a kvůli jeho vysoké teplotě tání je těžké ho formovat, opracovat nebo opracovat. Je to také jeden z nejvzácnějších prvků v zemské kůře. Obrovský asteroid, o kterém mnozí vědci věří, že před 65 miliony allow zničil dinosaury, je také považován za zodpovědný za tenkou vrstvu hlíny bohaté na iridium, která se nachází kolem Země. Tato vrstva iridia tvoří křídově-terciární hranici. Je také známá jako hranice KT, protože křída je reprezentována písmenem K.

Historie iridia

Anglický chemik Smithson Tennant objevil iridium. Component našel ve zbytcích z roztoku platinových rud v roce 1803. Pojmenoval kov Iridium po Iris, která byla v řecké mytologii personifikací duhy, protože iridiové soli jsou živé a různobarevné. Kvůli jeho extrémně vysoké teplotě tání jej mohli vědci izolovat až ve stavu vysoké čistoty až v roce 1842. Iridium je také jedním z nejvzácnějších prvků na Zemi, přičemž zlato je v zemské kůře 40krát častější než iridium.

Německý chemik Rudolf Ludwig Mössbauer získal v roce 1961 Nobelovu cenu za fyziku za svůj výzkum pomocí iridia týkajícího se resonanční absorpce gama záření, což je jev, který se nyní nazývá Mössbauerův jev.

Aplikace iridia

Díky velmi vysokému bodu tání je iridium užitečné v mnoha průmyslových aplikacích, jako je konstrukce vysoce kvalitních zapalovacích svíček používaných v letadlech všeobecného letectví. Výrobci jej také používají při výrobě kelímků nebo nádob pro tavení a manipulaci s jinými průmyslovými kovy. Iridiové kelímky nejnověji pomohly vyrobit safírové krystaly, které vyžadují teploty nad 2 000 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že teplota tání iridia je 2 446 stupňů Celsia, čisté iridium funguje dobře při požadovaných teplotách. Výrobci také kombinují iridium s osmiem professional výrobu hrotů plnicích for every a pro konstrukci otočných ložisek a dalšího vědeckého a specializovaného vybavení.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: